آشپزی

طرز تهیه پودینگ شیر به روش مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه پودینگ شیری به روش مجلسی با طعم عالی

طرز تهیه ژله بستنی به صورت مجلسی و با طعم عالی

طرز تهیه ژله بستنی ژله بستنی یکی از انواع دسرهای جذاب ایرانی است که بسیار سریع و بدون مشکل تهیه می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بست را مشاهده کنید.

طرز تهیه بستنی لیمویی خانگی با طعم عالی

طرز تهیه بستنی لیمویی بستنی لیمویی یکی از خوشمزه ترین و ساده ترین بستنی های بین المللی است که طبق دستور پخت های مختلف برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه بستنی شکلاتی خانگی با طعم عالی

طرز تهیه بستنی شکلاتی بستنی شکلاتی یکی از محبوب ترین و لذیذترین بستنی های بین المللی است که طبق دستور پخت های مختلف برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه پودینگ شیری، طرز تهیه پودینگ شیر

شیرپودینگ یکی از پرطرفدارترین و خوشمزه ترین دسرهای بین المللی است که با مواد مختلف برای یک آموزش کامل و مرحله به مرحله تهیه می شود. طرز تهیه پودینگ شیر ادامه دادن با بالاخره یک سایت آموزشی با من باش.

مواد لازم برای 10 نفر
شیر عسل 800 گرم
آب لیمو ترش تازه 100 میلی لیتر
شیر نر 400 میلی لیتر
پودر ژلاتین 20 گرم
آب سرد 12 قاشق مرباخوری

طرز تهیه پودینگ شیر

مرحله اول

برای تهیه شیرپودینگ مجلسی ابتدا شیر عسل را با آب لیمو ترش تازه در ظرف مناسبی بریزید سپس شیر را به آرامی به شیر عسلی اضافه کنید و با همزن برقی با دور تند مخلوط کنید.

مرحله دوم

در این مرحله که بافت مواد شیر یکدست شد ژلاتین را با آب سرد مخلوط کنید سپس بدون هم زدن 5 دقیقه استراحت دهید تا بافت پودر ژلاتین اسفنجی شود.

سطح سوم

حالا ژلاتین را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری قرار دهید تا ذرات ژلاتین حل شده و بافت آن شفاف شود. سپس ژلاتین را به مخلوط شیر اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست و یکدست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله شکل مناسب را انتخاب می کنیم سپس داخل آن را با کمی روغن مایع چرب می کنیم. سپس پودینگ را داخل قالب بریزید و به مدت 2 ساعت در یخچال بگذارید تا بسته شود.

مرحله پنجم

آرادپس از گذشت این مدت، شیرپودینگ را از یخچال خارج کرده و ظرف مناسبی را انتخاب کرده و پودینگ را داخل آن برگردانید. در آخر روی پودینگ را با پوست لیمو ترش تازه تزئین کرده و سرو کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا