تکنولوژی

طرح دولت بایدن برای توسعه زیرساخت خودروهای برقی در آمریکا ؛ بعد از تراشه نوبت به EVها رسید!

دولت جو بایدن این روزها به شدت درگیر توسعه زیرساخت های آمریکا در زمینه های مختلف فناوری است. زودترین طرح دولت بایدن برای توسعه زیرساخت خودروهای الکتریکی آمریکا معرفی شده است.

طرح 900 میلیون دلاری دولت بایدن برای توسعه خودروهای الکتریکی، تنها بخشی از بودجه 7.5 میلیارد دلاری برای گسترش شبکه شارژ خودروهای الکتریکی آمریکا است.

گروه ها آرون

پرزیدنت بایدن در سخنرانی دیروز خود اعلام کرد که 900 میلیون دلار از بودجه فدرال برای افزایش تعداد شارژرهای خودروهای الکتریکی در سراسر کشور استفاده خواهد شد. این بودجه اولین بخش عمده بودجه ای است که برای ساخت شارژرهای الکتریکی بر اساس قانون زیرساخت یک تریلیون دلاری دو حزبی در نظر گرفته شده است که سال گذشته به تصویب رسید.

بیشتر بخوانید: تبدیل آمریکا به قطب تراشه جهان؛ مجلس سنا بودجه 280 میلیارد دلاری را تصویب کرد!

طرح دولت بایدن برای توسعه زیرساخت خودروهای الکتریکی آمریکا

فروش خودروهای برقی در ایالات متحده این خودرو در سه ماهه اول سال 2022 به رکورد 208411 دستگاه رسید، اما زیرساخت شارژ مورد نیاز برای پشتیبانی از همه این خودروها هنوز توسعه نیافته است.

بایدن در نمایشگاه خودروی دیترویت 2022 روی صحنه رفت تا درباره بودجه 900 میلیون دلاری دولت فدرال صحبت کند. توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی این کشور به عنوان بخشی از لایحه زیرساختی که نوامبر گذشته تصویب شد، فاش شود. بایدن در سخنرانی خود گفت:

امروز، من مفتخرم اعلام کنم که در حال تصویب بودجه برای 35 ایالت، از جمله میشیگان، برای ایجاد زیرساخت های شارژ الکتریکی در ایالت هایمان هستیم.

طرح دولت بایدن برای توسعه زیرساخت خودروهای الکتریکی آمریکا؛  بعد از چیپ، نوبت به خودروهای برقی می رسد!

لایحه زیرساخت مجموعاً 7.5 میلیارد دلار برای گسترش شبکه شارژ خودروهای الکتریکی اختصاص داده است و این 900 میلیون دلار تنها بخش اول بودجه است. بایدن در این سخنرانی بار دیگر در مورد هدف خود برای تولید 500000 شارژر وی تاکید کرد: تا سال 2030 توسط پیمانکاران خصوصی نصب خواهند شد.

به گفته وزارت انرژی ایالات متحده، در حال حاضر تنها 46570 شارژر EV در ایالات متحده به روی عموم باز است که کمی کمتر از 10 درصد از هدف بایدن است. بایدن همچنین علاقه مند به افزایش تمایل مردم آمریکا به خرید و استفاده از خودروهای برقی است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد برنامه دولت بایدن برای توسعه زیرساخت خودروهای الکتریکی در آمریکا چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: gizmodo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا