آشپزی

طرز تهیه فرنی با شیر و آرد برنج به همراه فوت‌و‌فن‌ها

فرنی غذایی است که با آرد برنج و شیر و سایر مواد افزودنی پخته می شود و معمولاً با غذای اصلی یا به عنوان دسر مصرف می شود. این دسر یکی از غذاهای اصلی کودکان زیر 9 ماه است و معمولا به عنوان پیش غذای شیر مادر استفاده می شود. همچنین بیشتر فرنی در ماه رمضان مصرف می شود که در سفره افطار ایرانیان دیده می شود. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه فرنی تا به شما یاد بدهم. آموزش آشپزی را با مجله آراددنبال کنید.

عکس های درست کردن فرنی

برای اینکه آرد برنج خوب در شیر حل شود و گلوله نشود، باید آرد را به مرور زمان به مخلوط اضافه کنید. آرد برنج را حتما در شیر سرد حل کنید وگرنه ممکن است آرد برنج گلوله شود.

روی فرنی نیز مانند شله زرد با پودر دارچین تزیین می شود که می توانید از طرح هایی که برای تزیین شله زرد استفاده می کنید استفاده کنید. البته در تزیین محدودیتی ندارید و این تزیین را می توان حتی با تخته های پودر شکلاتی درست کرد.

به بافت توجه کنید بهم ریختگی گرما کمی آبکی است. پس دقت کنید وقتی فرنی را از روی اجاق خارج می کنید نه سفت باشد و نه زیاد آبکی.

شیرینی های خوشمزه دیگری که باید امتحان کنید

طرز تهیه فرنی

فرنی غذایی است که با آرد برنج و شیر و سایر مواد افزودنی پخته می شود و معمولاً با غذای اصلی یا به عنوان دسر مصرف می شود. این دسر یکی از غذاهای اصلی کودکان زیر 9 ماه است و معمولا به عنوان پیش غذای شیر مادر استفاده می شود. همچنین بیشتر فرنی در ماه رمضان مصرف می شود که در سفره افطار ایرانیان دیده می شود.

زمان آماده شدن 10 دقایق
زمان پخت 15 دقایق
زمان کل 25 دقایق
  • ½ لیتر شیر نر
  • 2 قاشق سوپخوری آرد برنج
  • 4 قاشق سوپخوری قند
  • 1 تا 2 قاشق سوپخوری آفرین
  • آرد برنج را در شیر حل کرده و شکر و گلاب را اضافه کرده و مایه را در ظرف لعابی ریخته و روی اجاق قرار دهید.

  • مرتب هم بزنید تا بجوشد و کمی غلیظ شود سپس در ظرفی بریزید و وقتی خنک شد استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا