فیلم و موزیک

رکورد جدید فروش سخت افزاری ایکس باکس در بازار آمریکا طی ماه مارس

با وجود کاهش فروش سخت افزارهای بازی در ماه گذشته، کنسول های نسل نهم ایکس باکس رکورد جدیدی را برای مایکروسافت به ثبت رساندند.

آمار فروش سخت افزار در بازار جهانی باید سال به سال روندی افزایشی داشته باشد، اما به نظر می رسد اینطور نیست. با این حال، این به دلیل کاهش تقاضا از سوی جامعه مصرف کننده نیست. در واقع، آمار نشان می دهد که ایکس باکس در ماه گذشته به دلیل تحویل بیشتر در زنجیره تامین، رکورد جدیدی را ثبت کرد. این در حالی است که سونی همچنان مشکلات کافی برای تولید کنسول های پلی استیشن 5 دارد و تنها بخش کوچکی از تقاضای بالای بازار را برآورده می کند. این امر منجر به پیشروی Xbox و Nintendo Switch در ایالات متحده در ماه مارس شد.

مت پیسکاتلتحلیلگر گروه NPD، Xbox S-Series در ماه مارس و سه ماهه اول سال 2022 در بازار ایالات متحده از نظر فروش، پرفروش ترین کنسول در ماه مارس و سه ماهه اول 2022 بود. البته، نینتندو سوییچ از نظر تعداد کنسول های فروخته شده در هر دو بازه زمانی جلوتر است.

نینتندو سوییچ

او نوشت: «عملکرد کنسول های جدید ایکس باکس در مارس 2022 یک رکورد جدید برای مایکروسافت در این ماه از سال است. پیش از این بهترین عملکرد سخت افزار ایکس باکس از نظر فروش در مارس 2011 و از نظر فروش به دلار تا مارس 2014 بود.

همانطور که گفته شد، روند کلی در بازار سخت افزار بازی در ماه گذشته کاهش یافت و فروش دلاری آن با 24 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 515 میلیون دلار رسید. مجموع فروش سخت افزار در سه ماهه اول سال جاری 1.2 میلیارد دلار برآورد شده است که 15 درصد کمتر از مدت مشابه در سال 2021 است.

در نهایت، نظرات خود را با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا