فیلم و موزیک

شایعه: احتمال تعویق دو هفته‌ای زمان عرضه پردازنده‌های AMD Ryzen 7000

یکی از منابع بررسی محصول AMD ادعا می کند که برخی از مشکلات مربوط به BIOS ممکن است عرضه پردازنده های سری Ryzen 7000 را به تاخیر انداخته باشد.

دیروز AMD رسما تایید کرد که پردازنده های Ryzen 7000 را در تاریخ 29 آگوست سال جاری (7 شهریور) معرفی خواهد کرد. این رویداد زنده به صورت پخش زنده برگزار می شود و اطلاعات مهمی در مورد نسل جدید پردازنده های تیم قرمز شامل مشخصات فنی مدل های مختلف و قیمت آنها در اختیار مخاطبان قرار می دهد. با این حال انتظار می رود زمان بازاریابی این محصولات و همچنین انتشار نتایج بررسی آنها یک ماه دیگر طول بکشد.

ممکن است به نظر برسد که AMD زمان عرضه تراشه های جدید خود را تعیین نکرده است، بنابراین عملاً هیچ تاخیری وجود ندارد. اما تاکنون منابع متعددی اعلام کرده اند که این تاریخ 15 سپتامبر (24 شهریور) تعیین شده است. اکنون یکی از آن منابع در وب سایت چیپهل قرار دارد ادعا کرد که AMD تغییر در او NDA را اعمال کرد و انتشار محصولات خود را به تاخیر انداخت.

جالب اینجاست که با توجه به این اطلاعات، AMD همچنان در حال کار بر روی بایوس است و شاید همین موضوع دلیل تاخیر در عرضه پردازنده های جدید باشد.

احتمال تاخیر دو هفته ای در عرضه پردازنده های AMD Ryzen 7000

انتظار می رود مشکلات BIOS کمتر جدی باشد و احتمالاً بیشتر به بهینه سازی CPU جدید AMD مربوط می شود. پلتفرم AM5 اولین مادربردهای درجه یک مصرف کننده را با پشتیبانی از فناوری حافظه DDR5 و PCIe Gen5 برای حافظه و گرافیک معرفی کرد و این موضوع نیاز به تست و بازنگری زیادی داشت.

اکنون شایعات در مورد عرضه پردازنده های جدید AMD در تاریخ 27 سپتامبر (5 اکتبر) است. یعنی همان روزی که اینتل قصد دارد سیزدهمین نسل تراشه های Raptor Lake-S را معرفی کند.

در نهایت، نظرات خود را در مورد آن با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا