تکنولوژی

سری تراشه های M2 اپل با لیتوگرافی 3 نانومتری TSMC ساخته خواهند شد

بر اساس گزارش های منابع خبری مختلف، به نظر می رسد که تراشه های سری M2 اپل آنها بر اساس فرآیند 3 نانومتری TSMC ساخته خواهند شد.

طبق گزارشی که این هفته در روزنامه Commercial Times تایوان منتشر شد، TSMC تولید انبوه را تا پایان سال 2022 آغاز خواهد کرد. تراشه های 3 نانومتری اپل آغاز خواهد شد گزارش دیگری از این نشریه همچنین بیان می کند که TSMC تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری را در ماه سپتامبر آغاز خواهد کرد.

تتر نوامبر

بیشتر بخوانید: سری آیفون 16 با پردازنده 3 نانومتری عرضه می شود!

ساخت تراشه های سری M2 اپل با لیتوگرافی 3 نانومتری TSMC

این گزارش ها، به نقل از مقامات درگیر در صنعت، استدلال می کنند که احتمالا تراشه M2 Pro این اولین تراشه ای خواهد بود که از فرآیند V استفاده می کند فناوری پیشرفته 3 نانومتری TSMC استفاده می کند.

قبلاً مارک گورمن از بلومبرگ گفته بود که اپل تصمیم گرفته است تراشه M2 Pro در محصولات خود مانند مدل های بعدی مک بوک پرو 14 و 16 اینچی و مک مینی پیشرفته استفاده می شود. بر اساس اخبار منتشر شده، این محصولات احتمالا تا پایان سال جاری یا نیمه اول سال آینده معرفی خواهند شد.

تراشه های سری M2 اپل

طبق آنچه در Commercial Times مشاهده می شود، دو تراشه دیگر از اپل بر اساس فرآیند 3 نانومتری TSMC ساخته خواهند شد. این دو شامل تراشه A17 Bionic اپل برای سال آینده، سری آیفون 15 پرو و ​​تراشه M3 برای مدل های 13 اینچی مک بوک ایر و مک بوک پرو آینده.

پایگاه خبری DigiTimes همچنین گزارش داد که TSMC تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری مانند تراشه M2 Pro اپل را در نیمه دوم سال 2022 آغاز خواهد کرد. بنابراین به نظر می رسد که شرکت سازنده اپل نسل بعدی پردازنده هایش یعنی M2 Pro و M2 Max از این لیتوگرافی 3 نانومتری استفاده می کنند.

تصمیم اپل برای استفاده از فناوری 3 نانومتری به جای فرآیند 5 نانومتری TSMC، طبیعتا منجر به عملکرد سریعتر و مصرف انرژی بهتر برای محصولات مک و آیفون آینده خواهد شد. این موضوع می تواند به افزایش عمر باتری این محصولات کمک کند. در حال حاضر، مک مینی و مک پرو رده بالا تنها محصولات مک اپل هستند که به تراشه های سیلیکونی خود این شرکت مجهز نیستند.

بیشتر بخوانید:

نظر کاربران Tecrato در مورد تراشه های سری M2 اپل چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با سایت خبری آرادو اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: macrumors

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا