خودرو

ساسات چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است

ساسات در وسایل نقلیه به دکمه دریچه هوای کاربراتوری گفته می شود. با بستن این سوپاپ از ورود هوا به داخل کاربراتور جلوگیری می شود که در نتیجه گاز ورودی به موتور نسبت به بنزین قوی می شود و در هوای سرد موتور بهتر روشن می شود. دکمه ساسات جلوی راننده قرار می گیرد، با بالا و پایین کشیدن آن دریچه هوا بسته می شود، هوای کمتری وارد کاربراتور می شود تا با بنزین مخلوط شود.

انواع دریچه گاز در دنیای خودرو  مجله خودرو آرادتعمیرات تخصصی خودرو آگاهی از قطعات خودرو معایب شیر گاز برقی 206 علت گاز گرفتن خودرو پدال گاز آموزش عیب یابی خودرو مشکلات پژو 206 دلیل برای ساکشن کاپ 206 دلیل ساکشن پژو پارس دلایل پایین آوردن ماشین

خودروهای امروزی اغلب دکمه اختصاصی برای این کار ندارند، سیستم آنها این کار را به صورت خودکار انجام می دهد. به محض خنک شدن موتور، دریچه گاز به طور خودکار بسته می شود و با گرم شدن موتور باز می شود.

در روزهای سرد ما به مخلوط غنی‌تری از سوخت و هوا برای احتراق خودروهای کاربراتوری نیاز داریم، زیرا سوختی که برای احتراق مناسب باید در سیلندرها اتمیزه شود، زمانی تقطیر می‌شود که به دیواره‌های سرد کاربراتور و منیفولد ورودی برخورد کند و مانع از رسیدن آن به داخل سیلندر شود. سیلندر.باقی

در شروع کار موتور در روزهای سرد باید از مدار ساسات استفاده کنیم که سوخت غنی تری را در مدت زمان کوتاهی فراهم می کند تا موتور به دمای کارکرد صحیح خود برسد و کاربراتور بتواند تقریباً مخلوط سوخت و هوا را ایجاد کند. بخار خشک که حالت ایده آل است. در بالای لوله ثابت ونتوری دریچه ای به نام Sasat وجود دارد. باز و بسته شدن این شیر به صورت مکانیکی یا خودکار کنترل می شود. با بستن این شیر جریان هوا کاهش می یابد و مکش کاربراتور در هنگام راه اندازی افزایش می یابد.

دانش فنی خودرو، آموزش تعمیر خودرو، آموزش عیب یابی خودرو، آموزش مکانیک خودرو، آموزش مکانیک و برق خودرو، آموزش مشاوره فنی خودرو

در نتیجه سوخت بیشتری توسط Ziglore برای راه اندازی موتور در هوای سرد تامین می شود.در روش مکانیکی بستن دریچه گاز دکمه ای روی داشبورد خودرو تعبیه می شود که باید به دریچه گاز وصل شود.با کشیدن این دکمه، دریچه گاز بسته است بسیاری از کاربراتورها دارای یک سیستم اتوماتیک هستند که با گرمای منیفولد خروجی و مکش منیفولد ورودی کار می کند.

در این نوع سیستم اگزوز فنر و پیستون ترموستاتیک در داخل ژاکت اگزوز وجود دارد که هر دو به دریچه اگزوز متصل می شوند. هنگامی که موتور سرد است، فنر ترموستاتیک تنظیم شده و دریچه اگزوز را می بندد. وقتی موتور گرم می شود، گرمای منیفولد اگزوز از اگزوز خارج می شود و فنر را باز می کند، بنابراین مکش منیفولد ورودی، پیستون را می کشد و میل سوپاپ را باز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا