آشپزی

طرز تهیه ترشی هلو خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه مربای خانگی خوشمزه و سنتی به روش شمالی

طرز تهیه مربای بالانگ مربای بالان یکی از مرباهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که بیشتر برای صبحانه و شام استفاده می شود، این درس را ببینید …

طرز تهیه ترشی بندری سنتی خوشمزه و فوری به روش بازاری

طرز تهیه ترشی بندری ترشی بندری یکی از ترشی های لذیذ و سنتی ایرانی است که منشا آن جنوب کشورمان است. برای دیدن این آموزش این مطلب را دنبال کنید

طرز تهیه رب انار خانگی خوشمزه و خاص به روش ساوه

طرز تهیه رب انار رب انار یکی از پرطرفدارترین ادویه ها و طعم دهنده های بین المللی است که طبق دستور پخت های مختلفی تهیه می شود. رب انار هم مثل …

طرز تهیه ترشی هلو طرز تهیه ترشی هلو با ترشی انار

ترشی هلو یکی از ترشی های ساده و خوشمزه ایرانی است که طعم و عطر بسیار جذابی دارد طرز تهیه ترشی هلو خوشمزه و ساده در خانه آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی هلو را مشاهده کنید. سایت آموزشی آراد با من باش.

مواد لازم برای مرینیت کردن هلو
هلو 1 کیلوگرم
سیاه دانه، پودر دارچین، شکر و نمک کافی
سرکه 1 تا 2 فنجان

طرز تهیه ترشی هلو

مرحله اول

برای تهیه هلو ابتدا هلو را بشویید سپس پوست و هسته آن را جدا کرده و به قطعات مساوی برش دهید. سپس تکه های هلو را در ظرف مورد نظر بریزید و سیاه دانه ها را اضافه کنید.

مرحله دوم

حالا پودر دارچین را به همراه شکر و نمک به هلوها اضافه کنید سپس به آرامی هم بزنید تا طعم ها با هم ترکیب شوند تا هلوها له نشوند. سپس سرکه را به هلوها اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

سطح سوم

در این مرحله ظرف مناسب درب دار را انتخاب کنید سپس داخل آن را با حوله تمیز بشویید و خشک کنید. سپس ترشی هلو را داخل کاسه بریزید سپس درب آن را محکم ببندید.

مرحله چهارم

در آخر ترشی را در جای خنک بگذارید سپس ترشی هلو را به مدت 1 ماه در جای خنک بگذارید تا جا بیفتد. سپس بعد از این مدت ترشی را با غذا سرو می کنیم. نوش جان.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا