تکنولوژی

ساخت ایستگاه فضایی با گرانش مصنوعی ؛ ایده جذاب استارتاپ آمریکایی!

واست که یک استارتاپ فضایی آمریکایی است، اعلام کرده است که تصمیم گرفته است ساخت ایستگاه فضایی با گرانش مصنوعی باید بهره وری انسان را در فضا افزایش دهد.

ایده ساخت ایستگاه فضایی مجهز به گرانش مصنوعی، بهبود سلامت فضانوردان F. این استارت آپ آمریکایی با تیمی از مهندسان با تجربه در صنعت فضایی و معاون سابق اسپیس ایکس، قصد دارد محیطی را طراحی کند که افراد بتوانند در آن زندگی و کار کنند.

گروه ها آرون

بیشتر بخوانید: ربات های جدید ارتش آمریکا دارای قلب و سیستم گردش خون هستند که بسیار شبیه انسان است

ساخت ایستگاه فضایی با گرانش مصنوعی

جد مک کالب، موسس این شرکت که در پروژه های Stellar و eDonkey2000 نیز مشارکت دارد، می گوید:

ماموریت واست ایجاد آینده ای است که در آن میلیون ها نفر بتوانند در سراسر منظومه شمسی زندگی کنند. منظومه شمسی دارای منابع باورنکردنی است. اگر ما به منابع آن دسترسی داشتیم، تمدن ما می توانست با حفظ سیاره خود رشد کرده و رشد کند. زمانی که جمعیت زیادی از مردم بتوانند در فضا زندگی کنند، صنعت و زیرساخت های مورد نیاز برای دسترسی به این منابع می تواند ایجاد شود.

ساخت ایستگاه فضایی با گرانش مصنوعی؛  ایده جذاب استارتاپ آمریکایی!

این ایستگاه فضایی جدید می تواند بیش از 40 نفر را در خود جای دهد و طبق گزارش های موجود به همین اندازه طول خواهد کشید 100 متر ایناهاش. قرار گرفتن این ایستگاه در معرض گرانش صفر برای مدت طولانی می تواند برای سلامت فضانوردان خطرناک باشد.

برخی از عوارض جانبی این شرایط شامل ضعف عضلانی، از دست دادن استخوان یا حتی آسیب مغزی در موارد شدید است. اکنون یک شرکت بزرگ تصمیم گرفته است که جاذبه مصنوعی را برای فضانوردان فراهم کند. محیطی سالم برای ماموریت های فضایی طولانی مدت create McCaleb بیشتر توضیح می دهد:

با گسترش مرزها و گسترش زیستگاه خود به وسعت فضا، ممکن است بتوانیم زمین را برای هزاران سال و نسل های آینده حفظ کنیم.”

البته این اولین بار نیست که یک شرکت سعی می کند یک ساختار گرانشی مصنوعی در فضا ایجاد کند، سال گذشته، شرکت Orbital Assembly اعلام کرد که قصد دارد یک هتل فضایی مداری با گرانش مصنوعی بسازد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ساخت یک ایستگاه فضایی با گرانش مصنوعی چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با سایت خبری آراددر میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا