تکنولوژی

شیائومی دستکاری عملکرد برنامه ها را با انتشار بیانیه رسمی خود توجیه می‌کند!

در ادامه ماجرای دستکاری عملکرد اپلیکیشن های گوشی سامسونگاین از قبل مشخص است شیائومی او همچنین می تواند به همان اندازه مقصر باشد. چند روز پیش در مجله آرادبرای شما نوشتیم که جان مانی، یکی از بنیانگذاران و توسعه دهندگان پلتفرم Geekbench، قبلا در توییتر گفته بود که شیائومی، مانند سامسونگ، عملکرد برخی از دستگاه های خود را به نام برنامه ها محدود می کند. او فاش کرد که تغییر پروفایل Geekbench به Fortnite رتبه عملکرد تک هسته‌ای شیائومی Mi 11 را حدود 30 درصد کاهش داده است. عملکرد چند هسته ای نیز حدود 15 درصد کاهش یافت. البته این داستان به شیائومی و سامسونگ ختم نمی شود. بسیاری از مارک های دیگر آن را دوست دارند هواوی و وان پلاس آنها همچنین سابقه اقدامات مشابه یا مشابه در سال های اخیر را داشته اند.

بعد از سامسونگ به نظر می رسد عملکرد گوشی های شیائومی در برنامه ها دستکاری شده است!

هدف از بیانیه شیائومی کاهش عملکرد برنامه است

پس از موجی از انتقادات از عملکرد شیائومی، این شرکت قبلاً پاسخی رسمی صادر کرده است. در ادامه بیانیه رسمی شیائومی پس از این حادثه آمده است:

شیائومی از استراتژی های مدیریت دما برای اطمینان از تجربه بهینه در محصولات خود استفاده می کند. به خصوص در برنامه هایی که اغلب برای مدت طولانی استفاده می شوند. در بسیاری از دستگاه های خود ما 3 نوع حالت کار ارائه می دهیم. این حالت های مختلف به کاربران این امکان را می دهد که عملکرد روان دستگاه و بهره وری انرژی را در سطح سیستم متعادل کنند. همه این بهینه‌سازی‌های عملکرد برنامه، بسیاری از عوامل مهم مانند مصرف انرژی، بهره‌وری و تاثیر گرما را اندازه‌گیری می‌کنند.

به طور خلاصه، شیائومی این اتهامات را رد نکرد. در واقع، این شرکت استفاده از “استراتژی های مدیریت دما” را برای متعادل کردن مصرف برق و عملکرد دستگاه برای اطمینان از “تجربه بهینه” در محصولات خود می شناسد.

همچنین به نظر می رسد شیائومی به این نکته اشاره می کند که محدودیت های عملکرد برنامه را می توان تا حدودی از طریق حالت های عملکرد داخلی (به نام حالت های عملکرد بالا) دور زد. تغییر به حالت عملکرد بالا، عملکرد را به کاهش عمر باتری ترجیح می دهد. بنابراین، اگر فکر می‌کنید گوشی شما در کاربرد کمی ناپایدار است، از این طریق می‌دانید چه کاری باید انجام دهید.

عملکرد اپلیکیشن شیائومی Mi 11 را دستکاری کنید

این داستان ممکن است به پرچمداران شیائومی محدود شود

البته در اینجا لازم به ذکر است که با توجه به اینکه حالت های عملکرد 3 مرحله ای به گوشی هایی با تراشه های رده بالا محدود می شود. از این رو منبع او می گوید که کنترل بر اساس نام برنامه های موجود در گوشی های شیائومی ممکن است فقط با دستگاه های درجه یک و پیشرو اتفاق افتاده باشد.

پیش از این، افشاگر اطلاعات مقایسه ای برای اثبات این ادعا منتشر کرده بود. این داده‌ها نشان می‌دهند که اپلیکیشن Geekbench شیائومی Mi 11، زمانی که به‌عنوان Fortnite پنهان می‌شود، نتایج را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در واقع، رتبه تک هسته ای از 1129 به 791 کاهش یافت، در حالی که رتبه چند هسته ای از 3714 به 3125 کاهش یافت. کاهش مشابه زمانی رخ داد که Geekbench به Genshin Impact تبدیل شد.

ماه قبل Geekbench در پی اخبار مشابه، چندین گوشی سری گلکسی اس را از بنچمارک خود حذف کرد. بنابراین جالب است که ببینیم پلتفرم مقایسه چگونه با این موارد جدید برخورد می کند!

نطر شما چی هست؟ آیا به نظر شما اقدامات شیائومی در دستکاری عملکرد برنامه توجیه پذیر است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا