تکنولوژی

سونی از سرویس‌های اشتراکی جدید پلی استیشن پلاس رونمایی کرد

خرید بلیط هواپیما از سافامارکت

سونی اخیرا سرویس آنلاین جدید پلی استیشن پلاس را معرفی کرده است که شامل سه نوع اشتراک مختلف به نام های Extra، Essential و Premium است. این سرویس ها باید امکان دسترسی به عناوین بسیاری از کنسول های قدیمی سونی را فراهم کنند که در ادامه هر کدام به تفصیل توضیح داده خواهد شد. با دی جی همراه باشید

اولین سرویس PlayStation Plus Essential است که دقیقاً مشابه سرویس فعلی PlayStation Plus است. این سرویس شامل تمامی مزایای فعلی پلاس مانند دو بازی رایگان در ماه، دسترسی به بخش چند نفره آنلاین، فضای ذخیره سازی ابری و تخفیف های ویژه می باشد. قیمت بدون تغییر است و مصرف کنندگان باید 10 دلار برای یک ماه، 25 دلار برای سه ماه و 60 دلار برای یک سال بپردازند. تمامی کاربران فعلی پلی استیشن پلاس به این سرویس منتقل خواهند شد.

پلی استیشن پلاس

مورد بعدی زمانی است که همه چیز جالب می شود. سرویس مشترک جدید که PlayStation Plus Extra نام دارد، تمامی مزایای Essential را ارائه می دهد و کاربران همچنین تا زمانی که اشتراکشان فعال است، در مجموع به 400 بازی برای PS5 و PS4 دسترسی دارند. آنها می توانند هر زمان که بخواهند این عناوین را دانلود و پخش کنند. شایان ذکر است که این بازی ها هم شامل تولیدات استودیوی خود پلی استیشن و هم عناوین برای توسعه دهندگان شخص ثالث می شود.

هزینه اشتراک PlayStation Plus Extra برای یک ماه 15 دلار، برای سه ماه 40 دلار و برای یک سال 100 دلار است.

در نهایت به پلی استیشن پلاس پریمیوم می رسیم که گران ترین نسخه سونی است. این سرویس تمامی مزایای Essential و Extra را شامل می شود و بازی های بیشتری را به لیست بازی های رایگان اضافه می کند. با خرید اشتراک پریمیوم، علاوه بر 400 بازی برای PS5 و PS4، می توانید به 340 بازی از کنسول های PS3، PS2، PS1 و PSP نیز دسترسی داشته باشید. بازی‌های PS3 را فقط می‌توان در فضای ابری استریم کرد، اما عناوین PS2، PS1 و PSP را نیز می‌توان در کنسول دانلود کرد.

سرویس پریمیوم همچنین در یک سرویس اضافی، استریم ابری را برای بازی های PS4 فراهم می کند. تمامی 740 بازی این سرویس بر روی پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و رایانه های ابری قابل اجرا هستند.

پلی استیشن پلاس

قیمتی که سونی برای اشتراک PlayStation Plus Premium در نظر گرفته است 18 دلار در ماه، 50 دلار در هر سه ماهه و 120 دلار در سال است. تمامی کاربران موجود PlayStation Now بدون پرداخت هزینه اضافی به این طرح منتقل خواهند شد. همچنین لازم به ذکر است که خود سرویس PlayStation Now دیگر به عنوان یک سرویس مستقل ارائه نخواهد شد.

طرح پریمیوم فقط در مناطقی که امکان پخش ابری وجود دارد در دسترس خواهد بود. در جای دیگر، سونی جایگزین PlayStation Plus Deluxe خواهد شد که ارزان‌تر است و پخش ابری ندارد. علاوه بر این، در سایر موارد، این سرویس تفاوتی با حق بیمه نخواهد داشت.

طرح های جدید پلی استیشن پلاس به صورت مرحله ای عرضه خواهند شد. راه اندازی اولیه برای ژوئن در آسیا برنامه ریزی شده است و پس از آن کاربران در آمریکای شمالی، اروپا و سایر نقاط جهان، جایی که PlayStation Plus فعال است، به سرمایه گذاری مشترک جدید سونی می پیوندند. این غول ژاپنی قصد دارد تا پایان نیمه اول سال 2022 تمامی مناطق تحت شبکه پلی استیشن را به طرح های جدید منتقل کند.

آقای بلیط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا