آشپزی

طرز تهیه نان مزگین به روش قزوینی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان مزگین به روش کاسوین و با طعم عالی

طرز تهیه کیک آرداچ با خمیر پفکی بسیار زیبا و طعم عالی

طرز تهیه شیرینی آردا شیرینی آردا یکی از انواع شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که در مناسبت های مذهبی خاص تهیه می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله را ببینید.

طرز تهیه شیرینی پادرازی به روش کاسوینی و با طعم عالی

طرز تهیه شیرینی پادرازی شیرینی پادرازی یکی از انواع شیرینی های قزوینی خاص و خوشمزه است که معمولا برای پذیرایی استفاده می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله را ببینید.

طرز تهیه شیرینی فرانسوی برست با طعم عالی

طرز تهیه کیک پاریس برست کیک پاریس برست یکی از معروف ترین کیک های فرانسه است که با دستور پخت و طعم های مختلف درست می شود تا درس کامل را ببینید …

طرز تهیه نان مزگین طرز تهیه نان مزگین الموت کزوین

نان مغزی یکی از نان های سنتی خوشمزه و ساده قزوین است که برای دیدن آموزش کامل و مرحله به مرحله با طعم های مختلف درست می شود. طرز تهیه نان خمیر مایه ادامه دادن با بالاخره یک سایت آموزشی با من باش.

مواد لازم نان مغزی
قند 1 قاشق چایخوری
سول 2 قاشق چایخوری
روغن مایع 6 قاشق غذاخوری
شیر یا آب ولرم 1 فنجان
تخم مرغ 1 عدد
خمیر مایه فوری 3 قاشق چایخوری
ارد 4 فنجان
مواد لازم برای دستمال سفره
زرده 2 عدد
زردچوبه 1 قاشق چایخوری
پودر گردو و سیاه دانه کافی

طرز تهیه نان خمیر مایه

مرحله اول

برای تهیه نان خمیر مایه ابتدا شیر یا آب ولرم را به همراه مایه مایه و 1 قاشق چایخوری شکر در ظرف مناسبی بریزید سپس هم بزنید و با درب ببندید و بگذارید خمیر مایه استراحت کند.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه شکر، روغن مایع و نمک باقی مانده در ظرف مناسبی ریخته و با همزن برقی پر سرعت هم می زنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شوند. سپس آرد را در صافی ریخته و 3 بار الک می کنیم.

سطح سوم

حالا بعد از 10 دقیقه که خمیر مایه آماده شد، 2 قاشق غذاخوری آرد را اضافه کرده و هم بزنید، سپس به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مواد یکدست و یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله مخلوط تخمیر شده را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید سپس هم بزنید تا مواد یکدست و یکدست شوند. سپس بقیه آرد را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مواد با هم ترکیب شوند.

مرحله پنجم

حالا خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا خمیر نرم و یکدستی جمع شود که به کاسه نچسبد. سپس ظرف مناسبی را با کمی روغن مایع چرب کنید و خمیر را داخل آن قرار دهید.

مرحله ششم

در این مرحله روی خمیر را سلفون بپوشانید سپس به مدت 1 ساعت در جای گرم قرار دهید تا خمیر استراحت کند و حجم آن دو برابر شود. سپس بعد از این مدت دوباره خمیر را ورز دهید تا پفک گرفته شود.

گام هفتم

حالا خمیر را به اندازه چانه دلخواه بردارید سپس زرده را از سفیده جدا کرده و با زردچوبه در ظرف مناسبی بریزید. سپس زرده ها را با چنگال بزنید تا مواد یکدست و یکدست شود.

مرحله هشتم

در این مرحله قلم مو را به مواد دستمال آغشته کنید سپس روی خمیر بمالید. سپس روی خمیر کمی پودر گردو و سیاه دانه بپاشید سپس فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد قرار دهید.

مرحله نهم

حالا اجازه دهید فر کاملا گرم شود سپس سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر را داخل آن قرار دهید. سپس تابه را در طبقه وسط فر قرار دهید، سپس یک کاسه آب جوش در فر قرار دهید.

مرحله دهم

آراداجازه دهید نان به مدت 30 دقیقه در فر بماند تا کاملا بپزد. بعد از گذشت این مدت ظرف را از فر خارج کرده و اجازه دهید نان کاملا خنک شود سپس سرو کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا