ساختمان

شهر مشهد به ایده‌های جذاب معماران و سرمایه‌گذاران نیازمند است – مجله آراد

علیرضا رضازاده همدانی، مدیرعامل سازمان نوسازی فضای شهری شهرداری مشهد در دومین روز از اجلاس سازندگان و طراحان با بیان اینکه برای احیای بافت تاریخی نیازمند همکاری معماران و سرمایه گذاران هستیم، گفت: در این راستا به همکاری معماران و سرمایه گذاران نیاز داریم.

به گزارش مجله خبری آراد، مدیرعامل سازمان فضاهای شهری و بازآفرینی روز گذشته هشتم شهریورماه در خصوص کاربری اراضی شهر مشهد گفت: در مشهد حاشیه شهر بیش از یک سوم جمعیت و 20 درصد جمعیت را به خود اختصاص داده است. منطقه شهر مرکز شهر بافت های فرسوده ای دارد و ما هم بافت های تاریخی داریم. در خصوص بافت تاریخی، موضع ما در ستاد بازآفرینی همکاری با میراث فرهنگی است و قصد مقابله نداریم.

رضازاده همدانی افزود: رویکرد ما در بافت تاریخی، احیای بافت است. بنابراین سعی کردیم سرمایه گذاران و مالکان را برای حفظ پارچه ها راهنمایی کنیم.

مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضای شهری شهرداری مشهد تاکید کرد: در مرکز بازآفرینی قصد داریم به پارچه هایی که قبلا ارزشمند بوده و اکنون بلااستفاده مانده اند روح تازه ای ببخشیم و ارزش آفرینی کنیم. در این قسمت قصد تعمیر نداریم، اما سعی می کنیم با دخالت اندک از پارچه باقی مانده استفاده کنیم و برای آن ارزش آفرینی کنیم. در این بخش به کمک معماران، سازندگان و طراحان برای ایده های جدید برای حفظ این بافت ها نیاز داریم.

هر جا که برنامه و ایده جدی باشد پول و سرمایه جدی لازم است. اکنون بیش از یک سوم بودجه شهرستان به ستاد بازآفرینی اختصاص یافته است. امیدواریم با کمک شما عزیزان این مراسم را جذاب کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از سوی دیگر شهر مشهد دارای بافت های ناهمگون است. کارخانه ها، راه آهن ها، زندان ها… در بافت شهری قرار دارند. ستاد تفریحی برنامه هایی در این بخش در دست اقدام دارد.

رضازاده همدانی در پایان گفت: بسیاری حاشیه شهر را یک تهدید می دانند; اما فکر می کنم با کمک سرمایه گذاران و برنامه ریزی برای اجرای عدالت شهری، پایان شهر می تواند به یک امکان تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا