آشپزی

طرز تهیه شیرینی سپه سالاری مجلسی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه باسلما به سبک ترکی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه نان بازلاما نان بازلما یکی از نان های سنتی ترکیه به شمار می رود که معمولا با ناهار یا … سرو می شود.

طرز تهیه چیزکیک به روش سنتی با طعمی منحصر به فرد

طرز تهیه چیزکیک کیک پنیر یکی از کیک های بین المللی خاص و خوشمزه است که با مواد مختلفی درست می شود.

طرز تهیه بابکا با بافت پنبه ای و طعم بی نظیر

طرز تهیه نان بابکا نان بابکا یکی از نان های بین المللی عالی و خوشمزه با طعم های مختلف است.

طرز تهیه شیرینی سپه سالاری با پیمانه فیلم طرز تهیه شیرینی سپه سالاری شیرینی سپه سالاری تهران شیرینی سپه سالاری خانم جمشیدیان قیمت شیرینی سپه سالاری

شیرینی سپسالاری یکی از شیرینی های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که برای دیدن آموزش کامل و قدم به قدم آن بسیار مناسب است. طرز تهیه سپسالاری شیرین برای سایت آراد مگ همراه باشید

مواد لازم برای سپسالاری شیرین
کره 180 گرم
آرد شیرینی پزی 380 گرم
شکر پودر شده 120 گرم
ماست 60 گرم
زرده 2 عدد
پودر زنجبیل 1 قاشق چایخوری
زعفران آب پز 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه سپسالاری شیرین

مرحله اول

من آماده می کنم سپسالاری شیرین خوشمزه است در ابتدای کار 30 دقیقه قبل کره را از یخچال خارج می کنیم و در آشپزخانه می گذاریم تا کاملا نرم شود. سپس کره را که به دمای محیط رسیده است در ظرف مناسبی بریزید.

مرحله دوم

حالا پودر قند را در ظرفی الک کرده و با همزن برقی بزنید تا مخلوط کره سبک و کرم رنگ شود. سپس زرده تخم مرغ و پودر زنجبیل را کم کم به کاسه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

سطح سوم

حالا ماست را به کاسه اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مواد با هم ترکیب شوند. سپس آرد را 3 بار الک کرده و کم کم به کاسه اضافه می کنیم سپس با لیسک خوب هم می زنیم تا خمیر در ظرف جمع شود.

مرحله چهارم

در این مرحله خمیر را با نوک انگشت کمی ورز می دهیم سپس زعفران پخته شده را به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. حالا خمیر را در کیسه فریزر قرار دهید و به مدت 1 ساعت در یخچال استراحت دهید.

مرحله پنجم

بعد از این مدت سینی را با کاغذ روغنی می پوشانیم سپس گلوله هایی به وزن 10-12 گرم از خمیر جدا کرده و گرد می کنیم. سپس خمیر را با فاصله در سینی چیده و به دلخواه روی آن ها نقاشی می کشیم.

مرحله ششم

حالا سینی را به مدت 30 دقیقه در یخچال می گذاریم تا خمیر استراحت کند. 15 دقیقه قبل از پایان استراحت، فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا کاملا گرم شود، سپس سینی را در طبقه وسط فر قرار دهید.

مرحله هفتم

در این مرحله اجازه دهید شیرینی ها به مدت 25 تا 30 دقیقه در فر بمانند تا کاملا پخته شوند. بعد از این مدت که لبه های کیک ها کمی سرخ شد سینی را از فر خارج می کنیم.

مرحله هشتم

سپس کیک ها را بدون دست زدن می گذاریم کاملا خنک شوند سپس از کاغذ کره ای جدا می کنیم و در ظرف مورد نظر می گذاریم. در آخر شیرینی را با چای تازه دم می کنیم. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا