فیلم و موزیک

عبدالله امیدوار درگذشت ؛ عبدالله امیدوار از نخستین جهانگردان ایرانی درگذشت

عبدالله امید دار فانی را وداع گفت . عبدالله امیدوار استیکی از اولین مسافران ایرانی در سراسر جهان در سن 89 سالگی در شیلی درگذشت. ادامه مطلب درگذشت عبدالله امید با مجله خبری آرادهمراه باشید.

عبدالله امید، برادر عیسی امید، کاشف و مستندساز ایرانی متولد سال 1310 در تهران بود که سفر پرماجرا به دور دنیا را در سال 1333 با دو موتور سیکلت از خانه پدری خود در تهران تا مرز شرقی ایران با افغانستان آغاز کرد. .

عبدالله امیدوار است که بمیرد

عبدالله امیدوار، اولین مسافر ایرانی در سراسر جهان درگذشت

عبدالله امیدار، درگذشت عبدالله امید
عبدالله امیدار، درگذشت عبدالله امید

عبدالله اگرچه یکی از پیشگامان گردشگری مدرن در ایران است، اما به عنوان نماد سینمای شیلی در شیلی، کشوری که سال ها در آن زندگی می کرد، معرفی می شود. مرکز فرهنگی لاموندا در سانتیاگو شیلی که موسس و همکار آن عبدالله امیدهر است، خبر درگذشت وی را تایید کرد و اعلام کرد که شیلی با یکی از نمادهای سینمای خود وداع می کند.

بیشتر بخوانید:

عبدالله امید دار فانی را وداع گفت

عبدالله امیدار، درگذشت عبدالله امید
عبدالله امیدار، درگذشت عبدالله امید

او به همراه برادرش عیسی امید در سال 1333 سفر پرماجرا به دور دنیا را با دو موتور سیکلت از تهران آغاز کردند و به سمت مرزهای شرقی ایران و افغانستان حرکت کردند. اولین سفر آنها 7 سال به طول انجامید. پس از گذر از کشورهای افغانستان، پاکستان و هند به تبت و سپس آسیای جنوب شرقی و استرالیا و سپس با عبور از اقیانوس آرام به آلاسکا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی سفر کردند.

عبدالله امید دار فانی را وداع گفت

عبدالله امیدار، درگذشت عبدالله امید
عبدالله امیدار، درگذشت عبدالله امید

در بیانیه این مرکز فرهنگی که بامداد جمعه 24 تیر 1401 به وقت تهران منتشر شد، آمده است: «عبدالله امیده (1932-2022) تهیه کننده و کارگردانی بود که به بیش از 100 کشور جهان سفر کرد و بیش از 120 مستند. او در ۸۹ سالگی درگذشت و امروز با یکی از نمادهای سینمای شیلی خداحافظی می‌کنیم.»

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله عبدالله امید دار فانی را وداع گفت ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظر خود را در مورد این مقاله به ما بگویید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا