تکنولوژی

شبکه 5.5G هوآوی با سرعت 10 گیگابایت بر ثانیه رونمایی شد

به تازگی نسل جدید شبکه اتصال یعنی شبکه 5.5G هواوی با سرعت شگفت انگیز 10 گیگابایت بر ثانیه معرفی شده است.

هواوی، سازنده بزرگ چینی، روز گذشته، 18 جولای، هفته نوآوری را برگزار کرد. در این رویداد، این شرکت در مورد مفهوم “حرکت همه جانبه به سمت عصر 5.5G” صحبت کرد.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

وانگ تائو، مدیر اجرایی بخش زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات هواوی، گفت که پیشرفت و توسعه فناوری باید به مردم کمک کند تا با دنیای مجازی در تعامل باشند تا نیازهای انسانی خود را برآورده کنند. وی همچنین اعلام کرد که به زودی این شبکه با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه در بین مردم شناخته شده و محبوب خواهد شد.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی های هواوی در سال 2022

کشف شبکه 5.5G هواوی با سرعت 10 گیگابایت بر ثانیه

به زودی، شبکه 5.5G هواوی با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه، طیف گسترده تر، راندمان بالاتر و فناوری پیشرفته MIMO عرضه خواهد شد. محدودیت‌های کارایی و عملکرد شبکه 5.5G فراتر از ارتباطات است و شامل تسهیلات تجاری نوآورانه است. از دیگر وظایف این شبکه می توان به شبکه های صنعتی خصوصی، شبکه های میدان صنعتی و کنتاکت های جدید اشاره کرد.

شبکه 5.5G هواوی

Wang Tao و Gao Quanzhong سال گذشته اعلام کردند که شبکه 5.5G باید به نوآوری و جهش در شش حوزه مختلف ادامه دهد. این شش حوزه شامل بازسازی طیف، افزایش لینک بالا، اینترنت اشیاء کل صحنه، ادغام synesthesia، شبکه رانندگی مستقل L4 و کربن سبز است.

Xu Wenwei، مدیر هواوی و رئیس موسسه تحقیقات استراتژیک نیز اشاره کرد که شبکه 5.5G گام بعدی در صنعت ارتباطات بی سیم است. شبکه 5.5G باید با همه دستگاه های 5G سازگار باشد و بتواند با آنها ارتباط برقرار کند. علاوه بر این، شبکه 5.5G درخواستی نیاز به استفاده انعطاف پذیر از پهنای باند کامل زیر 100 گیگاهرتز دارد.

ژانگ پینگ، یکی از اساتید آکادمی مهندسی چین و رئیس مؤسسه نوآوری Zhongguancun، گفت که 5.5G عمدتاً بر گسترش صنعت عمودی (گروهی از شرکت‌ها که موقعیت مشترکی دارند) تمرکز دارد و بنابراین قابلیت های این شبکه می تواند به صنایع کمک عمودی اعمال شود.

همانطور که به نظر می رسد هواوی در زمینه شبکه 5.5G پیشرفت چشمگیری داشته و از رقبای غربی خود بسیار جلوتر است.

مطالب بیشتر تکراتو:

نظر شما در مورد شبکه 10GB/s 5.5G هواوی چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: gizchina

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا