آشپزی

طرز تهیه حلوای یونانی خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه حلوای خوشمزه و ساده یونانی به روش سنتی

طرز تهیه گوشت گوزن خوشمزه و خاص با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه قالیه قاجاری قالیه قاجاری یکی از غذاهای خاص و قدیمی ایرانی است که در مجالس مهم سرو می شود تا آموزش کامل و مرحله به مرحله ط را ببینید.

طرز تهیه مرغ مراکشی خوشمزه و ادویه جات مخصوص

طرز تهیه مرغ مراکشی مرغ مراکشی یکی از غذاهای خوشمزه و خاص مراکشی است که برای آموزش کامل و مرحله به مرحله با انواع ادویه ها تهیه می شود.

طرز تهیه کباب مرغ مدیترانه ای خوشمزه به روش رستورانی

طرز پخت مرغ مدیترانه ای با باربیکیو مرغ مدیترانه ای روی باربیکیو یکی از انواع کباب های بین المللی خوشمزه است که به روش های مختلف تهیه می شود تا این آموزش آشپزی را ببینید.

طرز تهیه حلوای یونانی طرز تهیه حلوای یونانی

حلوای یونانی یکی از ساده ترین و خوشمزه ترین انواع حلوای بین المللی است که با طعم های مختلف تهیه می شود. وب سایت خبری آراد با من باش.

مواد لازم حلوای یونانی
روغن مایع من نمی دانم
آرد سمولینا 1 پیمانه
گردو 18 عدد
مواد لازم شهد حلوا
قند 1 پیمانه و نیم
عسل من نمی دانم
اب 3 اقدام
چوب دارچین 3 عدد
پودر دارچین قاشق چایخوری
میخک 5 عدد
سول 1 پنس
آب لیمو ترش تازه 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه حلوای یونانی

مرحله اول

برای تهیه یک حلوای خوشمزه یونانی ابتدا شهد حلوا را تهیه کنید برای این منظور آب را به همراه شکر، عسل، چوب دارچین، پودر دارچین، میخک، نمک و آب لیمو ترش تازه در ظرف مناسبی بریزید.

مرحله دوم

حالا قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و بدون هم زدن اجازه دهید شهد کمی غلیظ شود. توجه داشته باشید که شهد نباید بجوشد. سپس یک تابه مناسب را روی حرارت ملایم قرار دهید سپس روغن را اضافه کنید.

سطح سوم

در این مرحله آرد بلغور را در صافی ریخته سپس در تابه را الک کرده و به مدت 5 تا 10 دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و کمی رنگ آن تغییر کند. سپس گردوها را پوست بگیرید و ریز خرد کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از گذشت این مدت، گردوی آسیاب شده را به حلوا اضافه کرده و دوباره تفت دهید تا گردوی طلایی رنگ شود، سپس تابه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید دما کمی کاهش یابد.

مرحله پنجم

در آخر شهد را از صافی صاف کنید سپس یکدفعه به حلوا اضافه کنید و با قاشق چوبی 25 دقیقه هم بزنید تا حلوا در تابه جمع شود. سپس حلوا را به صورت تاب در سینی حرکت دهید.

مرحله ششم

وقتی حلوا سفت شد و در روغن ذوب شد، تابه را از روی حرارت بردارید. در آخر حلوای یونانی را در ظرف مورد نظر بریزید و به دلخواه روی آن را با مغزها تزئین کنید و سرو کنید. نوش جان.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا