آشپزی

طرز تهیه شیرینی محلی شمالی خوشمزه به روش سنتی

طرز تهیه شیرینی های خوشمزه محلی شمال به روش سنتی

طرز تهیه کیک اسپانیایی خوشمزه و خاص با کر

طرز تهیه کوروس کوروس یکی از انواع شیرینی های بین المللی خوشمزه است که منشا آن اسپانیاست. برای دیدن این آموزش به آرادسایت سایت مراجعه کنید

طرز تهیه نان فرانسوی خوشمزه و خاص در خانه

طرز تهیه نان فرانسوی نان های حجیم و نفیس یکی از محبوب ترین انواع نان هستند. یکی از این نان ها نان فرانسوی است که شبیه باگت تهیه می شود

طرز تهیه کیک شکلاتی خوشمزه و خاص وینی

طرز تهیه منوی شکلاتی منو شکلاتی شکلات یکی از انواع شیرینی های فرانسوی است که معمولا برای پذیرایی استفاده می شود تا راهنمای کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه شیرینی های محلی شمالی، طرز تهیه شیرینی های محلی مازندران رشت

شیرینی های محلی شمالی یکی از ساده ترین و خوشمزه ترین شیرینی های استان های مازندران و گیلان است که با طعم های مختلف پخته می شود. سایت آموزشی آراد با من باش.

مواد لازم شیرینی محلی شمال
روغن جامد 1 کیلوگرم
شکر پودر شده 500 گرم
تخم مرغ 5 + 3 زرده
وانیل نوک یک قاشق چای خوری
سول 1 پنس
آرد قنادی 1 کیلوگرم + 200 گرم
آرد برنج 300 گرم

طرز تهیه شیرینی محلی شمال

مرحله اول

برای تهیه یک پای محلی خوشمزه شمالی در ابتدای کار کره جامد را در ظرف مناسبی بریزید و با همزن برقی به مدت 50 دقیقه تا 1 ساعت با سرعت بالا هم بزنید تا کره جامد کاملا حجیم و سفید و خامه ای شود.

مرحله دوم

بعد از این مدت تخم مرغ ها را به کاسه وانیلی اضافه کنید و در حین هم زدن دوباره با همزن برقی پر سرعت هم بزنید. سپس پودر قند را در صافی بریزید و 3 بار الک کنید سپس به کاسه اضافه کنید.

سطح سوم

سپس دوباره مخلوط کره جامد را با دو همزن برقی به مدت 15 دقیقه هم بزنید تا پودر قند کاملا حل شود. حالا آرد شیرینی پزی را به همراه آرد برنج و نمک داخل پارچه ابریشمی تمیز بریزید و الک کنید.

مرحله چهارم

توصیه می شود آرد را از پارچه ابریشمی بگذرانید تا بافت خمیر نرم شود. حالا مواد خشک را کم کم به مخلوط سفت کره اضافه کنید سپس با دست خوب ورز دهید تا خمیر نرمی به دست آید.

مرحله پنجم

در این مرحله روی خمیر را سلفون بپوشانید سپس به مدت 1 ساعت در دمای محیط بگذارید. بعد از این مدت فر را روی 175 درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا کاملا گرم شود.

مرحله ششم

حالا خمیر را بین دو کیسه فریزر تقسیم کنید و با وردنه به قطر 2 تا 3 میلی متر باز کنید سپس با کاتر مورد نظر به آن فرم دهید. سپس روی خمیر قالب زده شده را با ترافل های رنگی، خرفه و زرده تخم مرغ تزئین کنید.

گام هفتم

در این مرحله داخل سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید سپس خمیر قالب زده را داخل آن قرار دهید. سپس قالب را در طبقه وسط فر قرار دهید و اجازه دهید کیک ها به مدت 25 دقیقه در فر بمانند تا کاملا بپزند.

مرحله هشتم

بعد از این مدت ظرف را از فر خارج کرده و بدون دست زدن به شیرینی ها اجازه دهید کاملا خنک شود تا در هنگام دست زدن گرد و غبار نشوند. در صورت نداشتن آرد برنج می توانید به اندازه آرد شیرینی پزی آرد اضافه کرده و استفاده کنید.

مرحله نهم

استفاده از همزن برقی و زمان مشخص شده برای هم زدن روغن در کیفیت خمیر موثر است. وقتی شیرینی ها کاملا خنک شدند آنها را از کاغذ چرب شده جدا کنید سپس در ظرف مورد نظر قرار دهید و با چای تازه دم کرده سرو کنید. نوش جان.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا