خودرو

رونمایی از تویوتا سوپرا ۲۰۲۳ با گیربکس ۶ دنده دستی +عکس

در نهایت تویوتا با معرفی گیربکس دستی سوپرا 2023 طرفداران این خودرو را برای رانندگی جذاب و هیجان انگیز به وجد آورده است. گیربکس دستی سوپرا 2023 با حروف قرمز «سوپرا» در سپر عقب از نمونه های اتوماتیک جدا شده است. البته جالب است بدانید که موتور 3 لیتری سوپرا با این گیربکس 6 سرعته دستی از خودروساز آلمانی BMW به عاریت گرفته شده است.

رونمایی از تویوتا سوپرا ۲۰۲۳ با گیربکس ۶ دنده دستی +عکس

سوپرای 6 سرعته به لطف چرخ های جدید و همچنین حذف روکش چرمی صندلی ها، تنظیم الکتریکی و پشتیبانی کمری حدود 40 کیلوگرم از وزن خود را از دست داده است. علاوه بر این، سیستم صوتی تغییر کرده است و به طور کلی سوپرا دقیقاً 38.3 کیلوگرم (84.4 پوند) از دست داده و با گیربکس دستی چابک تر شده است! تویوتا می گوید “گیربکس دستی هوشمند” (iMT) نرم افزار سفارشی سازی شده ای برای اولویت بندی عملکرد وجود دارد، اما این سیستم چگونه کار می کند؟ با فشار دادن و رها کردن پدال کلاچ هنگام تعویض دنده، گشتاور موتور بیشتر بهینه می شود.

در حالی که سوپرا با گیربکس اتوماتیک دارای ضریب دنده نهایی 3.15 است، برای نسخه جدید دستی 3.46 است که شتاب بهتری در معکوس می دهد. تویوتا تا آنجا پیش می رود که اهرم دنده ای را توصیف می کند که وزن آن 200 گرم (حدود هفت اونس) است و نسبت اهرمی برای به حداقل رساندن تلاش برای تعویض دنده دارد.

رونمایی از تویوتا سوپرا ۲۰۲۳ با گیربکس ۶ دنده دستی +عکس

سوپرا 6MT تنها با یک موتور شش سیلندر خطی توئین توربو با قدرت 382 مجله خبری آرادو شتاب 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در حدود 3.9 ثانیه در دسترس است، در حالی که مدل 4 سیلندر فقط در حالت اتوماتیک در دسترس خواهد بود.

نسخه جدید A91-MT 2023 به طور انحصاری با دفترچه راهنما موجود است و تمام مزایای نسخه Premium را دارد، اما با روکش چرم کنیاک و روکش آلکانترا. این مدل ویژه محدود به 500 خودرو است که به رنگ خاکستری CU یا سفید مات رنگ آمیزی شده اند. A91-MT فقط در ایالات متحده برای مدل 2023MY موجود است و با 12 سیستم بلندگوی جدید JBL ارائه می شود که در اثاثه یا لوازم داخلی پریمیوم نیز استاندارد هستند.

رونمایی از تویوتا سوپرا ۲۰۲۳ با گیربکس ۶ دنده دستی +عکس

تغییرات گیربکس دستی فراتر از این است، زیرا تویوتا سیستم تعلیق و فرمان و همچنین حالت Track را برای دریفت راحت تر تغییر داده است. جالب اینجاست که اکنون یک عملکرد Hairpin + وجود دارد که تفاوت بیشتری در درجه چرخش چرخ ایجاد می کند تا رانندگی در جاده های پر پیچ و خم را لذت بخش تر کند!

تویوتا سوپرا 2023 اواخر سال جاری در نمایندگی ها عرضه خواهد شد و جزئیات قیمت نیز در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا