آشپزی

طرز تهیه ژله فالوده خوشمزه و شیک به روش مجلسی

طرز تهیه ژله فالود خوشمزه و شیک به روش مجلسی

طرز تهیه آلو آناناس دسری خوشمزه و خاص با ژله و خامه

طرز تهیه Pineapple Plumber Pineapple Plumber یک دسر معروف و خوشمزه است که به راحتی قابل تهیه است. این دسر بر پایه شیر و خامه با کمک پودر ژلاتین و…

طرز تهیه یک دسر خوشمزه و فوق العاده شیک با تمشک برای مهمانی

طرز تهیه دسر تمشک دسر با تمشک یک دسر بسیار خوشمزه و زیبا است که با ژله و مخلوط پنیر، خامه، کیک وانیلی و میوه تازه تهیه می شود. …

طرز تهیه یک دسر شکلاتی خوشمزه با بیسکویت پنج چهار

طرز تهیه دسر شکلاتی دسر شکلاتی یکی از دسرهای بین المللی خوشمزه و بسیار پرطرفدار است که طبق دستور پخت های مختلفی تهیه می شود. این دسر خوشمزه را می توانید در …

طرز تهیه ژله فالوده با انار طرز تهیه ژله فالوده با طعم انگور فیلم ژله فالوده

ژله فالوده یکی از دسرهای خوشمزه و ساده ایرانی است که با طعم و رنگ بسیار متنوعی تهیه می شود. سایت آموزشی آراد با من باش.

مواد لازم ژله فالوده
رشته فرنگی خشک شده 200 گرم
ژله آلوئه ورا 2 بسته
ژله بلوبری 2 بسته
آب جوش 6 فنجان
رنگ آبی خوراکی 2 قطره

طرز تهیه ژله فالودا

مرحله اول

برای تهیه ژله فالودای خوشمزه ابتدا فرم مناسبی را انتخاب کنید سپس داخل آن را با کمی روغن مایع چرب کنید و با دستمال کاغذی چربی اضافی را بردارید و فرم را در فریزر قرار دهید.

مرحله دوم

حالا قالب را به مدت 1 ساعت در فریزر بگذارید تا روغن مایع منجمد شود. بعد از این مدت ظرف مناسبی را تا نیمه از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا آب به نقطه جوش برسد.

سطح سوم

بعد از به جوش آمدن آب رشته ها را به ماهیتابه اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه در آب جوش بماند تا بجوشد. بعد از این مدت رشته ها را از تابه خارج کرده و در ظرفی آب سرد بریزید.

مرحله چهارم

حالا ژله پودر آلوئه ورا را در ظرف مناسبی بریزید و 2 پیمانه آب جوش به آن اضافه کنید سپس مرتب هم بزنید تا ذرات ژله کاملا حل شود. توصیه می شود ژله را روی بخار کتری گرم نکنید.

مرحله پنجم

حرارت ژلاتین باعث می شود ژله دیرتر سفت شود. سپس فرم را از یخچال خارج کرده سپس یک لایه ژله آلوئه ورا به قطر 5 سانتی متر در قالب بریزید و به مدت 5 دقیقه در فریزر قرار دهید.

مرحله ششم

بعد از این مدت وقتی ژله نیمه بسته شد قالب را از فریزر خارج کنید. سپس ژله بلوبری را در ظرف مناسبی بریزید و باقی مانده آب جوش را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

گام هفتم

حالا رشته را داخل فاضلاب بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود سپس کمی داخل قالب بریزید و به اندازه ای ژله آلوئه ورا بریزید تا روی رشته ها را بپوشاند. سپس دوباره فرم را به مدت 5 دقیقه در فریزر قرار دهید.

مرحله هشتم

بعد از این مدت فرم را از فریزر خارج کرده و دوباره کمی فالود داخل قالب روی ژله بریزید. سپس 1 قاشق چایخوری ژله زغال اخته را به ژله آلوئه ورا اضافه کنید تا آبی روشن شود سپس داخل قالب بریزید.

مرحله نهم

سپس قالب را دوباره در فریزر قرار دهید و 5 دقیقه استراحت دهید تا ژله نیمه بسته شود. حالا یک شیشه آلوئه ورا را به همین ترتیب به قاشق اضافه کنید تا کم کم رنگ آن روشن شود.

مرحله دهم

وقتی لایه ها آماده شد رنگ خوراکی را به بقیه ژله اضافه کنید تا لایه آخر غلیظ شود سپس هم بزنید و در قالب بریزید. حالا قالب را به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله کاملا بسته شود.

قدم یازدهم

بعد از این مدت فرم را از یخچال خارج کنید سپس ژله دور ژله را با لبه چاقو از قالب جدا کنید و به مدت 5 تا 7 ثانیه در آب ولرم قرار دهید و بردارید. سپس ژله را در ظرف مناسب و مرطوب برگردانید.

مرحله دوازدهم

در آخر دوباره ژله را به مدت 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا تا شود. بعد از این مدت ژله را از یخچال خارج کرده و به دلخواه با برش های میوه تزئین کرده و سرو کنید. نوش جان.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا