تکنولوژی

سرمایه‌گذاری ایلان ماسک در شرکت رقیب ؛ هدف ماسک چیست؟

ایلان ماسک سال گذشته شرکت Neuralik را تاسیس کرد. اما حالا سرمایه گذاری ایلان ماسک در شرکت رقیب این استارت آپ فعال در حوزه ارتباطات مغز و ماشین خبرساز شده است.

Neuralinkشرکتی است که توسط ایلان ماسک تاسیس شد و از سال 2016 در یک تراشه رابط مغز انسان و ماشین قابل کاشت آثار. این استارتاپ که قبلاً پیشرفت خود را با نمایش میمون ماکاک قابل کنترل در بازی Pong به نمایش گذاشته بود، هنوز آزمایشات انسانی را آغاز نکرده است.

تتر نوامبر

با این حال، اکنون و بر اساس گزارش رویترز ماسک در هفته های اخیر با شرکت رقیب Neuralik به نام Synchron برای بحث در مورد سرمایه گذاری احتمالی تماس گرفته شده است. مشخص نیست ماسک چه پیشنهادی داده است. اما این پیشنهاد می تواند همکاری یا سرمایه گذاری مالی باشد، اما تاکنون هیچ یک از طرفین گزارشی در این زمینه به رویترز ارائه نکرده اند.

بیشتر بخوانید: اولین کاشت تراشه مغزی با موفقیت انجام شد. نزدیک شدن به رویای زندگی ابدی

سرمایه گذاری ایلان ماسک در شرکت Synchron

به گفته منابع رویترز، این معامله نهایی نیست و سینکرون هنوز تصمیمی نگرفته است قبول پیشنهاد ماسک دریافت نکرد ظاهراً مدیر عامل Neuralink پس از ابراز نارضایتی خود از پیشرفت کند شرکت به سراغ مدیر عامل Synchron رفت. Neuralink در سال 2019 اعلام کرد که برای آزمایشات انسانی در سال 2020 تأییدیه خواهد گرفت.

در ژانویه سال جاری، این شرکت جستجوی یک مدیر کارآزمایی بالینی را برای نظارت بر آزمایش‌های انسانی دستگاه‌های پزشکی آغاز کرد. با این حال، این هنوز ممکن نیست، و FDA هنوز افشا نکرده است که Neuralink در کجا در فرآیند تأیید قرار دارد.

در همین حال، Synchron در ماه جولای اعلام کرد که یک تراشه رابط مغز و کامپیوتر برای اولین بار در قشر حرکتی یک بیمار انسانی در ایالات متحده کاشته شد. پزشکان در Mount Sinai West در نیویورک این کار را به عنوان بخشی از آزمایش COMMAND شرکت انجام دادند که هدف آن آزمایش ایمنی ایمپلنت Synchron در بیماران مبتلا به فلج شدید است.

سرمایه گذاری ایلان ماسک در یک شرکت رقیب؛  هدف ماسک چیست؟

این شرکت همچنین مطالعه‌ای را در استرالیا به پایان رساند که در آن چهار نفر پس از یک سال با ایمپلنت ادعا کردند که سالم هستند. پسندیدن Neuralinkشرکت همگام سازی همچنین امیدوار است به افرادی که تحرک بسیار محدود دارند، توانایی کنترل دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند و رایانه ها را با ذهن خود بدهد.

این مشکل به این افراد امکان استفاده از ایمیل، پیامک و انجام کارهای مختلف دیجیتالی را می دهد. در اوایل سال جاری، مکس هوداک، یکی از بنیانگذاران Neuralink که در سال 2021 شرکت را ترک کرد، فاش کرد که نقش مشاوره ای در Synchron داشته است. او همچنین در این شرکت سرمایه گذاری کرد.

البته شایان ذکر است که ماسک در گذشته نیز با Sayer رقبای Neuralink رویترز موافقت کرده است که می گوید در سال 2020 با توسعه دهنده رابط مغز و ماشین Paradromics نیز در تماس بوده است، اما این مذاکرات در نهایت متوقف شد.

بیشتر بخوانید:

شما در مورد سرمایه گذاری ایلان ماسک در یک شرکت رقیب نظر شما چیست نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری از Tikrato دنبال کنید.

منبع: engadget

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا