آشپزی

طرز تهیه شیرینی بهشتی به روش مجلسی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه کیک کدو حلوایی ساده با آرد گندم و طعمی بی نظیر

طرز تهیه کیک کدو حلوایی کیک کدو حلوایی یکی از کیک های بین المللی خوشمزه و ساده است که معمولا برای شام …

طرز تهیه شیرینی دانمارکی به روش قنادی و طعم بی نظیر

طرز تهیه کیک دانمارکی کیک دانمارکی یکی از شیرینی های بین المللی ساده و خوشمزه است که در کشور ما به آن شیرینی …

طرز تهیه کلوچه برنجی سنتی کرمانشاهی با طعمی بی نظیر

طرز تهیه کیک برنجی کرمانشاهی کیک برنجی کرمانشاهی یکی از انواع شیرینی های سنتی و لذیذ ایرانی است که سوغاتی از کرمانشاه می باشد.

طرز تهیه شیرینی بهشتی با کره مایع طرز تهیه شیرینی بهشتی با فیلم طرز تهیه شیرینی بهشتی در مایکروفر طرز تهیه شیرینی بهشتی با کره طرز تهیه شیرینی بهشتی بدون فر طرز تهیه شیرینی بهشتی شکلاتی طرز تهیه شیرینی بهشتی کوچولوی من آشپزخانه طرز تهیه شیرینی بهشتی رزا منتظمی

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های ساده و لذیذ ایرانی است که معمولا برای پذیرایی، مرور آموزش کامل و مرحله به مرحله استفاده می شود. طرز تهیه شیرینی بهشتی ادامه دادن با آراد مگ با من باش.

مواد لازم شیرینی بهشتی
شکر پودر شده 175 گرم
کره جامد شیرینی پزی شفاف 200 گرم
آرد سفید برای کیک 400 گرم
وانیل قاشق چایخوری
روغن مایع 3 قاشق غذاخوری
پودر هل قاشق چایخوری
زعفران پخته غلیظ 1 قاشق چایخوری
پودر کاکائو 1 قاشق چایخوری
دانه کنجد و خرفه کافی

طرز تهیه شیرینی بهشتی

مرحله اول

در حال آماده سازی هستم قنادی مجلسی بهشچی ابتدا فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید سپس بگذارید کاملا گرم شود. سپس کره جامد یا کره ساده قنادی را در ظرف مناسبی بریزید.

مرحله دوم

حالا پودر قند را داخل صافی بریزید و 3 بار الک کنید. سپس پودر قند را با کره سفت به کاسه اضافه می کنیم سپس با همزن کمی هم می زنیم تا با همزن برقی پودر قند نریزد.

سطح سوم

سپس مخلوط روغن جامد را با همزن برقی با سرعت بالا به مدت 10 تا 15 دقیقه هم بزنید تا حجیم، سبک و کرم رنگ شود. در حین کار، کاسه را چند بار بچرخانید تا مواد به طور یکنواخت مخلوط شوند.

مرحله چهارم

وقتی مخلوط کره جامد به بافت مورد نیاز رسید، پودر هل را به همراه وانیل و روغن مایع به کاسه اضافه کنید، سپس دوباره به مدت 2 تا 3 دقیقه هم بزنید تا مواد مخلوط شوند. سپس آرد را داخل صافی بریزید.

مرحله پنجم

حالا آرد را 3 بار الک کرده و به صورت کنترل شده به ظرف اضافه کنید و سپس مخلوط کنید. وقتی خمیر نرم و چسبناکی به دست آوردید که به راحتی از لوله عبور می کند، آرد اضافه نکنید.

مرحله ششم

در این مرحله خمیر را به 3 قسمت مساوی تقسیم می کنیم. سپس به یکی از تکه ها زعفران پخته شده را اضافه کرده و با دقت مخلوط کنید تا زعفران در خمیر شیرینی پخش شود و زعفرانی شود.

گام هفتم

حالا پودر کاکائو را داخل صافی بریزید و بقیه خمیر شیرینی را الک کنید سپس خمیر را هم بزنید تا شکلاتی شود. سپس بقیه خمیر را ساده نگه دارید.

مرحله هشتم

در این مرحله سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید سپس خمیر شیرینی را داخل قیف یکبار مصرف با ماسوره ستاره ای بریزید. سپس خمیر را در سینی فر از یکدیگر دور کنید.

مرحله نهم

بعد از چکیدن خمیر اگر تیز شد و روی آن ها اوج گرفت با دست خیس آن ها را کمی فشار دهید تا یکدست شود. سپس برای فرم دادن به کیک روی خمیر کمی کنجد و خرفه بپاشید.

مرحله دهم

سپس قالب را در طبقه وسط فر قرار دهید، سپس بگذارید کیک ها به مدت 25 تا 30 دقیقه در فر بمانند تا کاملا بپزند. بعد از این مدت وقتی کیک ها پخت، قالب را از فر خارج کنید.

قدم یازدهم

حالا بدون دست زدن به شیرینی ها، اجازه دهید به مدت 1 ساعت در دمای محیط بماند تا کاملا خنک شوند. در نظر داشته باشید که بافت این نوع کیک به گونه ای است که دست زدن به آن در زمان گرم یا گرم باعث گرد و غبار آن می شود.

مرحله دوازدهم

بعد از این مدت وقتی شیرینی ها کاملا خنک شدند آنها را از کاغذ چرب شده جدا کنید سپس در ظرف مورد نظر قرار دهید. در آخر شیرینی ها را با چای تازه دم کرده سرو کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا