آشپزی

طرز تهیه مربای گل محمدی خشک با طعمی بی نظیر

طرز تهیه مربای ساده سیب رنگی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه مربای سیب فقط مربای سیب یکی از پر مصرف ترین مرباهای دنیاست که با دستور پخت و رنگ …

طرز تهیه مربای زردآلو خوش رنگ و مجلسی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه مربای زردآلو مربای زردآلو یکی از مرباهای خوشمزه ایرانی است که مانند سایر مرباها به عنوان میان وعده سرو می شود.

طرز تهیه فقط مربای پوست پسته با طعمی بی نظیر

طرز تهیه مربای پوست پسته مربای پوست پسته یکی از مرباهای سنتی و لذیذ ایرانی است که طبق دستور پخت های مختلفی تهیه می شود.

طرز تهیه مربای رزماری خشک در اردبیل طرز تهیه مربای رزماری خشک با فیلم طرز تهیه مربای رزماری خشک در تبریز طرز تهیه مربای رزماری خشک برای بلغور جو دوسر طرز تهیه مربای رزماری خشک در زیر نور آفتاب.

مربای خشک محمدی یکی از مرباهای خوشمزه و اصیل ایرانی است که مانند سایر مرباها به عنوان میان وعده سرو می شود. آراد مگ با من باش.

مواد لازم مربای رزماری خشک
گل های خشک محمدی 2 اقدام
قند 10 اقدام
جوهر لیمو 1 قاشق چایخوری
گلوکز مایع (اختیاری) 2 قاشق غذاخوری
گردو (اختیاری) کافی

طرز تهیه مربای رزماری خشک

مرحله اول

برای تهیه مربای خشک شده خوشمزه، در ابتدای کار برگ های رزماری (که بهتر از مناطق آذربایجان یا تبریز است) را جدا کرده و پس از شستن در فاضلاب می گذاریم تا آب اضافی آن گرفته شود.

مرحله دوم

سپس گلبرگ های گل رز را روی یک حوله تمیز قرار دهید، سپس اجازه دهید به دور از نور خورشید کاملا خشک شوند. نیازی به تلخ نیست چون گل محمدی در مناطق آذربایجان تلخ نیست.

سطح سوم

وقتی رزماری کاملا خشک شد، 3 تا 4 پیمانه آب در ظرف مناسبی بریزید، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و پس از جوش آمدن، جوهر لیمو را به قابلمه اضافه کنید.

مرحله چهارم

حالا اجازه دهید رزماری در آب به رنگ خود برگردد سپس شکر را اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید تا ذرات شکر حل شود و شهد به غلظت مناسب برسد. برای بررسی غلظت شهد ۱ قاشق غذاخوری از آن را در نعلبکی بریزید.

مرحله پنجم

سپس نعلبکی را به مدت 3 تا 4 دقیقه در یخچال قرار دهید تا آب آن خنک شود. بعد از این مدت شیره را با خاک تست می کنیم، وقتی غلظت آن غلیظ و مانند عسل کشدار شد، شیره غلیظ شد.

مرحله ششم

توجه داشته باشید که برای تست آب مربا حتماً آن را چند دقیقه در یخچال قرار دهید، زیرا آبغوره در هنگام گرم شدن، قوام خود را به خوبی نشان نمی دهد. در پایان پخت، گلوکز و گردو را به تابه اضافه کنید.

گام هفتم

بعد از اینکه مربا به جوش آمد، قابلمه را از روی حرارت بردارید، سپس درب قابلمه را با کتری بپوشانید و روی قابلمه قرار دهید. حالا اجازه دهید مربا به مدت 12 ساعت در دمای محیط بماند تا عطر و طعم گل محمدی جذب شیره شود.

مرحله هشتم

پس از این مدت ظرف شیشه ای مناسب درب دار را انتخاب کنید سپس مربای گل محمدی را داخل آن بریزید و درب آن را محکم ببندید تا هوا به داخل مربا نفوذ نکند. سپس مربا را در یخچال نگهداری کنید.

مرحله نهم

در آخر مربا را به مدت ۱ تا ۲ ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود سپس استفاده کنید. لازم به ذکر است که افزودن گلوکز فقط برای شفافیت و درخشندگی مربا است، می توانید آن را حذف کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا