خودرو

صاحب گرون ترین ماشین دنیا کیست ؟

همه ما می دانیم که گران ترین خودروها متعلق به افراد ثروتمند و مشهور هستند، اما کمتر کسی صاحب لوکس ترین و گران قیمت ترین خودروی جهان را می شناسد.

گران ترین مجموعه ماشین ها و ماشین های لوکس دنیا

از هات میله های میلیون دلاری گرفته تا مدل های محدود، خودروهای گران قیمت معمولاً در اختیار ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد روی کره زمین هستند. خودروهای موجود در این لیست نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از ستاره مشهور ورزشی جهان گرفته تا یکی از قدرتمندترین افراد روی کره زمین، صاحبان گران ترین خودروهای جهان هستند.

اگر می خواهید با این افراد آشنا شوید؛ این قسمت از آرادرا از دست ندهید. مثل همیشه و مشابه مقالات قبلی، برای هیجان انگیز نگه داشتن رتبه ها، رتبه اول در انتهای مقاله قرار می گیرد.

کریستیانو رونالدو و بوگاتی سنتودیچی

بوگاتی شیرون رونالدو اینستاگرام رونالدو ثروت کریستیانو رونالدو عکس کریستیانو رونالدو بهترین ماشین رونالدو کلکسیون ماشین کریستیانو رونالدو ماشین کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن جهان ثروتمندترین ورزشکار جهان قیمت بوگاتی قیمت بوگاتی چنتودیچی

ارزش خودرو: حدود 10.5 میلیون تومان

کریستیانو رونالدو یکی از مشهورترین ورزشکاران جهان و یکی از ثروتمندترین ورزشکاران است. این بازیکن که 5 بار بهترین بازیکن سال فیفا شده است. حدود 500 میلیون دلار دارایی دارد.

با این همه پول و موفقیت، تعجبی ندارد که رونالدو یک ماشین گران قیمت می راند. او در سال 2021 یک بوگاتی سانتودیچی کمیاب را که 0-100 در کمتر از 3 ثانیه دارد به مجموعه خودروهای گران قیمت خود اضافه کرد.

هوراتیو پاگانی، مالک Zonda HP Barchetta

صاحب گرون ترین ماشین دنیا کیست ؟

ارزش خودرو: 17.5 میلیون دلار

هوراتیو پاگانی مالک برند خودروهای لوکس ایتالیایی پاگانی است. این وسیله نقلیه کمیاب متعلق به خود هوراتیو پاگانی است و دارای موتور 7.3 لیتری V12 است.

این تاجر با ثروت 50 میلیون دلاری خود که دلیل موفقیت برندش است؛ او توانست این ماشین گران قیمت را بخرد. هوراسیو در سن 66 سالگی در راس امپراتوری خودروهای لوکس قرار دارد. این خودروی فوق گران قیمت دارای گیربکس شش سرعته دستی و چرخ های آن از جنس آلومینیوم فورج است.

کریستیانو رونالدو و بوگاتی La Voiture Noire

قیمت لواتور بوگاتی گرانترین خودروها مشخصات بوگاتی لواتور بهترین خودرو دنیا معرفی خودرو مجله خودرو سایت تخصصی خودرو دنیای خودرو

ارزش خودرو: 18.9 میلیون دلار

همانطور که مشاهده می کنید؛ رونالدو صاحب دو تا از گران قیمت ترین خودروهای جهان است. این ماشین بسیار گران قیمت رونالدو بسیار کمیاب است، فقط یکی از آنها وجود دارد.

برخلاف اکثر خودروها، این بوگاتی دارای 1500 مجله خبری آرادقدرت و شش لوله اگزوز است که مشخصا سرعت آن را افزایش می دهد.

رویس بیانسه و جی زی رولزرویس دم قایق

صاحب گرون ترین ماشین دنیا کیست ؟

ارزش خودرو: 28.4 میلیون دلار

بیانسه و جی زی واقعاً ثروتمند هستند. این هنرمندان میلیاردر برای چندین دهه با هم و به صورت جداگانه چهره های نمادین دنیای موسیقی بوده اند. بنابراین جای تعجب نیست که موفقیت آنها پول زیادی برای آنها به همراه داشته است.

این زوج پس از خرید یک عمارت ۸۸ میلیون دلاری، چندین میلیون دلار برای خرید این رولز رویس خرج کردند. این خودروی لوکس یکی از سه خودروی این مدل موجود است.

ران پرت و کلکسیون ماشین های گران قیمتش

ارزش مجموعه: 40.44 میلیون دلار

هر کسی که تجارت بسیار موفقی دارد؛ او احتمالاً ثروت زیادی دارد. ران پرت این نظریه را با مجموعه عظیم خودروهای خود به ارزش 40.44 میلیون دلار ثابت کرد.

خود پرت حدود 350 میلیون دلار دارایی دارد که بیشتر از یک تجارت ساختمانی به دست آورده است. جالب اینجاست که پرت تصمیم گرفت کل مجموعه خودروهای خود را در حدود سال 2021 بفروشد، اگرچه درآمد حاصل از آن به جیب او نرفت، بلکه صرف امور خیریه شد. همچنین در این مجموعه پرات یک موتوراما پونتیاک بونویل 1954 وجود داشت.

راجر دادینگ و مجموعه ماشین هایش

صاحب گرون ترین ماشین دنیا کیست ؟

ارزش مجموعه: حدود 52.7 میلیون دلار

راجر دادینگ یک تاجر بریتانیایی بود که دستگاه بلیط کاغذی را اختراع کرد.

دودینگ با ثروتی که در طول سال ها به دست آورده تصمیم گرفته است مجموعه ای از خودروهای گران قیمت را ایجاد کند. جالب اینجاست که در طول سال ها مجموعه دادینگ به 350 وسیله نقلیه منحصر به فرد افزایش یافت. اما ظاهراً قصد دارد بیشتر بخرد.

مجموعه موزه خودروهای کلاسیک گاسفورد

صاحب گرون ترین ماشین دنیا کیست ؟

ارزش مجموعه: 70 میلیون دلار

موزه خودروهای کلاسیک گاسفورد مجموعه ای از خودروهای گران قیمت است که متعلق به یک ثروتمند ثروتمند است. یعنی تونی دنی است. با پول زیادی که دنی داشت تصمیم گرفت موزه ماشین باز کند. این موزه که در سال 1394 تاسیس شده است. مجموعه ای متشکل از 400 خودرو به نمایش گذاشته شده است.

موزه خودروهای کلاسیک گاسفورد 40 کارمند دارد که از این مجموعه بسیار گران قیمت مراقبت می کنند.

سلطان برونئی

صاحب گرون ترین ماشین دنیا کیست ؟

ارزش مجموعه: 5 میلیارد دلار

سلطان برونئی با ثروت 30 میلیارد دلاری; او موفق شد مجموعه ای متشکل از 7000 خودرو بسازد که برخی از آنها سفارشی بود.

این فرمانروای ثروتمند به خاطر سبک زندگی مجلل و دارایی های مجلل خود از جمله جت های شخصی، صدها فراری و عمارت های بزرگ شناخته شده است. البته بسیاری از این خودروها سال ها در گاراژ می نشینند و هرگز استفاده نمی شوند.

منبع: نمناک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا