تکنولوژی

سوئیچ KVM چیست؟

سوئیچ KVM چیست؟ فایده این دستگاه چیست؟ چگونه یک KVM خوب بخریم؟ چگونه اتصال و استفاده کنیم؟

سوئیچ KVM چیست؟

اگر دو یا چند کامپیوتر دارید که همزمان از آنها استفاده نمی کنید، نیازی به تهیه مانیتور، ماوس و صفحه کلید جداگانه برای هر کدام ندارید. با سوئیچ KVM می توانید هزینه های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. با این کار دو یا چند جعبه برای برنامه های مختلف به یک مانیتور، ماوس و صفحه کلید متصل می شود، بدون اینکه هر بار کابل را عوض کنید. این سوئیچ ها عملکردهای مختلفی دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

سوئیچ KVM چیست؟

نکاتی برای خرید سوئیچ KVM

1- تعداد پورت

تعداد پورت های VGA سوئیچ KVM تعیین می کند که به چند کامپیوتر می توانید متصل شوید. به این ترتیب، اگر سوئیچ شما دارای 2 پورت VGA باشد، می توانید دو کامپیوتر را به آن متصل کنید. علاوه بر این، اگر سوئیچ شما 4 پورت دارد، می توانید 4 کامپیوتر را به آن متصل کنید. تعداد این پورت ها معمولا 2، 4، 8، 16 و 32 می باشد.

2- PS2 یا USB

اگر کیس شما قدیمی است و دارای پورت PS2 برای اتصال ماوس و کیبورد است، باید از کلیدهای PS2 استفاده کنید. در غیر این صورت باید از سوئیچ های KVM USB استفاده کنید. بنابراین قبل از خرید، به این فکر کنید که مناسب ترین پورت برای سوئیچ KVM برای کامپیوتر شما کدام است.

3- کابل سوئیچینگ KVM

برای استفاده از این نوع سوئیچ ها به کابل KVM نیاز دارید. در برخی مدل ها این کابل در کنار سوئیچ قرار دارد. اما اگر سوئیچ را جداگانه خریداری کنید، باید کابل را نیز خریداری کنید. کابل های KVM مانند سوئیچ های آن در دو نوع USB و PS2 هستند. بسته به نوع جعبه و سوئیچ باید این کابل را تهیه کنید. در مرحله بعد طول این کابل مهم است که باید متناسب با فاصله کلید تا هوزینگ شما باشد.

سوئیچ KVM چیست؟

4- مانیتور را وصل کنید

یک پورت VGA جداگانه برای اتصال مانیتور به سوئیچ در نظر گرفته شده است. اگر مانیتور شما این پورت را ندارد، می توانید از دستگاه هایی استفاده کنید که دارای پورت های HDMI، DVI یا Displayport هستند. همچنین باید یک کابل مناسب برای مانیتور خود داشته باشید. پس به پورت مانیتور سوییچ KVM دقت کنید و سپس به خرید آن ادامه دهید.

نحوه استفاده از سوئیچ KVM

همه کلیدها دارای کلید هستند. از این کلید برای انتخاب رایانه ای که می خواهید استفاده کنید استفاده کنید. هر بار که دکمه را فشار می دهید، مانیتور و سایر دستگاه های متصل به سوئیچ در رایانه فعال می شوند.

برای مثال به تصویر زیر نگاه کنید. سوئیچ دارای 4 پورت به نام های PC1، PC2، PC3 و PC4 است. هر کدام از این پورت ها به کامپیوتر متصل می شوند. برای استفاده از رایانه متصل به پورت PC1، باید دکمه سوئیچ را فشار دهید تا LED PC1 روشن شود. این دستگاه برای سایر پورت ها به همین صورت عمل می کند.

سوئیچ KVM چیست؟

دیدیم سوئیچ KVM چیست و چه کاری انجام می دهد. این دستگاه می تواند هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. اگر می خواهید این دستگاه را داشته باشید، به لینک مراجعه کنید خرید سوئیچ KVM و کابل KVM برای مشاهده بهترین مدل ها با بهترین قیمت در سایت خرید سایت خبری آرادکلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا