تکنولوژی

ساخت بزرگترین مرکز فناوری جهان در دبی ؛ گام بلند امارات برای جذب استعدادهای تکنولوژی

آخرین اخبار در این باره نکاتی را دریافت کرده است بزرگترین مرکز فناوری در جهان در دبی در حال ساخت است. این منطقه در آینده به یک مرکز فناوری بزرگ و مهم تبدیل خواهد شد که کارآفرینان بزرگی را از سراسر جهان جذب خواهد کرد.

گروه هارون

دفتر معماری URB مأموریت مهمی دریافت کرد که بر اساس آن، بزرگترین منطقه فناوری شهری در جهان این پروژه در امتداد منطقه جدف با کمترین کربن در دبی برنامه ریزی و طراحی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آسمان خراش افقی 120 کیلومتری عربستان سعودی با سرمایه 1 تریلیون دلار در حال ساخت است.

ساخت بزرگترین مرکز فناوری جهان در دبی

انجام دادن بزرگترین مرکز فناوری در جهان، از رویکردهای کمترین انتشار کربن استفاده کرده و علاوه بر تبدیل دبی به قطب شهری برای نوآوری و توانمندسازی، به یک اکوسیستم فناوری منحصر به فرد در امارات و در سطح جهان تبدیل خواهد شد. علاوه بر این، این مرکز به خانه ای برای کارآفرینان درجه یک تبدیل خواهد شد. علاوه بر این، این مرکز فناوری چندین فرصت تجاری و آموزشی دیگر نیز خواهد داشت.

بر اساس بیانیه‌های موجود در وب‌سایت URB، این مرکز تسهیلاتی را برای کنفرانس‌ها، آموزش، تحقیقات، سمینارها، پشتیبانی و کمک‌های تجاری و غیره فراهم می‌کند.

بزرگترین مرکز فناوری در جهان

وب سایت URB بیان می کند که:

رشد جمعیت، شهرنشینی و اثرات تغییرات آب و هوایی نیاز به شهرهای پایدار و تاب آور، قابل زندگی و هوشمند را افزایش می دهد. در نتیجه، ساخت شهرهای پایدار دیگر به عنوان یک انتخاب تلقی نمی‌شود، بلکه یک ضرورت است و نیازمند برنامه‌ریزان با تجربه در طراحی و ارائه جوامع پایدار است.

URB دارای توسعه دهندگان و مشاوران حرفه ای و با تجربه است که فعالیت هایی مانند خدمات مدیریت توسعه، برنامه ریزی جامع، خدمات منظر و معماری را با تمرکز بر طراحی شهرهای پایدار با کمترین سطح کربن انجام می دهند. همچنین این شرکت توسط شخصی به نام “بهارش باقریان” که از طراحان ارشد مجرب و با بیش از 18 سال سابقه تاسیس می باشد. این طراح ارشد درباره پروژه جدید خود گفت:

در مقایسه با سایر شهرهای جهان، دبی در بهترین موقعیت برای رهبری تحول فناوری شهری است.این منطقه فناوری شهری یک مرکز فناوری جهانی جدید برای نوآوری شهری خواهد بود. بزرگترین مرکز فناوری دنیا با مساحت 140000 متر مربع. بزرگترین مرکز فناوری در جهان خواهد بود. در نتیجه، دبی به قطب نوآوری شهری تبدیل خواهد شد.

این منطقه فناوری قرار است در کنار رودخانه در منطقه الجدف دبی ساخته شود و 4000 شغل در زمینه فناوری شهر سبز، آموزش و آموزش ایجاد خواهد کرد. علاوه بر توانمندسازی کارآفرینان برای ایجاد یک یک اکوسیستم جدید فناوری شهریدر آینده میزبان سرمایه گذاری های مخاطره آمیز خواهد بود.

بر اساس گزارش جهنم، شهر دبی برای آینده خود برنامه های بلندپروازانه ای خواهد داشت. این گزارش ها همچنین اعلام کرد که یک شرکت کانادایی تصمیم گرفته است یک مجموعه تفریحی لوکس با طراحی قمری برای افتتاح در این شهر هزینه ساخت آن تقریباً 5 میلیارد دلار خواهد بود. علاوه بر این، لازم به ذکر است که چند ماه پیش بزرگترین مزرعه عمودی جهان در دبی افتتاح شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ساخت بزرگترین مرکز فناوری جهان در دبی چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با سایت خبری آراددر میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا