خودرو

سوخت بی کیفیت چه بلایی سر موتور می آورد ؟

چه چیزی باعث می شود که بنزین بی کیفیت در موتور خودرو باشد؟

به گزارش مجله خودرو آراد، استفاده از سوخت بی کیفیت به موتور خودرو آسیب می زند و عواقب کلی برای خودرو دارد.

آیا تا به حال در حین رانندگی جرقه و صداهای غیرقابل کنترل دیگری شنیده اید؟ تعمیرگاه های خودرو معتقدند که بخشی از صدای موتور خودرو به دلیل بی کیفیتی بنزین است. زیرا بنزین آلوده اثر نامطلوبی بر موتور خودرو می گذارد.

آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو آموزش مکانیک خودرو آموزش مکانیک و برق خودرو مشاوره فنی خودرو نکات مجله ماشین  آرادمکانیک

متأسفانه، در بیشتر موارد بررسی‌های کیفیت سوخت تنها سالیانه انجام می‌شود و این بررسی دیرهنگام می‌تواند بر کیفیت سوخت تأثیر بگذارد. از آنجایی که بنزین اغلب در زیر زمین ذخیره می شود، رسوبات آب و سنگ گاهی می تواند به داخل محفظه های احتراق نشت کند که می تواند منابع بنزین را قبل از توزیع انبوه در پمپ بنزین ها آلوده کند.

شرکت های خودروسازی تمام تلاش خود را می کنند تا خودروهایی با صدای کم، مصرف برق کم و کارایی بالا تولید کنند، اما در این بین گاهی مشتری از عملکرد موتور خودرو خود و مشکلی که به سازنده نسبت داده می شود ناراضی است. اما مشکل ربطی به شرکت خودروسازی ندارد.

کارشناسان و مهندسان کارخانه معمولاً کیفیت بنزین و سایر مایعات مورد نیاز موتور را به مشتریان اطلاع می دهند، اما مالک خودرو از سوخت بی کیفیت استفاده می کند و همین موضوع باعث بروز مشکلات مختلفی برای موتور خودرو می شود. در ادامه در مورد مشکلاتی که با بنزین بی کیفیت برای خودرو به وجود می آید به شما خواهیم گفت.

نشانه هایی که نشان می دهد از بنزین بی کیفیت استفاده کرده اید!
علائمی وجود دارد که می توانید بررسی کنید که آیا بنزین بی کیفیت مصرف کرده اید، این علائم عبارتند از: مشکل در استارت زدن خودرو، ایجاد صدای زیاد از موتور خودرو، پارگی هنگام رانندگی، روشن شدن چراغ موتور و افزایش مصرف سوخت.

هر خودرو قدرت حرکت مناسب را از فرآیند احتراق پیچیده ای می گیرد که در آن احتراق به تحویل سوخت با کیفیت بالا به محفظه بستگی دارد. اگر این روند مختل شود، بنزین به درستی نمی سوزد و احتراق قطع می شود که منجر به عملکرد ضعیف می شود که در موارد شدید باعث آسیب دیدن خودرو می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا