آشپزی

طرز تهیه دونات خرمالو به روش بازاری و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه دونات خرمالو به صورت بازاری و با طعم عالی

طرز تهیه کیک عسلی به صورت بازاری و با طعم عالی

طرز تهیه کیک عسلی کیک عسلی یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین کلوچه های بین المللی است که طبق دستور العمل های مختلف برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله درست می شود …

طرز تهیه کاپ کیک فوری و خاص با طعم عالی

طرز تهیه کیک فوری کیک کاپ کیک یکی از ساده ترین و فوری ترین کیک های بین المللی است که همانطور که از نامش پیداست برای یک درس کامل در لیوان پخته می شود.

طرز تهیه یک کیک شیری ساده برای صبحانه با طعم عالی

طرز تهیه نان شیرمال ساده نان شیرمال یکی از ساده ترین و لذیذترین انواع نان خاورمیانه است که معمولا برای صبحانه به صورت گرم سرو می شود تا درس کامل را ببینید.

طرز تهیه دونات از سیب بهشت، دستور تهیه دونات از سیب بهشت

دونات سیب پارادایس یکی از شیرینی های بین المللی ساده و خوشمزه است که با مواد مختلفی برای آموزش کامل و مرحله به مرحله درست می شود. طرز تهیه دونات خرمالو ادامه دادن با بالاخره یک سایت آموزشی با من باش.

مواد لازم دونات خرمالو
پوره خرمالو 200 گرم
ارد 600 گرم
تخم مرغ 2 عدد
قند 160 گرم
خمیر مایه فوری 12 گرم
شیر نر ½ فنجان
کره 100 گرم
سول قاشق چایخوری
بهبود دهنده 3 گرم

طرز تهیه دونات خرمالو

مرحله اول

برای تهیه دونات خرمالو به روش بازاری ابتدا کره را از 30 دقیقه قبل از یخچال خارج کرده سپس در قسمت آشپزخانه قرار دهید. سپس اجازه دهید روغن با دمای محیط هماهنگ شده و کاملا نرم شود.

مرحله دوم

حالا پوره سیب بهشتی را آماده می کنیم، برای این منظور ابتدا سیب بهشتی را می شوییم، سپس گوشت آن را از پوست جدا می کنیم و در سینی مناسبی اضافه می کنیم. سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید آب اضافی سیب پارادایس کاملا خارج شود.

سطح سوم

در این مرحله خمیر محلول را در ظرف مناسبی بریزید سپس آرد را با نمک و بهبود دهنده به صافی اضافه کنید و روی خمیر را الک کنید سپس هم بزنید تا مواد صاف و یکدست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله کره نرم را به همراه شکر در ظرف مناسبی بریزید سپس با همزن برقی پر سرعت به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا مخلوط کره سبک و خالی شود. سپس تخم مرغ ها را به مخلوط کره اضافه کنید.

مرحله پنجم

حالا دوباره مخلوط روغن را با همزن برقی پر سرعت هم بزنید تا تخم مرغ ها از حالت انعقاد خارج شوند و مواد با هم ترکیب و یکدست شوند. سپس شیر را به مخلوط کره اضافه کنید، سپس هم بزنید تا مخلوط شود.

مرحله ششم

در این مرحله پوره خرمالو را به مخلوط کره اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مواد با هم ترکیب و یکدست شوند. سپس مخلوط آرد را به مخلوط خرمالو اضافه کنید سپس به ورز دادن ادامه دهید تا خمیر جمع شود.

گام هفتم

حالا روی سطح کار آرد بپاشید سپس خمیر را روی سطح کار قرار دهید. سپس خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا کاملا نرم و یکدست شود سپس در ظرف مناسبی با کمی روغن مایع پخش کنید.

مرحله هشتم

در این مرحله خمیر را از چانه گرفته و در کاسه قرار دهید سپس روی کاسه را سلفون بپوشانید و خمیر را به مدت 1 ساعت در جای گرمی بگذارید بماند تا عمل کند و حجم آن 2 تا 3 برابر شود.

مرحله نهم

در این مرحله پس از گذشت این مدت خمیر را روی سطح کار قرار دهید سپس آن را به 130 تا 150 گرم چانه تقسیم کنید. سپس به کمک سر لوله ای وسط چانه را سوراخ می کنیم تا چانه حالت دونات به خود بگیرد.

مرحله دهم

حالا روی خمیر را با کیسه فریزر چرب شده بپوشانید، سپس دوباره اجازه دهید خمیر به مدت 15 دقیقه استراحت کند تا حجم پیدا کند. بعد از این مدت شیر ​​در حال جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید.

قدم یازدهم

در این مرحله مقداری روغن مایع به شیر در حال جوش اضافه کنید تا دونات ها در آن شناور شوند سپس اجازه دهید روغن مایع خوب داغ شود. سپس خمیر را در شیر در حال جوش بریزید و تفت دهید.

مرحله دوازدهم

حالا اجازه دهید یک طرف پیراشکی کاملا قرمز و طلایی شود سپس بچرخانید تا طرف دیگر دونات کاملا طلایی و قرمز شود. سپس دونات ها را به همین ترتیب سرخ کنید سپس روی دستمال آشپزخانه قرار دهید.

مرحله سیزدهم

در آخر کره اضافی دونات ها را بگذارید و در صورت تمایل با شکلات آب شده و ترافل های رنگی تزیین کنید. آراددونات خرمالو را در ظرف مورد نظر قرار دهید و با چای سرو کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا