تکنولوژی

عدم تمایل شرکت های آمریکایی به خروج از چین با وجود مشکلات آمریکا با این کشور

همانطور که احتمالا می دانید، جنگ علمی و اقتصادی بزرگی بین چین و آمریکا برای مدت طولانی در جریان است. در واقع آمریکا برای حفظ انحصار خود در بازار فناوری های پیشرفته حتی چین را به دلایل مختلف تحریم می کند. اما با تاکید بر این موضوع، شاهد عدم تمایل شرکت های آمریکایی به ترک چین با وجود نفرت آمریکا از آن کشور هستیم. با ترنجی همراه باشید

عدم تمایل شرکت های آمریکایی به ترک چین با وجود نفرت آمریکا از آن کشور

در چند سال گذشته، آرامش نسبی گذشته بین چین و آمریکا از بین رفته و دولت آمریکا با تمام توان چین را تحت فشار قرار داده است. در واقع جنگ تجاری بزرگی بین دو کشور در جریان است. دولت آمریکا شرکت های چینی را برای تجارت در این کشور محدود می کند و حتی تا آنجا پیش می رود که چندین شرکت چینی را به بهانه امنیت ملی در لیست سیاه قرار می دهد.

اگر اپل در تلاش برای حضور در بازار ایالات متحده است، تا حدی به دلیل همین تاکتیک ها است. شرکت هایی مانند هواوی و زد تی ای حتی نمی توانند با شرکت های آمریکایی تجارت کنند یا درباره فروش دستگاه ها و فناوری خود به چین صحبت کنند. با این حال، شرکت های آمریکایی به راحتی و تقریباً بدون مشکل در چین تجارت می کنند. در واقع، تسلا در حال حاضر بر بازار چین تمرکز کرده و قصد دارد تولید خود را در چین بیش از پیش گسترش دهد.

عدم تمایل شرکت های آمریکایی به ترک چین

رابین دنهولم، مدیرعامل تسلا گفت که برای دستیابی به هدف خود برای تولید 20 میلیون خودرو در سال تا سال 2030، تسلا باید قابلیت های تولیدی در هر قاره ای داشته باشد. ما در سراسر جهان کارخانه می سازیم. دیدگاه ما این است که جهان به سمت خودروهای الکتریکی و باتری‌های لیتیوم یونی در حال حرکت است و ما نیاز به دسترسی به تمام بازارهای بزرگ در سراسر جهان داریم.

پس از کارخانه هایی در شانگهای و کالیفرنیا، تسلا اخیراً کارخانه هایی را در برلین آلمان و تگزاس ایالات متحده افتتاح کرده است. پس از ارتقای خط تولید و از بین بردن تاثیر اپیدمی کرونا بر خطوط تولید این شرکت، تجارت تسلا در چین تولید کامل خود را از سر گرفت. تسلا در ماه اوت 76965 نسخه چینی از خودروهای خود را فروخت که اندکی نسبت به رکورد 78906 در ژوئن کاهش داشت. در واقع به نظر می رسد تسلا قصد دارد در هر قاره ای خودرو بسازد.

دی هوم خاطرنشان می کند که داشتن خط تولید خودرو در هر قاره برای تسلا مهم است، زیرا زمانی که در حال ساخت یک زنجیره تامین بزرگ در مدت زمان طولانی هستید، می خواهید خودروها قبل از آن نیز تا حد ممکن مسافت کوتاهی را طی کنند. به کمک کشتیرانی و عبور از اقیانوس ها نیاز دارد، و از آنجایی که همه این فرآیندها باعث افزایش انتشار دی اکسید کربن می شود، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یک کارخانه در هر قاره راه اندازی کنید.

عدم تمایل شرکت های آمریکایی به ترک چین

به گزارش خبرگزاری GizChinaبر اساس هدف تسلا، تا سال 2030، این شرکت سالانه 20 میلیون خودروی الکتریکی تولید خواهد کرد. این مقدار بسیار بیشتر از تولید کمتر از 1 میلیون دستگاه در سال 2021 است. تسلا تنها با ارتقای خط تولید خود در کارخانه شانگهای، ظرفیت تولید سالانه کارخانه را دو برابر کرد و به حدود 1 میلیون خودرو رساند. شرکت های آمریکایی نمی توانند فعالیت های خود را از نظر تولید از چین جابجا کنند.

دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد، به عنوان مثال یکی از واضح ترین آنها این است که شرکت های آمریکایی بیشتر قطعات خود را از چین تهیه می کنند. بنابراین دور بودن کارخانه از زنجیره تامین منطقی نیست. همچنین چین نیروی کار ارزانی دارد که البته این روزها نمی توان جایگزینی ارزان پیدا کرد. نظر شما کاربران مجله آراددر مورد عدم تمایل شرکت های آمریکایی به ترک چین با وجود نفرت آمریکا از این کشور چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا