آشپزی

طرز تهیه خورش گوجه فرنگی به روش شمالی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه شیرینی پلو ساده با هویج و مرغ و طعمی بی نظیر

طرز پخت شیرین پلو شیرین پلو یکی از غذاهای قدیمی و محبوب پلو ایرانی است که در شهرهای مختلف کشور با دستور پخت …

طرز تهیه پلو با ماهیچه های خاص با طعمی بی نظیر

طرز تهیه پلو با ماهیچه پلو با شوید با ماهیچه یکی از انواع غذاهای قدیمی و خوشمزه ایرانی با دستور پخت …

طرز تهیه سوپ ساده با پنیر به روش تهرانی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه سوپ ساده با پنیر سوپ دلمه یکی از غذاهای قدیمی و سنتی ایرانی است که با مواد مختلفی تهیه می شود.

طرز تهیه خورش گوجه فرنگی طرز تهیه خورش گوجه فرنگی با مرغ طرز تهیه خورش گوجه فرنگی با سیب زمینی طرز تهیه خورش گوجه فرنگی با گوشت چرخ کرده طرز تهیه خورش گوجه فرنگی طرز تهیه خورش گوجه فرنگی فیلم مازندرانی طرز تهیه خورش گوجه فرنگی طرز تهیه گوجه فرنگی خالی

خورش گوجه فرنگی یکی از غذاهای سنتی و لذیذ شمال کشورمان است که با مواد مختلف تهیه می شود تا یک آموزش کامل و مرحله به مرحله را ببینید. طرز تهیه خورش گوجه فرنگی ادامه دادن با آراد مگ با من باش.

مواد لازم برای 4 نفر
گوجه فرنگی 10 عدد
سیر 5 قطره
تخم مرغ 5 عدد
نمک و فلفل و زردچوبه کافی
روغن مایع کافی

طرز تهیه خورش گوجه فرنگی

مرحله اول

برای تهیه خورش گوجه فرنگی به روش شمالی ابتدا گوجه ها را بشویید سپس پوست آن را جدا کرده و به قطعات بزرگ برش دهید. سپس گوجه ها را داخل غذاساز بریزید و مخلوط کنید تا پوره شود.

مرحله دوم

حالا سیر را پوست بگیرید، سپس آن را بشویید و به صورت دندانه های کوچک رنده کنید. سپس یک تابه مناسب را روی حرارت ملایم قرار دهید و کمی روغن مایع در آن بریزید سپس سیر و زردچوبه را اضافه کنید.

سطح سوم

در این مرحله سیر را سرخ کنید تا عطر آن آزاد شود. سپس تخم مرغ ها را در ظرف مناسبی بریزید و هم بزنید تا بافت تخم مرغ از لخته خارج شود سپس در تابه بریزید و سرخ کنید.

مرحله چهارم

حالا یک تابه جداگانه را روی حرارت ملایم قرار دهید و کمی روغن مایع در آن بریزید سپس پوره گوجه فرنگی را اضافه کرده و تفت دهید و اجازه دهید آب اضافی آن کاملا تبخیر شود.

مرحله پنجم

در این مرحله که رب گوجه فرنگی روغن زد، نمک و فلفل را اضافه کنید و هم بزنید. سپس تخم مرغ را اضافه کنید و بگذارید 10 دقیقه روی اجاق بماند.

مرحله ششم

آرادپس از گذشت این مدت حرارت را خاموش کنید سپس خورش گوجه فرنگی را در ظرف مورد نظر بریزید و در صورت امکان با سس کچاپ گیلانی و سیر ترشی و روغن زیتون سرو کنید. نوش جان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا