خودرو

سرامیک بدنه خودرو (Ceramic Coating) + ویدیو – مجله آراد

دانلود با کیفیت بالا دانلود با کیفیت متوسط ​​دانلود با کیفیت پایین دانلود مرور یوتیوب

سرامیک ماشین
سرامیک ماشین

روکش سرامیکی خودرو باعث اعمال لایه نازکی از محلول مخصوص بر روی رنگ خودرو می شود و خصوصیات متفاوتی از بدنه ایجاد می کند. از خصوصیات مهم و شناخته شده بدنه خودرو سرامیک بودن، عدم آسیب دیدن رنگ خودرو و تمیز بودن سطح بدنه می باشد.

اگر کمی به خودرو علاقه مند هستید یا به خودروی خود حساس هستید و راه های نگهداری آن را دنبال کرده اید، اصطلاح پوشش 100% سرامیک و برخی از ویژگی های آن را شنیده اید. میدونی. در این متن به طور عمیق به چگونگی تغییر سرامیک بدنه خودرو در بدنه می پردازیم که باعث می شود رنگ خودرو از عوامل تخریب کننده رنگ و آلودگی های ایجاد شده بر روی بدنه خودرو محافظت شود.

روکش سرامیکی خودرو باعث اعمال لایه نازکی از محلول مخصوص بر روی رنگ خودرو می شود و خصوصیات متفاوتی از بدنه ایجاد می کند. ویژگی های مهم و شناخته شده با توجه به بدنه سرامیکی خودرو که به رنگ خودرو آسیب نمی زند و سطح بدنه را تمیز نگه می دارد، این دو ویژگی مهم باعث شده افرادی که نسبت به نگهداری خودرو حساس هستند و همچنین خودروی نسبتاً گران قیمتی داشته باشند. تا این تغییر را در بدنه خودروی خود ایجاد کنید تا سرامیک خودرو خود را کج کرده و از آن محافظت کنید.

تمام این تغییرات با حدود 30 میلی لیتر مایع مورد نظر انجام می شود. 30 میلی لیتر از محلول مورد نظر با فرآیند محافظ روی رنگ خودرو قرار می گیرد و آن را از آلودگی و آسیب به رنگ خودرو محافظت می کند.

قرار دادن لایه سرامیکی روی بدنه خودرو منجر به آب گریزی بدنه می شود. هیدروفوبیک به این معنی است که مایعات کثیف و ترکیبات چسبناک را نمی توان روی بدن قرار داد و پس از استفاده روی بدن بلغزد. و به پایین جاری شود.

به طور کلی مایعات تمایل دارند روی سطوح پخش شوند و آنها را مرطوب کنند، اما اگر ساختار سطحی مایل باشد، مایعات روی آن می لغزند و از آن جدا می شوند. برگ های گل نیلوفر آبی نیز از آب دوری می کنند، زیرا وقتی به ساختار میکروسکوپی آنها نگاه می کنیم متوجه می شویم که ساختار آن مایل است و این ساختار هنگام ریختن مایعات روی آن آن را خیس نمی کند. و به پایین می لغزند.

با قرار دادن لایه سرامیکی روی بدنه خودرو در مقیاس میکروسکوپی، ساختاری شیبدار دارد که باعث می شود مایعات مرطوب و کثیفی قطرات کروی شکل داده و روی بدنه سر بخورند. قطرات روی بدنه مقطع کوچکی دارند و بنابراین به راحتی شروع به سر خوردن می کنند. لایه سرامیکی روی بدنه ساختاری با زاویه حدود 120 درجه ایجاد می کند که باعث می شود مایعات ابتدا قطرات کروی شکل گرفته و سپس روی بدنه بلغزند.

علاوه بر کم آبی بدن، ویژگی هایی مانند محافظت از رنگ بدن در برابر اشعه ماوراء بنفش، مقاومت در برابر خراش روی بدن، محافظت از رنگ در برابر آفتاب سوختگی و سوختگی ناشی از ریزش پرندگان بر روی بدن و درخشندگی طولانی مدت بدن نیز برای بدن و بدن طراحی شده است. رنگ

ماندگاری پوشش سرامیکی روی بدنه و رنگ بستگی به جنس و مواد محلول به کار رفته دارد اما باید گفت که این ماندگاری حداقل شش ماه است اما اگر بخواهیم پوشش سرامیکی بیشترین دوام را داشته باشد باید از آن استفاده کنیم. لایه سرامیکی موجود از رنگ محافظت کنید تا در طول زمان موثرتر شود. شستشوی خودرو بدون ابر یا پارچه (Touchless Carwash) و خشک کردن بدنه با دستمال های مخصوص از جمله راه های افزایش طول عمر لایه سرامیکی است.

لازم به ذکر است که نیاز به شستشوی خودروهای سرامیکی بیشتر است، به طور کلی دلیل اصلی سرامیکی بودن بدنه خودرو این است که صاحب خودرو نیاز کمتری به شستشوی خودروی خود دارد.

هزینه تقریبی این فرآیند روی بدنه خودرو از 5 میلیون تومان شروع می شود و در گران ترین حالت به 10 میلیون تومان می رسد که با توجه به کیفیت سرامیک های استفاده شده و سایز خودرو مشخص می شود.

محمد جبارزاده شیاده

پایگاه خبری مجله آراد

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در کانال های مجله خبری آرادتلگرام، آیگپ و اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا