ساختمان

سفته‌بازی عامل افزایش قیمت اوراق مسکن/ ضرورت ورود دولت برای رفع مشکل – مجله آراد

یکی از مشکلات متقاضیان اوراق خرید مسکن گرانی اوراق این اوراق است که در این زمینه کارشناسان «احتکار» را مهم ترین دلیل افزایش قیمت اوراق مسکن می دانند. .

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از خبرگزاری فارس، متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن از بانک امل هم اکنون با مشکل اساسی در قالب افزایش نجومی قیمت اوراق وام مسکن مسکونی مواجه هستند.

طبق آخرین آمار قیمت این اوراق از مرز 130 هزار تومان برای هر برگ گذشت و با توجه به اینکه برای خرید مسکن به ازای هر یک میلیون تومان دو برگ اوراق نیاز است، بنابراین برای دریافت وام 200 میلیون تومانی، مبلغ مبلغ خرید باید 52 میلیون تومان برای دریافت وام بدون سپرده پرداخت شود.

به گزارش فارس بر اساس اطلاعات یک منبع آگاه در بانک مسکن، سفته بازی عامل اصلی افزایش قیمت اوراق وام مسکن مسکونی است و توافق اخیر بانک مسکن و بورس نتوانست جلوی روند دلالان را بگیرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از بانک مسکن، این افراد در حال حاضر گواهی حق تقدم استفاده از اعتبار وام مسکن را دریافت می کنند. کسانی که این حق را دارند می توانند وام مسکن دریافت کنند یا اوراق قرضه خود را در بازار بفروشند. فروش سهام.

برخی دیگر به جای سرمایه گذاری اولیه در بانک، می توانند در بازار سرمایه سهام خریداری کرده و با ارائه اوراق خریداری شده به بانک، وام مسکن بگیرند.

به عبارت دیگر اوراق قرضه ارشد وام مسکن از طریق سپرده گذاری به متقاضیان در بانک به صورت مکانیزمی عرضه می شود و از سوی دیگر توسط متقاضیان وام خریداری می شود. این فرآیند خرید و فروش نیز از طریق بستر فرابورس انجام می شود و قیمت گذاری بر اساس عرضه و تقاضای مورد انتظار تعیین می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا