آشپزی

طرز تهیه کیک سیب و چای به روش خانگی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک سیب و چای در خانه که طعم عالی دارد

طرز تهیه کیک شربتی ساده به روش شیرینی پزی و طعم عالی

طرز تهیه کیک شربت کیک شربت یکی از کیک های بین المللی خوشمزه و ساده است که با طعم های مختلف درست می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله را ببینید.

طرز تهیه کیک زردآلو به روش سنتی و با طعم عالی

طرز تهیه کیک زردآلو. کیک زردآلو یکی از کیک های خوشمزه و بین المللی است که با دستورهای مختلف تهیه می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله آن را مشاهده کنید.

طرز تهیه نان برنجی ساده و سنتی با طعم عالی

طرز تهیه کیک نان برنجی ساده کیک نان برنجی یکی از شیرینی های سنتی و قدیمی ایرانی است که در شهرهای مختلف با دستور پخت و مواد اولیه مختلف درست می شود تا…

طرز تهیه کیک چای سیب، طرز تهیه کیک چای سیب

کیک چای سیب یکی از انواع کیک های خوشمزه و متفاوت است که با مواد مختلف تهیه می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله را ببینید. طرز تهیه کیک و چای سیب برای و در آخر سایت آموزشی همراه باشید

مواد لازم برای کیک سیب و چای
یک تخم مرغ 4 عدد
قند 1 فنجان
وانیل ½ قاشق چایخوری
روغن مایع 1 فنجان
چای دم کرده 1 فنجان
ارد 2.5 فنجان
پودر خمیرمایه 1 قاشق غذاخوری
پودر دارچین 1 قاشق چایخوری
پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری
یک سیب 1 قطعه

طرز تهیه کیک و چای سیب

مرحله اول

برای تهیه کیک خوشمزه با سیب و چای در ابتدای کار فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. سپس تخم مرغ ها را با شکر و وانیل در ظرف نسبتا بزرگی می ریزیم.

مرحله دوم

حالا با همزن برقی به مدت 5 تا 7 دقیقه هم بزنید تا مخلوط تخم مرغ کرمی و کشدار شود. سپس چای دم کرده سرد و کره مایع را به کاسه اضافه می کنیم و بعد از اضافه کردن، هم می زنیم تا مخلوط شوند.

سطح سوم

حالا آرد و بکینگ پودر و پودر کاکائو و دارچین را داخل الک بریزید و 3 بار الک کنید سپس در چند مرحله به کاسه اضافه کنید و با لیسک در یک جهت هم بزنید تا بافت مایه کیک کاملا یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله داخل قالب مورد نظر را با کاغذ کره ای می پوشانیم سپس نیمی از مایه کیک را داخل قالب می ریزیم. سپس سیب ها را شسته و سنگ برش می دهیم و روی مرداب ها پخش می کنیم.

مرحله پنجم

حالا بقیه مایه کیک را داخل قالب بریزید و روی تکه های سیب بریزید و با کفگیر آن را کاملا صاف و یکدست کنید. سپس قالب را در طبقه وسط فر قرار دهید و بگذارید کیک به مدت 40 دقیقه در فر بماند تا کاملا بپزد.

مرحله ششم

بعد از 30 دقیقه برای اطمینان از پخت کیک یک خلال دندان یا سیخ چوبی را داخل وسط کیک فرو کنید و آن را بردارید و اگر مایه کیک به آن نچسبید کیک کاملا پخته است سپس قالب را از روی کیک خارج کنید. فر.

مرحله هفتم

حالا بگذارید کیک کاملا خنک شود سپس کیک را از قالب خارج کرده و به ظرف مورد نظر منتقل کنید. آراددر صورت تمایل روی کیک را با خلال پسته تزئین کرده و با چای تازه دم کرده سرو کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا