خودرو

سوپر ون الکتریکی فورد با شتاب 2 ثانیه ای معرفی شد | مجله آراد

فورد الکتریک سوپر ون 2022

سوپر ون برقی فورد این یک ماشین شرکتی است آب کم عمق امسال به جشنواره گودوود او نشان داد و نشان داد که چگونه قدرت الکتریکی و آیرودینامیک عالی می تواند به عملکرد بی نظیری دست یابد.

وقتی این ون می تواند تنها در 2 ثانیه شتاب بگیرد، چه کسی به یک ابرخودرو نیاز دارد؟ سرانجام فورد سوپراسپرت برقی خود را معرفی کرد. خودرویی مسابقه ای که جایگزین نسل های قبلی بنزینی شده و از هر ون دیگری که تا به حال دیده اید قدرتمندتر است. استحکام – قدرت سوپر ون برقی فورد این خودرو از چهار موتور الکتریکی نصب شده بر روی چهار محور نیرو می گیرد و طراحی این محصول منحصرا توسط تیم پرفورمنس فورد و متخصصان STARD انجام شده است.

مشخصات فنی سوپرون برقی فورد

فورد الکتریک سوپر ون 2022

همانطور که گفته شد، ج سوپر ون برقی فورد ما چهار موتور الکتریکی داریم که حداکثر قدرت 2000 مجله خبری آرادرا در ترکیب تولید می کنند. انرژی موتورها توسط یک باتری با ظرفیت 50 کیلووات ساعت تامین می شود. خنک کننده این پک باتری با سیستم آب انجام می شود. استفاده از سیستم الکتریکی و قرار دادن باتری ها در این خودرو باعث کاهش مرکز ثقل و توزیع وزن بهتر در بدنه شده است. باتری سوپر ون فورد از شارژ سریع نیز پشتیبانی می کند و تنها در 45 دقیقه شارژ سریع باتری به طور کامل شارژ می شود.

فورد الکتریک سوپر ون 2022

سیستم تعلیق این خودرو به طور ویژه مطابق با استانداردهای خودروهای مسابقه ای طراحی و مهندسی شده است و همچنین قاب های سفارشی مخصوص اتاق و درایو را داریم. قدرت بسیار بالا در این ون مسابقه ای ما را به یک سیستم ترمز قوی نیاز می دهد و تیم مهندسی ترمزهایی را برای ماشین های مسابقه ای در این خودرو تعبیه کرده است.

طراحی سوپرون برقی فورد

سوپر ون برقی فورد این خودرو بر اساس فورد E-Transit Custom ساخته شده است، اما ظاهر خشن تری نسبت به ون دارد که به دلیل ماهیت مسابقه ای آن یک تفاوت طبیعی است. در نمای جلو ورودی های هوای بزرگ آیرودینامیکی را می بینیم و در جلو یک اسپلیتر کشیده به سبک اتومبیل های مسابقه ای وجود دارد. در قسمت عقب ما یک دیفیوزر بزرگ داریم و یک بال بسیار بزرگ در بالا به شکلی متفاوت استفاده شده است که تمام این قسمت ها برای افزایش بازده آیرودینامیکی بدنه استفاده می شود. ارتفاع کم و استفاده از سپر، پدال و اسپلیتر این خودرو باعث شد در این وانت کمی از زمین فاصله داشته باشیم و از نظر ظاهری این خودرو شبیه خودروهای هاچ بک مسابقه ای باشد.

کابین سوپر ون برقی فورد

کابین سوپر ون برقی فورد 2022

در داخل کابین صندلی‌های اسپرت ویژه داریم و به سبک ماشین‌های مسابقه‌ای در کابین حداکثر سادگی را برای وزن سبک داریم. آخرین نسخه سیستم اطلاعات سرگرمی فورد با نام SYNC 4 در وانت فورد نصب شده و در فضای داخلی به سبک اتومبیل های رولینگ ریسینگ استفاده شده است. صفحه دیگری در پشت فرمان، آمپلی فایر دیجیتال جلو را نشان می دهد تا ظاهری مدرن در این ون مسابقه ای داشته باشد. ما در این خودرو پنج حالت رانندگی در جاده ها، مسابقه، درگ، دریفت و رالی داریم که هر کدام با انتخاب سیستم انتقال نیرو و توزیع نیرو و گشتاور تغییر می کنند. اما نکته جالب استفاده از حالت رانندگی دیگری به نام Tire Cleaning است که با فعال شدن آن یک محور می ایستد و دیگری فعال می شود و به طور طبیعی می سوزد.

فورد الکتریک سوپر ون 2022

سوپر ون برقی فورد در جشنواره سرعت گودوود ارائه شد و در طول مسیر رکوردهای سرعت برای این خودرو به ثبت رسید. معرفی این محصول بیانگر سیاست های فعلی فورد برای برق رسانی به تمامی محصولات در هر کلاس است و مطمئناً در آینده شاهد محصولات الکتریکی بیشتری نسبت به فورد خواهیم بود.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: Motor1

مشخصات فنی سوپر وانت فورد الکتریک چیست؟

این خودروی مسابقه ای مجهز به چهار پیشرانه الکتریکی است که در ترکیب حداکثر قدرت 2000 مجله خبری آرادرا تولید می کند. این قدرت باعث می شود که ابرخودروی برقی فورد در کمتر از ۲ ثانیه شتاب بگیرد.

فورد فورد سوپر وانت بر اساس کدام محصول فورد ساخته شده است؟

این خودرو بر اساس فورد E-Transit Custom ساخته شده است اما ظاهر خشن تری نسبت به وانت دارد که به دلیل ماهیت مسابقه ای آن یک تفاوت طبیعی است.

چه حالت های رانندگی در سوپر وانت فورد الکتریک داریم؟

ما در این خودرو پنج حالت رانندگی داریم: رانندگی، مسابقه، درگ، دریفت و رالی که هر کدام با انتخاب سیستمی برای انتقال نیرو و توزیع نیرو و گشتاور تغییر می کنند، اما نکته جالب استفاده از حالت رانندگی متفاوت است که به نام تمیز کردن لاستیک. با فعال کردن آن، یک محور متوقف می شود و محور دیگر فعال می شود و به طور طبیعی می سوزد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا