آشپزی

طرز تهیه مربای کامکوات به روش ساده و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه مربای کامکوات به روشی ساده و با طعم عالی

طرز تهیه رب انار ساده و خوش رنگ با طعم عالی

طرز تهیه رب انار ساده رب انار یکی از انواع ادویه های سنتی و پرطرفدار ایرانی است که در تهیه انواع غذاهای سنتی از آن استفاده می شود برای مشاهده کامل درس و مرحله مشاهده

طرز پخت گوجه فرنگی خشک با طعم و رنگ عالی

طرز پخت گوجه خشک گوجه فرنگی خشک یکی از انواع ادویه های سنتی و قدیمی ایرانی است که در تهیه انواع غذاها استفاده می شود تا آموزش کامل و …

طرز تهیه مربای زرشک ساده با طعم و رنگ عالی

طرز تهیه مربای زرشک مربای زرشک یکی از خوش رنگ ترین و خوشمزه ترین مرباهای ایرانی است که معمولا با زرشک تازه درست می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله ط را ببینید.

طرز تهیه مربای کامکوات رزا منتظمی طرز تهیه مربای کامکوات با لیمو طرز تهیه مربای کامکوات فیلم طرز تهیه مربای کامکوات خانم اردستانی مربای کامکوات ساناز مینایی دلیل سفت شدن مربای کامکوات طرز تهیه مربای کامکوات خانم گلاور طرز تهیه مربای کامکوات خانم گلاور از سایت کامکوات مامی

مربای کامکوات یکی از مرباهای پرطرفدار در استان مازندران است که برای دیدن آموزش کامل و مرحله به مرحله طبق دستور پخت تهیه می شود. طرز تهیه مربا کامکوات ادامه دادن با بالاخره یک سایت آموزشی با من باش.

مواد مربا از کامکوات
کامکوات 500 گرم
قند 500 گرم
اب 2 فنجان
آب پرتقال شیرین 1 فنجان
پوست پرتقال را رنده کنید 1 قاشق چایخوری
پودر هل نوک یک قاشق چای خوری
آب لیمو ترش تازه 2 قاشق غذاخوری
زعفران پخته غلیظ 2 قاشق غذاخوری
یخ کافی

طرز تهیه مربا کامکوات

مرحله اول

در حال آماده سازی هستم معمولا مربا کامکوات در ابتدا سنگ ها را از عرض برش می دهیم و هسته آنها را بیرون می آوریم. سپس نصف قابلمه مناسب را با آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد.

مرحله دوم

وقتی آب به نقطه جوش رسید، کامکواتی را داخل قابلمه بریزید و بگذارید 5 تا 7 دقیقه در آب جوش بماند. بعد از این مدت سنگ ها را داخل فاضلاب ریخته و با آب سرد آبکشی کنید.

سطح سوم

در مرحله بعد این مراحل را 3 بار انجام می دهیم تا تلخی کامکواتا از بین برود. بعد از این مراحل، کامکواتی را در ظرف آب و یخ بریزید، سپس به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت استراحت دهید.

مرحله چهارم

بعد از این مدت که تلخی سنگ کاملاً از بین رفت شکر را با آب در ظرف مناسبی بریزید سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد و ذرات شکر در آب حل شود.

مرحله پنجم

وقتی شکر کاملا حل شد و شهد آن شفاف شد، آب پرتقال را برای طعم بهتر به همراه کامکواتا به تابه اضافه کنید. سپس بگذارید کامکواتی در شهد بماند تا شهد غلیظ و غلیظ شود.

مرحله ششم

در نظر داشته باشید که برای ظاهری شیرین بیسترو، فوم را با قاشق جدا کرده و دور بریزید. راه دیگر برای از بین بردن کف مربا اضافه کردن 1 قاشق غذاخوری کره است.

گام هفتم

بعد از اینکه مربا کمی غلیظ شد، پوست پرتقال رنده شده و پودر هل را به تابه اضافه کنید و اجازه دهید مربا به غلظت دلخواه برسد. برای جلوگیری از شکرک زدن مربا، در 15 دقیقه آخر پخت، آب لیمو ترش را اضافه کنید.

مرحله هشتم

بعد از 5 دقیقه زعفران پخته شده را برای رنگ بهتر مربا به تابه اضافه کنید و اجازه دهید 10 دقیقه دیگر بپزد. توجه داشته باشید که مربا پس از نگهداری در یخچال قوام بیشتری پیدا می کند.

مرحله نهم

وقتی زمان پخت مربا تمام شد، قابلمه را روی اجاق قرار دهید، سپس آن را در آشپزخانه بگذارید تا با دمای محیط تنظیم شود. سپس ظرف شیشه ای درب دار را انتخاب می کنیم.

مرحله دهم

در آخر مربا را داخل کاسه بریزید و درب آن را محکم ببندید تا هوا وارد نشود. سپس مربا را در یخچال نگهداری کنید و 1 روز استراحت دهید تا جا بیفتد. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا