آشپزی

طرز تهیه شیرینی قندی به روش قنادی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه شیرینی کردی به روش سنتی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه کلوچه کردی، کلوچه کردی یکی از شیرینی های سنتی و لذیذ ایرانی است که اصل آن به استان کردستان می باشد…

طرز تهیه شیرینی ساده نالی به روش شیرینی با طعم بی نظیر

طرز تهیه نعلی شیرینی ساده نعلی شیرینی یکی از شیرینی های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که معمولا در عید سرو می شود…

طرز تهیه نان شیلشلو به سبک جنوبی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه نان اسلسلو نان اسلسلو یکی از نان های سنتی و خوشمزه جنوب کشورمان است که طعم های متنوعی دارد.

طرز تهیه کلوچه قندی بدون فر طرز تهیه کلوچه قندی با پیمانه طرز تهیه کلوچه قندی تبریز طرز تهیه کلوچه قندی قزوینی طرز تهیه کلوچه قندی سبزواری طرز تهیه کلوچه قندی با کره طرز تهیه کلوچه قندی طرز تهیه کلوچه قندی بروجرد طرح کلوچه قندی بروجرد.

شیرینی قندی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار است که برای سرو در مناسبت هایی مانند عید بسیار مناسب است. برای دیدن آموزش کامل و گام به گام طرز تهیه شیرینی شکری برای سایت آراد مگ همراه باشید

مواد لازم برای شیرینی شکری
روغن جامد 100 گرم
شکر پودر شده 100 گرم
ارد 200 گرم
پودر هل ½ قاشق چایخوری
پودر خمیرمایه ½ قاشق چایخوری
خرفه یا سیاه دانه کافی

طرز تهیه شیرینی شکری

مرحله اول

من آماده می کنم شیرینی های قندی خوشمزه در ابتدای کار کره جامد را در ظرف مناسبی می ریزیم سپس پودر قند را الک می کنیم و با همزن برقی هم می زنیم تا سفید شود و در این فاصله کاسه را از هم جدا می کنیم.

مرحله دوم

حالا پودر هل را داخل کاسه بریزید و دوباره مخلوط کنید. سپس آرد و بکینگ پودر را در صافی ریخته و 3 بار الک می کنیم و یکباره به ظرف اضافه می کنیم و با لیسک خوب هم می زنیم تا آرد یکدست شود.

سطح سوم

سپس با نوک انگشت خمیر را ورز دهید تا خمیر در ظرف جمع شود. توجه داشته باشید که خمیر در این قسمت پودری است. حالا خمیر را در کیسه فریزر قرار دهید و در دمای اتاق قرار دهید.

مرحله چهارم

حالا خمیر را به مدت ۲ تا ۳ ساعت استراحت دهید. 15 دقیقه قبل از پایان زمان استراحت، فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا کاملا گرم شود، سپس سینی را با کاغذ نسوز بپوشانید.

مرحله پنجم

حالا خمیر را روی سطح کار می گذاریم و با دست خوب ورز می دهیم تا حرارت دست باعث انسجام آن شود. پس از آن گلوله هایی به وزن 12 تا 14 گرم از خمیر جدا کرده و در تخم مرغ خرفه بغلتانید.

مرحله ششم

در این مرحله خمیر را در سینی فر قرار می دهیم سپس سینی را در طبقه وسط فر قرار می دهیم. حالا اجازه دهید شیرینی ها به مدت 15 تا 20 دقیقه در فر بمانند تا کاملا پخته شوند و روی آن ها ترک بخورند.

مرحله هفتم

بعد از این مدت قالب را از فر خارج کرده و اجازه دهید کیک ها بدون دست زدن به آن ها کاملا خنک شوند. در آخر کیک ها را از روی کاغذ روغنی جدا کرده و با چای تازه دم کرده سرو می کنیم. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا