تکنولوژی

شباهت عجیب گوگل پیکسل 7 پرو با آیفون 14 پرو؛ کپی کاری گوگل از اپل؟!

16 نوامبر 1401 08:51

تصاویری از گوشی های پیکسل 7 منتشر شده است که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. یکی از نکات برجسته، شباهت عجیب پیکسل 7 پرو و ​​آیفون 14 پرو است.

اگر به خاطر داشته باشید، ساندر پیچای، مدیرعامل گوگل، پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو را پنج ماه زودتر از آنچه انتظار داشتیم معرفی کرد. تا به امروز تصاویر رندر شده و حتی واقعی زیادی از این سری منتشر شده است که ظاهر این دو مدل را به ما نشان می دهد. در این سری نوار معروف با دوربین گوشی های پیکسلی برمی گردد که یکی از بارزترین ویژگی های ظاهری این سری محبوب است.

همه چیز در مورد Google Pixel 7 Pro جذاب به نظر می رسد. اما وقتی به ماژول دوربین اصلی این گوشی که دارای سه سنسور است دقت کنید به لحظه جالبی خواهید رسید. عکس های ارسال شده توسط آیفون 14 پرو اپل، دوربین سلفی و سنسور فیس آی دی را با حرف i در بالای صفحه نمایش نشان می دهد. حال اگر نگاه دقیق تری به تصاویر منتشر شده از پیکسل 7 پرو بیندازید، متوجه می شوید که ماژول دوربین اصلی این گوشی مورد انتظار به صورت حرف i طراحی شده است.

پیکسل 7

در این مقاله از مجله خبری آراددرباره این شباهت جالب، دلایل این شباهت و البته نحوه چیدمان دوربین ها در گوشی های هوشمند صحبت خواهیم کرد. با ما بمان.

هنوز شباهت عجیب پیکسل 7 پرو و ​​آیفون 14 پرو

شاید تعجب کنید که چرا می خواهیم در مورد این شباهت بسیار کوچک صحبت کنیم که حتی تکنسین ها نیز می توانند به راحتی بر آن غلبه کنند. شباهت های آیفون 14 پرو و ​​پیکسل 7 پرو شاید اندک باشد، اما از نظر بازاریابی و برندسازی این دو شرکت بسیار مهم است.

طراحی جلوی گوشی نیز به اندازه پنل پشتی مهم است

یادت هست چند سال پیش؟ زمانی که گوشی های موبایل با جلو تفاوت داشتند و همه تفاوت ها در پشت آن خلاصه نمی شد. سامسونگ، نوکیا، سونی اریکسون، ال جی و گوشی ها با یک نگاه از جلوی گوشی قابل تشخیص بودند. با این حال، برای سال ها، جلوی همه گوشی های هوشمند (به جز تعداد کمی) کاملاً مشابه است.

امروزه در دنیای گوشی های هوشمند تنها طراحی گوشی های اپل و سونی در قسمت جلویی گوشی (نمایشگر) با سایر شرکت ها متفاوت است. شاید بسیاری از مردم تعجب کرده باشند که چرا اپل سال ها از شکاف مضحک روی صفحه نمایش استفاده می کند. این شکاف اصلا زیبا نبود و کاربرد چندانی نداشت. با این حال، این می تواند ظاهر گوشی های اپل را با سایر گوشی های هوشمند موجود در بازار متفاوت کند. این چیزی است که بسیاری از کاربران اپل به آن علاقه دارند. متفاوت بودن.

Galaxy S21 FE / Google Pixel 6

در سال 2017، اپل شروع به استفاده از طراحی اسلات کرد. در عین حال، شرکت های اندرویدی علاقه مند به استفاده از طراحی حفره برای قرار دادن دوربین سلفی در گوشی های هوشمند خود هستند. اگرچه اپل ناچ مورد پسند بسیاری از مصرف کنندگان قرار نگرفت و حتی شرکت های دیگر آن را به سخره گرفتند، اما این طراحی توانست به هدف اپل دست یابد. گوشی های اپل که از ناچ استفاده می کردند تقریبا تنها گوشی های پیشرو در بازار بودند که طراحی جلویی متفاوتی داشتند و ناچ امضای گوشی های اپل شد. اپل گوشی های مختلفی را (البته با سابقه ای از گذشته) به مشتریان خود فروخت و موفقیت بزرگی کسب کرد و این حس تفاوت را ایجاد کرد.

وقتی ماژول دوربین لوگوی دوم گوشی ها می شود

گوشی های هوشمند، به خصوص ارائه دهنده ها، بسیار گران شده اند. بنابراین تقریبا تمامی کاربران گوشی های خود را در قاب های محافظ نگه می دارند که هیچ راهی برای دیدن طراحی گوشی باقی نمی گذارد. سازندگان گوشی های هوشمند راه دیگری برای زیباتر جلوه دادن گوشی های خود ارائه کرده اند، زیرا مصرف کنندگان از قاب گوشی خود استفاده می کنند.

با گوشی های میان رده و رده بالا، اکثر کاربران بر روی دوربین گوشی های هوشمند تمرکز می کنند. وقتی مصرف کنندگان از نظر ظاهر و کیفیت به دوربین گوشی ها این همه توجه می کنند و دوربین تنها قسمتی از گوشی است که زیر قاب قرار نمی گیرد، توجه شرکت هایی مانند اپل و گوگل به ساخت دوربین بیشتر می شود. قابل درک

شباهت پیکسل 7 پرو و ​​آیفون 14 پرو

طرح مثلثی گوشی های دوربین اصلی آیفون که با سری آیفون 11 آغاز شد و نوار صاف دوربین گوشی های پیکسل که جلوه خاصی به گوشی می دهد، به دومین لوگوی گوشی های این دو شرکت تبدیل شده است.

در این روزها که دنیای گوشی های هوشمند بسیار خسته کننده شده و حتی با نگاه کردن به پنل پشتی نیز نمی توان سازنده گوشی را شناسایی کرد، اقدام این دو شرکت می تواند برای آنها بهتر عمل کند. حالا این دو شرکت که چیزی شبیه به رقبا هستند، می خواهند از طراحی i شکل در گوشی های بعدی خود استفاده کنند و همین الان، قبل از رقابت بین این دو، غوغایی به پا شده است.

دلیل مهمی برای شباهت بین گوگل پیکسل 7 پرو و ​​آیفون 14 پرو وجود دارد

دوربین آیفون

برخی از کاربران تصور می کنند که ماژول دوربین گوشی تنها از نظر زیبایی مهم است و چیدمان دوربین ها تنها به زیباتر شدن گوشی کمک می کند. با این حال، یکی از مهم ترین مواردی که طراحان به آن توجه می کنند، تقارن ماژول دوربین است. اگر ماژول دوربین اصلی گوشی به درستی طراحی نشده باشد، زمانی که گوشی را روی یک سطح صاف قرار می دهید و می خواهید با آن کار کنید، آن را تکان می دهید. گوگل پیکسل 6 پرو در این زمینه عملکرد درخشانی دارد. با قرار دادن گوشی روی میز می توانید از گوشی بدون شل شدن و لرزش استفاده کنید. از سوی دیگر، آیفون ها معمولاً از ویژگی امنیتی در این زمینه برخوردار نیستند.

طراحی ماژول دوربین ارتباط مستقیمی با تغییر سنسورها و بزرگنمایی فیلم ها دارد

با آیفون، سه دوربین روی گوشی در یک فاصله فیزیکی از یکدیگر قرار دارند. این به این معنی است که هنگام سوئیچ بین دوربین های فوق عریض، معمولی یا زوم، شاهد جهش عجیبی نیستیم و تغییر بین لنزها کاملاً نرم است.

شباهت پیکسل 7 پرو و ​​آیفون 14 پرو

با این حال، گوگل از طراحی کاملا متفاوتی استفاده می کند. دوربین اصلی گوشی در سمت چپ نوار دوربین قرار دارد. دوربین فوق عریض در مرکز قرار دارد و دوربین پریسکوپ که می تواند به 4 برابر نزدیک شود، در سمت راست قرار دارد. استفاده از این طرح باعث شد که ببینیم هنگام تعویض لنز زاویه دید پرش می کند.

پیکسل 7 پرو این اشتباه بزرگ را با استفاده از طراحی جدید با استفاده از ایده اپل جبران می کند. دوربین ها به صورت فوق عریض، معمولی و زوم مرتب شده اند. با وجود دوربین اصلی در وسط، مشکل هموارسازی زوم احتمالا برطرف خواهد شد.

پس از توضیح طولانی به پاسخ سوالی می رسیم که در توییتر طوفانی به پا کرد. آیا گوگل از اپل کپی می کند یا برعکس، اپل می خواهد از گوگل کپی کند؟ شاید شباهت پیکسل 7 پرو و ​​آیفون 14 پرو دلیل کمی داشته باشد و فقط یک تصادف باشد.

دوربین پیکسل و آیفون

بد نیست بدانید که از تابستان گذشته شایعاتی مبنی بر دوربین آی‌فون 14 پرو آی‌فون اپل شنیده می‌شد. با این حساب، نمی توان گفت که اپل می خواهد گوگل را در آیفون امسال کپی کند. این احتمال وجود دارد که گوگل پس از دیدن طراحی آیفون 14 پرو اپل، تصمیم به استفاده از آن در پیکسل 7 پرو گرفته باشد.

در مجله خبری آرادبخوانید: iPhone 14 Pro Max و iPhone 13 Pro Max; تفاوت ها و اشتراک های احتمالی

طراحی I شکل ظاهری جذاب به آیفون 14 پرو و ​​پیکسل 7 پرو می دهد. شاید این شباهت برای همه کاربران قابل مشاهده نباشد، اما با توجه به اهمیت ظاهر جلو و دوربین گوشی، ممکن است هر دو شرکت در آینده با مشکل مواجه شوند و حتی اپل تمایلی به استفاده از طراحی i شکل نداشته باشد.

نطر شما چی هست؟ آیا گوگل واقعاً از طرحی که اپل استفاده خواهد کرد کپی می کند یا شباهت عجیب دوربین سلفی آیفون 14 پرو و ​​ماژول دوربین اصلی پیکسل 7 پرو فقط یک تصادف است؟ نظر خود را با مجله خبری آراددر میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا