آشپزی

طرز تهیه شیرینی مرنگ به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک مرنگی در خانه و با طعم عالی

طرز تهیه کوکی نارگیلی ساده و بازاری با طعم عالی

طرز تهیه کوکی نارگیلی شیرینی نارگیلی یکی از شیرینی های بین المللی ساده و خوشمزه است که در کشورهای مختلف با دستور پخت های مختلف درست می شود تا درس کامل را ببینید …

طرز تهیه خمیر ساده و سریع صبحانه با طعم عالی

طرز تهیه خاقینه خاقینه ساده که به قیقاناخ نیز معروف است، یکی از تنقلات ساده و خوشمزه ایرانی است که برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله ط

طرز تهیه کیک برای اشک به صورت مجلسی و با طعم عالی

طرز تهیه کیک اشک خوری کیک اشکی یکی از کیک های ساده ایرانی است که معمولا برای عید نوروز درست می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه خمیر مرنگ نارگیلی طرز تهیه مرنگ بدون کرم تارتار طرز تهیه خمیر مرنگ بدون فر علت شل شدن خمیر مرنگ آموزش تصویری خمیر مرنگ طرز تهیه مرنگ ساده طرز تهیه مرنگ گازی طرز تهیه مرنگ ترکی

مرنگ یکی از محبوب ترین شیرینی های بین المللی است که برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله با طعم های مختلف درست می شود. طرز تهیه کیک مرنگی ادامه دادن با بالاخره یک سایت آموزشی با من باش.

مواد لازم مرنگ شیرین
سفیده تخم مرغ 4 عدد
شکر پودر شده 100 گرم
پودر تارتار قاشق چایخوری
سول 1 پنس
وانیل پودر شده 1 قاشق مرباخوری
رنگ خوراکی 3 قطره
زعفران آب پز کافی

طرز تهیه کیک مرنگی

مرحله اول

در حال آماده سازی هستم مرنگ های شیرین ساده در ابتدای کار پودر قند را داخل صافی بریزید و 3 بار الک کنید. سپس فر را روی 100 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و بگذارید کاملا گرم شود.

مرحله دوم

در این مرحله اسپرم سفید را از سفیده جدا کنید سپس سفیده را با نمک و پودر تارتار در ظرف مناسبی بریزید. سپس سفیده ها را با همزن برقی به مدت 3 تا 4 دقیقه با دور تند هم بزنید.

سطح سوم

وقتی مخلوط سفیده تخم مرغ کدر و کرمی شد، آن را در چند مرحله با پودر قند بریزید و به هم زدن ادامه دهید تا پودر قند کاملا مخلوط شود سپس کمی چسبناک شود.

مرحله چهارم

بعد از اینکه پودر شکر با سفیده ها خوب مخلوط شد پودر وانیل را اضافه کنید و دوباره هم بزنید سپس وقتی خمیر ترد شد و نوک آن آماده شد تیغه های همزن را از کاسه خارج کنید.

مرحله پنجم

در این مرحله پای را به 4 قسمت مساوی تقسیم می کنیم. سپس کمی زعفران آب پز شده را به تکه اضافه کنید و هم بزنید تا زعفران در خمیر پخش شود و به شکل کیک زعفرانی درآید.

مرحله ششم

حالا مواد رنگ خوراکی مورد نظر را به بقیه اضافه کنید و هم بزنید تا کیک رنگی شود. سپس خمیر را داخل لوله قیفی با سر لوله مورد نظر بریزید.

گام هفتم

حالا سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر را با فاصله 2 سانتی متری بین سینی ها ورز دهید. سپس قالب را در طبقه وسط فر قرار دهید سپس به مدت 1 ساعت در فر بگذارید.

مرحله هشتم

بعد از این مدت وقتی کیک ها خیس شدند فر را خاموش کنید و بدون اینکه در فر را باز کنید به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه تا 2 ساعت در فر استراحت دهید.

مرحله نهم

بعد از این مدت وقتی شیرینی ها گرم شدند، ظرف را از فر خارج کرده و در قسمت آشپزخانه قرار دهید. سپس بدون دست زدن به شیرینی ها آنها را به مدت 1 ساعت در دمای محیط قرار دهید.

مرحله دهم

بعد از این مدت وقتی شیرینی ها با دمای محیط تنظیم شدند به راحتی از کاغذ چرب شده جدا می کنیم و سپس در ظرف مورد نظر می چینیم. در آخر شیرینی ها را با چای تازه دم کرده سرو کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا