خودرو

سوزوکی گرند ویتارا ۲۰۲۲؛ نام گرند ویتارا بار دیگر احیا می شود

سوزوکی گرند ویتارا 2022
سوزوکی گرند ویتارا 2022

شرکت سوزوکی قصد دارد با محصولی زیبا، اقتصادی و البته باکیفیت دوباره از نام کراس اوور محبوب خود استفاده کند. گراند ویتارا revive با این مقدمه کوتاه، در این مقاله ارائه سوزوکی گرند ویتارا 2022 ما پرداخت خواهیم کرد.

احتمالا همه ما سوزوکی گرند ویتارا ما می دانیم و احتمالاً بسیاری از ما حداقل یک بار پشت فرمان یا ویتارا نشسته ایم و تجربه رانندگی با آن را داشته ایم. خودرویی که اگر تحریم ها نبود ممکن بود همچنان در خطوط تولید باشد ایران خودروخراسان جایگاه ویژه ای داشت و بازار آن حفظ می شد. سوزوکی بعد از گراند ویتارا اگرچه مدل ویتارا وجود دارد که یک کراس اوور ساب کامپکت به حساب می آید، اما این اولین بار است که یک محصول جدید از پیشوند گرند قبل از نام ویتارا استفاده می کند. محصولی با اشتراکات فراوان با تویوتا و به خصوص برای بازار هند و کشورهای جنوب آسیا.

بررسی ظاهر

در نمای جلو، چراغ های باریک و جلوپنجره بزرگ بیش از هر چیز دیگری جلب توجه می کند و چراغ های اصلی خودرو نیز در یک قاب مربع در دو طرف سپر نصب شده اند. کاپوت، سقف، درها و نمای جانبی کلی خودرو با تویوتا شهری کروزر مشترک است.

در نمای عقب، می‌توانیم چراغ‌های متصل را ببینیم که از در وسط تا لوگوی سوزوکی حرکت می‌کنند. نوشته شده است گراند ویتارا در لبه بالایی محل نصب پلاک، دو چراغ عمودی وجود دارد که عملکرد چراغ معکوس و مه شکن در دو طرف سپر را دارند.

سوزوکی گرند ویتارا کابین 2022

کابین گرند ویتارا جدید به طور کامل و بدون هیچ تغییری از تویوتا اوربان کروزر منتقل شده است. در داخل کابین شاهد طراحی نسبتا ساده اما زیبا هستیم. یک مانیتور ایستاده در مرکز پانل ابزار خودنمایی می کند و فرمان طراحی تمیز و بدون منگنه ای دارد.

کابین سوزوکی گرند ویتارا 2022
کابین سوزوکی گرند ویتارا 2022

همانطور که عکس ها مشخص می کنند، گراند ویتارا از تزئینات داخلی مشکی و قهوه ای بهره می برد. از جمله امکانات ایمنی و رفاهی گراند ویتارا در نسخه های فول این خودرو می توان به مواردی چون هد آپ دیسپلی، نورپردازی داخلی، دوربین 360 درجه، گرمکن صندلی های جلو، شارژر بی سیم، کروز کنترل، شش ایربگ و … اشاره کرد.

کابین سوزوکی گرند ویتارا 2022
کابین سوزوکی گرند ویتارا 2022

ابعاد ماشین

سوزوکی گرند ویتارا دارای طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4345، 1795 و 1645 میلی متر است و فاصله بین دو محور آن نیز 2600 میلی متر است.

مشخصات فنی سوزوکی گرند ویتارا 2022

دو موتور هیبریدی کامل و هیبریدی ملایم برای گرند ویتارا جدید در نظر گرفته شده است. موتور پایه هر دو نسخه یک مدل 4 سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی است که هیبریدی ملایم خود سوزوکی و نسخه هیبریدی کامل تویوتا است. در مدل 12 ولتی هیبریدی ملایم، این موتور در مجموع 103 مجله خبری آرادقدرت و 137 نیوتن متر گشتاور ارائه می کند.
نوع دوم توسط تویوتا توسعه داده شد. این نسخه همچنین دارای یک موتور 1.5 لیتری تولید تویوتا به همراه یک موتور الکتریکی است که در مجموع می تواند 114 مجله خبری آرادقدرت و 141 نیوتن متر گشتاور تولید کند.سرعت اتوماتیک توسط گیربکس eCVT در نسخه دوم به چرخ های جلو منتقل می شود.
نوع دوم در حالت تمام الکتریکی قادر به طی مسافت 25 کیلومتری است.

گرند ویتارا جدید در شعبه هندی سوزوکی عرضه خواهد شد ماروتی سوزوکی تولید و از آنجا علاوه بر بازار هند به سایر بازارهای نوظهور نیز عرضه شود.

رضا صفرآبادی فراخانی

پایگاه خبری مجله آراد

مشخصات گرند ویتارا جدید چیست؟

دو موتور هیبریدی کامل و هیبریدی ملایم برای گرند ویتارا جدید در نظر گرفته شده است. موتور پایه در هر دو نسخه یک مدل 1.5 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی است.

گرند ویتارا جدید چه ویژگی هایی دارد؟

از امکانات ایمنی و رفاهی گرند ویتارا در نسخه های فول این خودرو می توان به مواردی چون هدآپ دیسپلی، نورپردازی داخلی، دوربین 360 درجه، گرمکن صندلی های جلو، شارژر بی سیم، کروز کنترل و … اشاره کرد. شش کیسه هوا و غیره .n.

گراند ویتارا جدید در کدام کشور تولید می شود؟

گرند ویتارا جدید در شعبه هند سوزوکی موسوم به ماروتی سوزوکی تولید خواهد شد و از آنجا در بازارهای نوظهور دیگر به جز هند به فروش خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا