تکنولوژی

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT رسما رونمایی شد

سپتامبر 05, 1401 در 3:14 ب.ظ

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT در نمایشگاه تحول صنعت خودرو ارائه شد. در ادامه با تصاویر و مشخصات گیربکس اتوماتیک سایپا شاهین با مجله خبری آرادهمراه باشید.

از روزی که گروه خودروسازی سایپا خودروی سدان جدید خود را وارد بازار داخلی کرد، حواشی زیادی برای آن ایجاد شد و اگر بگوییم شاهین پرطرفدارترین خودروی سال های اخیر است، اشتباه نمی کنیم. سال ها طول کشید تا شاهین به مشتریان تحویل داده شود و مراحل ساخت آن نیز زمان زیادی را برد.

رونمایی از شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT

یکی از مهمترین اجزای این خودرو کیفیت طراحی مناسب و مشخصات فنی ناخواسته و نامناسب است. مهندسان نارنجی پوش سایپا بیش از آنکه روی مشخصات فنی و کیفیت ساخت شاهین کار کنند، روی زیبایی این سدان تمرکز کرده اند.

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT

متأسفانه شاهین سفید به بازار خودرو تبدیل شده است و اکنون مصرف کنندگان واکنش های بسیار منفی نسبت به آن دارند. به عنوان مثال قیمت شاهین کمتر از ایران خودرو تارا است اما به دلیل رسوایی های اخیر مشتریان ترجیح می دهند شاهین را به عنوان گزینه خرید انتخاب نکنند. شاید یکی از دلایل تولید شاهین اتوماتیک توسط سایپا رفع کدورت و جلب رضایت مشتریان باشد!

گروه خودروسازی سایپا دیروز در جریان نمایشگاه تحول صنعت خودرو از خودروی CVT شاهین رونمایی کرد. موتور در نظر گرفته شده برای این محصول M15 توربوشارژ بوده و گیربکس آن CVT خواهد بود. قبلاً به گیربکس اتوماتیک شاهین بلژیکی اشاره کردیم. این گیربکس به صورت مصنوعی تا 6 دنده را در اختیار راننده قرار می دهد.

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT

همچنین برای بهبود وضعیت شاهین اتوماتیک و پاک شدن خاطره حوادث اخیر از ذهن مردم، تغییراتی در کابین این خودرو اعمال شد. در حال حاضر شاهد استفاده از دو تریم مشکی و کرم با قطعات چوبی در کابین شاهین CVT هستیم.

همچنین نمایشگر سیستم چندرسانه ای بزرگتر از قبل بوده و دکمه های آن حساس به لمس هستند. از دیگر امکانات و آپشن های موجود در این خودرو می توان به دوربین عقب، سنسور نور یا روشنایی خودکار، کروز کنترل، رینگ های آلیاژی، کیسه هوای جانبی و صندلی های برقی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا