گردشگری

شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا

آخرین ویرایش در 29 ژوئیه 1401 توسط مونا گلناری تبریزی انجام شده است

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا و تحصیل در اسپانیا را دارید، علاوه بر تمامی مدارکی که برای درخواست یا اخذ پذیرش باید ارائه دهید، به مدرک زبان نیز نیاز دارید. اگر هنوز مدرک زبان خود را دریافت نکرده اید نگران نباشید زیرا امکان مهاجرت بدون مدرک زبان وجود دارد! اسپانیا نیز یکی از این کشورهاست و امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان وجود دارد زیرا موسسات یا سازمان هایی وجود دارند که به کالج زبان معروف هستند و تخصص آنها آموزش زبان اسپانیایی به دانشجویان آن کشور است.

موسسه مهاجرتی آراد مگاینجاست تا به تمامی سوالات شما در مورد تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان پاسخ دهد. بنابراین در این مقاله همراه آراد مگ در آنجا باشید تا در مورد کالج های زبان اسپانیایی، هزینه های کالج زبان در اسپانیا و شرایط لازم برای تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان بیاموزید. همچنین اگر می خواهید با افراد متخصص در ارتباط باشید آراد مگهمچنین می توانید با رزرو مشاوره مهاجرتی مشاوره تخصصی دریافت کنید!

آنچه در این مقاله خواهید خواند

مزایای تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا

از مزایای تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا و شرکت در کالج های زبان اسپانیایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرا زبان اسپانیایی را در اسپانیا بخوانید؟

اسپانیایی با فاصله زیاد بعد از انگلیسی دومین زبان پر صحبت است. واضح است که صحبت کردن به زبان اسپانیایی به شما در زندگی روزمره کمک می کند، زمانی که با اسپانیایی زبانان بومی تعامل دارید. چه قصد دارید در اسپانیا شغلی پیدا کنید یا می خواهید راحت تر با اسپانیایی زبانان این کشور ارتباط برقرار کنید، گذراندن دوره فشرده اسپانیایی در یک کالج زبان در این کشور سریع ترین راه برای یادگیری اسپانیایی است.

اسپانیا یک انتخاب عالی برای دوره های غوطه وری اسپانیایی است، نه تنها به این دلیل که میهن زبان اسپانیایی است، بلکه به این دلیل که کشوری امن با چیزهای جالب برای دیدن و ترکیب خوبی از ملیت ها در کلاس درس است.

دوره های اسپانیایی در اسپانیا چگونه است؟

دوره های اسپانیایی در اسپانیا معمولاً در یک آموزشگاه زبان اختصاصی با بین 10 تا 15 دانش آموز در هر کلاس برگزار می شود. معلم شما یک اسپانیایی بومی است، معمولاً از اسپانیا، اما گاهی اوقات می توانید انتظار داشته باشید که معلم شما از آمریکای لاتین باشد و دارای مدرک SFL باشد. زمان مطالعه بین زمان تدریس و زمان تمرین تقسیم می شود.

موضوعات کلاس شما شامل یادگیری گرامر، واژگان، عبارات و فرهنگ اسپانیایی است.

هزینه یادگیری اسپانیایی در اسپانیا چقدر است؟

هنگام تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا و هزینه ثبت نام در کالج های زبان بسته به موسسه آموزشی باید حداقل 600 تا 1000 یورو باشد. در طول هفته برای یک دوره تمام وقت اسپانیایی در اسپانیا که شامل محل اقامت، غذا و کتاب های درسی کالج می شود، پرداخت کنید. علاوه بر این، هزینه پرواز برگشت به اسپانیا را نیز اضافه کنید که حدود 1000 دلار است.

همچنین باید 100 دلار در هفته برای بلیط اتوبوس، غذا با دوستان، سوغاتی، بلیط موزه و خرید خرج کنید. اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کشور گرانی نیست. با این حال، اگر تمام این هزینه ها را جمع آوری کنید، می توانید انتظار یک کل را داشته باشید یک دوره یک ماهه زبان اسپانیایی در کالج های اسپانیایی در مجموع حدود 4000 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

دوره های اسپانیایی در اسپانیا چقدر فشرده است؟

دوره های اسپانیایی در اسپانیا حداقل 10 ساعت درس در هفته است. هدف از این 10 ساعت در هفته برای آن دسته از خارجیانی است که می خواهند زبان اسپانیایی را به سرعت یاد بگیرند، با این دوره فشرده تحصیلات خود را تکمیل کنند. دوره های تابستانی اسپانیایی با 13 ساعت کلاس در هفته شروع می شود و بر مهارت های ارتباط شفاهی مانند معرفی خود، برخورد با موقعیت های روزمره و تعامل با مردم در خیابان تمرکز دارد.

گزینه های دیگر شامل 18 یا 21 ساعت مطالعه در هفته با آموزش عمیق و تمرین تمام مهارت های اسپانیایی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) است.

در حین تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و در طول دوره اسپانیایی کجا خواهم ماند؟

شما در طول دوره اسپانیایی خود در خارج از کشور چهار گزینه اقامت دارید:

 • یک خانواده میزبان در اسپانیا پیدا کنید
 • خوابگاه های دانشجویی
 • برای ماندن در دانشگاه
 • اجاره خانه در اسپانیا

اقامت با یک خانواده میزبان دانش شما را در مورد زبان اسپانیایی و فرهنگ اسپانیایی در این کشور بهبود می بخشد. با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که چرا ترجیح می دهید با یک خانواده میزبان نمانید، بنابراین می توانید با همکلاسی های خود در یکی از اقامتگاه های دانشجویی یا اقامتگاه های موجود در دانشگاه های سراسر کشور بمانید. اگر هیچ یک از این گزینه‌های اقامتی مطابق با نیازهای شما نیست، همیشه می‌توانید در طول دوره آموزشی اسپانیایی خود در این کشور، با یکی از دوستانتان در آپارتمان اجاره‌ای بمانید.

 • اجاره ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز اسپانیا 754.49 دلار است.
 • اجاره ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در خارج از اسپانیا 618.67 دلار است.
 • اجاره ماهانه یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز اسپانیا 1269.66 دلار است.
 • اجاره ماهانه یک آپارتمان 3 خوابه در خارج از اسپانیا 954.40 دلار است.

آیا می توانم برای اثبات سطح زبان اسپانیایی خود گواهی رسمی دریافت کنم؟

در هر کالج یا مدرسه اسپانیایی در اسپانیا گواهی تسلط به زبان اسپانیایی دریافت خواهید کرد که حضور و تکمیل دوره زبان شما را تایید می کند. یک راه موثرتر برای اثبات سطح زبان اسپانیایی خود، دریافت گواهینامه رسمی بین المللی است.

یادگیری اسپانیایی چقدر طول می کشد؟

به طور کلی بیشتر به شما بستگی دارد، اما یادگیری اسپانیایی برای انگلیسی زبانان و کسانی که انگلیسی می دانند سخت نیست. زبان اسپانیایی برای مبتدی که تمام وقت در یک محیط اسپانیایی کار می کند را می توان در 6 ماه یاد گرفت و در عرض یک سال می تواند مهارت های کافی برای صحبت در محل کار را داشته باشد.

آیا می توانم در طول دوره اسپانیایی خود برای کمک به پرداخت هزینه ها در اسپانیا کار کنم؟

برای پاسخ به این سوال که آیا می توان در طول دوره اسپانیایی برای کمک به پرداخت هزینه ها در اسپانیا کار کرد؟ لازم به ذکر است که تنها شهروندان اروپایی می توانند بدون ویزا در اسپانیا کار کنند.دانشجویان کشورهای دیگر بدون ویزا و مجوز کار مجاز به کار نیستند. همچنین یافتن شغل پاره وقت متناسب با برنامه دوره اسپانیایی شما می تواند دشوار باشد.

مشاوره آراد مگبهترین راه برای تامین مالی دوره اسپانیایی خود در اسپانیا این است که در ابتدا کمی پس انداز کنید تا مطمئن شوید که مجبور نیستید هزینه های خود را در حین تحصیل در اسپانیا تامین کنید.

بهترین کالج های زبان اسپانیایی برای تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان کدامند؟

برای تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا، بهترین کالج های زبان اسپانیایی کالج های زیر هستند:

 • کالج زبان تاندم
 • کالج زبان Camino Barcelona
 • کالج زبان اسپانیایی AIP در والنسیا
 • کالج زبان در سالامانکا
 • کالج Entrelenguas

برای اطلاعات بیشتر در مورد کالج های زبان اسپانیایی کلیک کنید!

منابع

سوالات متداول در مورد تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا

آیا تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله، تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و گذراندن دوره های زبان اسپانیایی در این کشور امکان پذیر است.

آیا امکان دریافت گواهی رسمی برای اثبات سطح زبان اسپانیایی شما وجود دارد؟

بله، در پایان دوره های آموزشی خود می توانید گواهی مهارت زبان اسپانیایی دریافت کنید.

یادگیری اسپانیایی چقدر طول می کشد؟

به طور کلی بیشتر به شما بستگی دارد، اما یادگیری اسپانیایی برای انگلیسی زبانان و کسانی که انگلیسی می دانند سخت نیست.

مشاوره مهاجرتی برای تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا

برای آشنایی با شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا، مدارک و شرایط لازم برای تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، لازم است از یک متخصص کمک بگیرید تا تمامی موارد مراحل تا حد امکان صحیح ترین راه موسسه مهاجرتی آراد مگ در تمامی مراحل قبل و بعد از مهاجرت خدمات گسترده ای مانند انجام امور اداری مربوط به اقامت شما، خدمات بیمه، سیم کارت و … را ارائه می دهد. و در طول مسیر همیشه در کنار شما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا