تکنولوژی

زمان واریز یارانه فروردین 1401 ؛ دو یارانه ماه رمضان کی واریز می‌شوند؟

در پایان هر ماه یارانه ای به حساب دهک های مختلف جامعه واریز می شود. برای بررسی امروز به سایت خبری آرادبپیوندید زمان پرداخت یارانه فروردین 1401 بیایید پرداخت کنیم.هر ساله به مناسبت ماه مبارک رمضان علاوه بر یارانه ای که به عنوان کمک معیشت به حساب مشمولان واریز می شود، یارانه های ویژه ماه مبارک رمضان نیز واریز می شود.

آخرین باری که مردم یارانه دریافت کردند اسفند 1310 بود که طبق بودجه ابلاغی مجلس، در سال جدید به نرخ دریافتی از دهک های پایین اضافه می شود.

خرید زمین در گلبهار مشهد

علیرغم شیوع ویروس بدنام کرونا، دولت اعلام کرده است که به صاحبان مشاغل و کسانی که از نظر اقتصادی آسیب دیده اند کمک مالی می کند. مبلغ این وام حدود یک میلیون تن است که پیش بینی می شود فروردین ماه امسال به حساب مشمولان واریز شود.

زمان پرداخت یارانه فروردین 1401

با توجه به مصادف شدن ماه مبارک رمضان با زمان دریافت یارانه نقدی، علاوه بر دریافت یارانه هر ماه، یارانه ویژه ماه مبارک رمضان به عنوان حمایت از افراد کم درآمد در اختیار مردم قرار می گیرد.

آخرین مهلت پرداخت یارانه فروردین 1401 برابر با اولین ودیعه سال جدید است و یارانه در پایان فروردین ماه سال جاری واریز می شود. مبلغ دریافتی معادل 45 هزار و 500 تن به ازای هر خانواده است که طی 24 ساعت به حساب مردم 20 فروردین واریز می شود.

زمان پرداخت یارانه فروردین 1401
یارانه نقدی ماه مبارک رمضان

علاوه بر دوره پرداخت یارانه فروردین 1401 که در 20 فروردین ماه انجام می شود دومین واریز نیز در اردیبهشت ماه به عنوان یارانه حمایتی نقدی در 20 فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

مبلغ دریافتی بر اساس پرداخت یارانه در فروردین 1401 برای خانواده 55 هزار تومان و دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، خانواده چهار نفره 172 هزار تومان است. و 205000 تومان برای خانواده پنج نفره و بیشتر.

دولت سال گذشته وام یک میلیون تومانی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد که به وام تاج و تخت معروف است.

یارانه نقدی ماه مبارک رمضان

اعتقاد بر این است که دولت از دهک های پایین دولت که دستمزد کمتری دریافت می کنند، حمایت می کند. این حمایت در ماه مبارک رمضان در قالب کمک های نقدی ویژه ماه مبارک رمضان به دهک های پایین ارائه می شود.

زمان پرداخت یارانه فروردین 1401
یارانه نقدی ماه مبارک رمضان

چند ماه پیش دولت علاوه بر یارانه ویژه ماهانه، در مناسبت های مختلف یارانه را نیز به حساب مددکاران دهک پایین واریز کرد. وی در بهمن ماه سال گذشته به مناسبت 22 بهمن مبلغ 100 هزار تن یارانه نقدی پرداخت کرد که حدود 32 میلیون نفر از جامعه 80 میلیونی دریافت کردند.

اواخر اسفندماه به مناسبت عید باستانی نوروز 150 هزار تن یارانه به اقشار کم درآمد که حدود 12 میلیون نفر بودند پرداخت شد. کسانی که یارانه دریافت کردند در گروه سهامداران عدالت که خانواده کارمندان و ثبت نام کنندگان هستند قرار نمی گیرند.

در سال های گذشته یارانه ماه مبارک رمضان به 60 میلیون نفر از افراد جامعه به صورت بسته معیشتی پرداخت می شد. احتمال می رود این یارانه در پایان ماه مبارک رمضان و مصادف با عید سعید فطر به حساب اولیای دم واریز شود. تاریخ دقیق این کانسار برابر با دهم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ خورشیدی است.

با توجه به پرداخت یارانه ها در فروردین 1401 گفته می شود که دولت در سال جاری میزان یارانه های دریافتی را تا حد امکان افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد زمان واریز یارانه در فروردین 1401 چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید همانند سازی عنوان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا