فیلم و موزیک

شکایت صندوق بازنشستگان نیویورک از اکتیویژن بلیزارد

سهامداران و اعضای صندوق بازنشستگی نیویورک می گویند بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، برای جلوگیری از رسوایی ها، برای فروش مایکروسافت عجله کرده است.

به گزارش Axios Media، سیستم صندوق بازنشستگی در نیویورک رسما از این شرکت به دلیل فروش برنامه ریزی شده بلیزارد به مایکروسافت شکایت کرده است. این آژانس گفت که این پرونده هفته گذشته در دادگاه عالی دلاور ثبت شد گربه بابیمدیرعامل بلیزارد را به عجله برای فروش شرکت و آسیب رساندن به ارزش آن متهم می کند.به نظر می رسد فروش سریع مایکروسافت اکتیویژن توسط بلیزارد نتیجه اقدام کوتیک برای جلوگیری از قرار گرفتن مدیران شرکت در معرض رسوایی به دلیل تبعیض جنسی و آزار و اذیت در محل کار باشد.

این شکایت پس از دسترسی به تعدادی از اسنادی که پنج خریدار بالقوه دیگر اکتیویژن بلیزارد را در خرید و ادغام این شرکت نشان می‌داد، تنظیم شد. در بیانیه آمده است: «با توجه به مسئولیت شخصی و قانونی کوتیک در قبال مشکلات محل کار اکتیویژن، هیئت مدیره باید به این نتیجه می رسید که او هیچ اختیاری برای مذاکره در مورد فروش شرکت ندارد.

سخنگوی Activision Blizzard به GamesIndustry Media گفتما با ادعاهای مطرح شده در این شکایت مخالفیم و مشتاقانه منتظر ارائه دلایل خود به دادگاه هستیم.»

لوگوی اکتیویژن بلیزارد ایکس باکس

اکتیویژن بلیزارد همچنان درگیر شکایتی است که توسط دپارتمان مسکن منصفانه کالیفرنیا، سرمایه گذاران و خانواده یک کارمند که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. از سوی دیگر در حال حاضر SEC این شرکت در حال بررسی افشای اطلاعات مربوط به پرونده فدرال شکایات تبعیض جنسیتی در ساختار این شرکت است.

از سال گذشته که پرونده دادگاه کالیفرنیا آغاز شد، گزارش هایی مبنی بر تهدید به کشتن دستیار بابی کوتیک گزارش شده است. کوتیک ظاهراً توصیه تیم منابع انسانی برای اخراج یک کارمند متهم به آزار اخلاقی را نادیده گرفته است. فردی که نامزد سابقش برای او قرار بازداشت صادر کرده است. سه تن از شرکای بابی کوتیک نیز در روزهای قبل از اعلام تصاحب سهام 108 میلیون دلاری بلیزارد توسط مایکروسافت به توطئه و توطئه در شرکت متهم شدند.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد

اکتیویژن بلیزارد هفته گذشته از سهامداران خود خواست تا پیشنهاد صندوق بازنشستگی ایالت نیویورک برای انتشار گزارش سالانه آزار و اذیت و تبعیض در امور داخلی شرکت را رد کنند. اکتیویژن در این طومار گفت: به جای هدایت انرژی و منابع شرکت به موضوع دیگری، بهتر است روند پاسخگویی مستقیم به نگرانی های کارکنان ادامه یابد.

در نهایت می توانید نظرات خود را در این مورد با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا