گردشگری

شرایط دریافت وام دانشجویی کانادا

آخرین ویرایش در 31 ژوئیه 1401 توسط پرنیا فرجی انجام شده است

وام های دانشجویی کانادایی یکی از گزینه های ارزان تر برای تحصیل است. افرادی که موفق به دریافت بودجه تحصیلی و بورسیه تحصیلی کانادا نمی شوند، به فکر گرفتن وام دانشجویی در کانادا هستند. در کانادا، وام های دانشجویی توسط شرکت ها و بانک های خصوصی به دانشجویان بین المللی اعطا می شود. هر بانک شرایط و ضوابط خاص خود را برای اعطای وام دانشجویی دارد. مبلغ وام ارائه شده توسط برخی بانک ها 100% شهریه دانشگاه را پوشش می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد واجد شرایط بودن برای وام دانشجویی کانادا، این مقاله را از مجموعه آراد مگدنبال کنید.

خدمات مهاجرت آراد مگ

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت نیروی کار
 • مهاجرت سرمایه گذاری

با رزرو مشاوره می توانید سفر مهاجرتی خود را آغاز کنید. آراد مگاز صفر تا صد در این مسیر همراه شما خواهد بود.

آنچه در این مقاله خواهید خواند

شرایط وام دانشجویی کانادا

هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا، اخذ مدرک معتبر جهانی و استفاده از امکانات و روش های آموزشی مدرن، مهاجرت به کانادا را انتخاب می کنند. هزینه تحصیل و زندگی در کانادا یکی از چالش هایی است که دانشجویان بین المللی با آن مواجه هستند و بسیاری از آنها قصد دارند علاوه بر دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، از وام دانشجویی کانادا نیز بهره مند شوند. متاسفانه در برخی موارد امکان و مقرون به صرفه گرفتن بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا برای همه دانشجویان وجود ندارد. بنابراین، دانشجویان به دریافت وام دانشجویی از بانک های کانادا روی می آورند.

دانشجویانی که شهروند کانادا هستند می توانند از وام های دانشجویی فدرال و سایر وام های دولتی استفاده کنند. در حالی که دانشجویان بین المللی فقط واجد شرایط دریافت وام خصوصی از افراد یا مؤسساتی هستند که به دانشجویانی که در حال تحصیل هستند وام دانشجویی ارائه می دهند.

وام های دانشجویی خصوصی توسط موسسات مختلف ارائه می شود و هر وام دهنده شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. شرایط اخذ وام دانشجویی کانادا به شرح زیر است:

 • دانشجو شهروند یا مقیم دائم کانادا نیست.
 • دانشجو باید در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرفته شده و تحصیل کند.
 • دانشجو باید در یکی از بانک های کانادا حساب بانکی داشته باشد.
 • دانشجو پس از اتمام تحصیل وام را به صورت اقساطی بازپرداخت می کند.
 • سن دانش آموز باید بالای 18 سال باشد، اگر کمتر از 18 سال باشد، والدین او باید برای دریافت وام اقدام کنند.
 • رشته تحصیلی دانشجو باید بازار کار خوبی داشته باشد.

در هنگام درخواست وام دانشجویی از شرکت های خصوصی بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 • حداکثر مبلغی که می توانید از وام دهنده دریافت کنید
 • نرخ بهره ثابت یا متغیر
 • مدت زمان و برنامه بازپرداخت وام
 • چگونه و چه زمانی بودجه شما آزاد می شود

باید به خاطر داشته باشید که ریز نمرات و عملکرد دانشگاه شما نیز توسط وام دهندگان بررسی می شود. اگر درخواست وام دانشجویی شما موفقیت آمیز باشد، پول مستقیماً به حساب دانشگاه شما واریز می شود تا شهریه شما پرداخت شود. روند وام دانشجویی کانادا حدود 6 هفته طول خواهد کشید.

برای دریافت وام دانشجویی در طول تحصیل، نمرات شما باید رضایت بخش باشد.

تفاوت بین وام دانشجویی و صندوق در کانادا

وجوه و بورسیه از جمله کمک های مالی است که توسط دانشگاه یا موسسه دولتی به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود. بورسیه ها معمولا بر اساس عملکرد تحصیلی دانشجو مانند معدل و مدرک زبان اعطا می شوند. در بسیاری از موارد، فقط دانشجویان تمام وقت واجد شرایط دریافت بودجه و بورسیه هستند. علاوه بر این، بورسیه تحصیلی به طور کامل به دانشجو تعلق می گیرد و نیازی به بازپرداخت نیست.

در حالی که وام دانشجویی نوعی کمک مالی است که توسط شرکت های خصوصی به دانشجویان بین المللی و توسط بانک های دولتی به دانشجویان داخلی ارائه می شود. وام ها با شرایط متفاوتی اعطا می شود و دانشجو موظف است پس از اتمام تحصیل وام دریافتی را پس دهد.

آراد مگ.ir

پست را ببینید

مزایای دریافت وام دانشجویی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند با دریافت وام دانشجویی هزینه های تحصیل خود مانند شهریه دانشگاه، خوابگاه، غذا، بیمه و … را کاهش دهند.

با محاسبه هزینه دانشجوی خارجی در کانادا می توان گفت که مبلغ 10000 دلار در سال با توجه به هزینه تحصیل دانشجو کافی است. برای پیوستن هر یک از اعضای خانواده به دانش آموز، مبلغ 4 هزار دلار در سال و 3 هزار دلار در سال برای هر فرزند کافی خواهد بود.

مراحل دریافت وام دانشجویی کانادا

قبل از هر چیز باید در نظر داشته باشید که گرفتن وام دانشجویی فرآیندی است که زمان بر است پس بهتر است زودتر از زمان مورد نظر برای دریافت وام اقدام کنید. پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، یک ایده کلی از هزینه زندگی و تحصیل در کانادا خواهید داشت. بسته به میزان وجوه مورد نیاز، می توانید فرآیند وام دهی را شروع کنید. ابتدا بهتر است بانک هایی که به دانشجویان خارجی وام می دهند شناسایی و شرایط آنها را با هم مقایسه کنید. مقایسه نرخ سود، مبلغ وام ارائه شده و مدت وام ارائه شده در بانک های مختلف می تواند مفید باشد. پس از انتخاب بانک و بررسی شرایط آن، فرم درخواست وام دانشجویی را پر کرده و مدارک مورد نیاز را بررسی کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که درخواست شما توسط بانک رد شود، بنابراین برای دقت بیشتر، بهتر است از دو یا سه بانک برای وام دانشجویی اقدام کنید.

در صورت پذیرفته شدن درخواست شما، مدارک مورد نیاز بانک مربوطه را جمع آوری و به بانک تحویل دهید.

آراد مگ.ir

پست را ببینید

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی کانادایی

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی کانادا به شرح زیر است:

 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی
 • مدارک هویتی و پاسپورت
 • فرم درخواست وام دانشجویی تکمیل شده
 • چند عکس سایز پاسپورت
 • مدارک آموزشی (مانند مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات)
 • گواهی شرکت در آزمون هایی مانند آیلتس، GRE و غیره.
 • گواهی اقامت دانشجو و ضامن
 • صورت حساب بانکی دانشجو
 • اثبات درآمد دانشجوی ضامن

آراد مگ.ir

پست را ببینید

نام وام دانشجویی کانادایی

بسیاری از بانک های دولتی و خصوصی در کانادا وجود دارند که به دانشجویان داخلی و خارجی وام های دانشجویی ارائه می دهند. به عنوان مثال بانک های ذکر شده در زیر از جمله بانک هایی هستند که با توجه به شرایط خاص خود وام دانشجویی ارائه می کنند.

 • وام دانشجویی وام آموزشی HDFC Credila برای کانادا: این وام به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا 100% هزینه های تحصیل خود را بپردازند. با این وام امکان پرداخت هزینه شرکت در آزمون های آیلتس، تافل، جی مت، جی آر ای و غیره نیز وجود دارد. میزان فاند ارائه شده توسط این بانک برای سال تحصیلی اول 10000 دلار کانادا می باشد که هزینه تحصیل را پوشش می دهد.
 • وام دانشجویی وام دانشجویی SBI Ed-Vantage : این وام گزینه خوبی برای دانشجویان بین المللی است و تا 90 درصد شهریه دانشگاه و هزینه های غیر تحصیلی را می دهد.
 • وام دانشجویی وام تحصیلی ICICI در خارج از کشور : گزینه دیگر دریافت وام دانشجویی از ICIC است که برای دانشجویان مقاطع تحصیلات عالی وام دانشجویی فراهم می کند. این موسسه همچنین در حال بررسی وجوه اضافی برای پرداخت بلیط هواپیما و خدمات مشابه برای دانشجویان است.

آراد مگ.ir

پست را ببینید

نکات مهم مربوط به اخذ وام دانشجویی کانادا

در فرآیند اخذ وام دانشجویی کانادا بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 • وام های دانشجویی در کانادا بیشتر به دانشجویان تمام وقت اعطا می شود، بنابراین اگر در دوره های تمام وقت پذیرفته شده اید، بهتر است برای وام اقدام کنید.
 • شهروندان کانادایی می توانند از بانک ها و موسسات دولتی وام های دانشجویی دریافت کنند، اما دانشجویانی که شهروند کانادا یا مقیم دائم نیستند باید برای دریافت وام دانشجویی به بانک های خصوصی مراجعه کنند.
 • برای دریافت وام دانشجویی در کانادا، باید ضامن داشته باشید. تعداد ضامن های مورد نیاز توسط بانک بستانکار تعیین می شود.
 • توجه داشته باشید که وام دانشجویی مانند بورسیه و فاند نیست و پس از اتمام تحصیل ملزم به بازپرداخت وام هستید.
 • عملکرد تحصیلی شما در دانشگاه می تواند بر اندازه وام دریافتی شما تأثیر بگذارد.
 • مراحل صلاحیت اخذ وام دانشجویی در کانادا با توجه به شرایط هر بانک ممکن است متفاوت باشد و باید از شرایط هر بانک برای اخذ وام دانشجویی مطلع شوید.

منبع: وام دانشجویی کانادا

سوالات متداول

آیا دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند وام دانشجویی دریافت کنند؟

بله، دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند وام های دانشجویی کانادایی را از طریق بانک های خصوصی دریافت کنند.

آیا بازپرداخت وام دانشجویی در کانادا باید در حین تحصیل انجام شود؟

خیر، دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند وام را به صورت اقساطی بازپرداخت کنند.

آیا وام های دانشجویی کانادا شهریه دانشگاه را پوشش می دهد؟

میزان وام اعطایی هر بانک متفاوت است، اما به طور کلی وجوهی که بانک ها به دانشجویان اعطا می کنند، هزینه تحصیل در دانشگاه را پوشش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا