خودرو

روش های افزایش صدای اگزوز خودرو چیست ؟

صدای اگزوز را تغییر دهید با ابزارهای ساده، صدای آن چگونه است؟ اگزوز بله زنبور، تغییر صدا اگزوز تعویض صدا پژو 405 اگزوز پراید، پت پت اگزوز درجا، علت ترکیدن منبع اگزوز،دلیل صدا اگزوز ماشین، علت سر و صدا اگزوز 405

راه های افزایش صدای اگزوز خودرو

یکی از محصولات لوکس خودرو است و باعث تقویت و تغییر صدای اگزوز می شود. برای افزایش صدای گازهای خروجی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. در واقع صدای هر خودرویی با موتور و سیستم اگزوز آن تقویت و کاهش می یابد.

بک فایر پراید بک فایر، پراید بک فایر چیست، پژو 206 بارگ فایر معکوس، مسلسل سمند چه عوارضی دارد، آتش از اگزوز خارج می شود، آتش گرفتن خودرو، آموزش شتاب گیری با خودرو، افزایش شتاب ال 90، افزایش شتاب پژو 405 مجله مکانیک تعمیر و نگهداری خودرو آموزش مکانیک خودرو

سیستم های اگزوز می توانند صدای خروجی خودرو را افزایش یا کاهش دهند. در واقع این صدا می تواند ملایم یا بلند باشد.

وظیفه اصلی اگزوز در خودرو حذف دود ناشی از واکنش های شیمیایی در سیلندر است. علاوه بر این، صدا خفه کن ها نیز وظیفه کاهش دما و کاهش صدا را بر عهده دارند.

بنابراین صدا خفه کن ها باید صدای تولید شده توسط موتور را کاهش دهند. اما با نصب برخی محصولات بر روی این سیستم می توان صدای سیستم اگزوز را تغییر داد.

روش های افزایش صدای اگزوز خودرو چیست ؟

روش های افزایش صدای گازهای خروجی اگزوز و تغییر آن

در خودرو، هر سیلندر به صورت جداگانه شلیک می شود. صدای تولید شده توسط یک سیلندر را می توان توسط سیلندر دیگر تنظیم و کاهش داد. به طور کلی صدا خفه کن های بزرگ و بلند صدای آرام تری تولید می کنند. برای این منظور می توان از قسمت هایی از سیستم اگزوز برای تغییر صدای اگزوز استفاده کرد. این قطعات در واقع بخشی از محصولات تیونینگ و اسپرت خودروها هستند.

با استفاده از رزوناتور

کاتالیزور پراید , کاتالیزور چیست , انواع کاتالیزور چیست , کاتالیزور چه علائمی دارد , کاتالیزور چگونه کار می کند , کاتالیزور فلزی چیست , اگزوز چیست , آموزش عیب یابی خودرو مجله مکانیک

یکی از راه های تغییر صدای سیستم اگزوز استفاده است طنین انداز و- قطعا تقویت و افزایش صدای اگزوز ماشین شناخته شده است. شکل و ظاهر این قطعه بسیار ساده است اما عملکرد آن پیچیده است. این قسمت به صورت سفارشی برای هر وسیله نقلیه ساخته شده است. رزوناتورها در دو نوع ساده و بهینه تولید می شوند.

مقاله پیشنهادی: کاهش مصرف بنزین چگونه مصرف بنزین را کاهش دهیم؟

تشدید کننده امواج صوتی منعکس شده را در محفظه ایجاد می کند و این امر صدای خروجی از صدا خفه کن را تقویت می کند. در سیستم اگزوز، مبدل های کاتالیزوری صدای تولید شده را کاهش می دهند. با نصب رزوناتورها بر روی این سیستم می توان این مبدل را از سیستم خارج کرد و صدای اگزوز را تغییر داد.

سیستم اگزوز مستقیم

روش دیگری که برای تغییر صدای اگزوز و افزایش آن استفاده می شود نصب و استفاده است سیستم اگزوز مستقیم خب به عبارت دیگر این نوع نصب قابل انجام است لوله مستقیم سیستم اگزوز لوله مستقیم نامیده شده در واقع یک لوله صیقلی بدون هیچ گونه پیچشی است.

در این روش محفظه های اگزوز و لوله هایی که گاز را از موتور به صدا خفه کن انتقال می دهند مستقیم و بدون مانع هستند. این نوع طراحی باعث می شود که موانع امواج صوتی کمتر شود و صدای اگزوز بلندتر شنیده شود.

رزوناتور 206 رزوناتور خودرو چیست اگزوز چیست اگزوز چیست اگزوز هوارد 206 انواع اگزوز حذف کاتالیست اگزوز عیوب اگزوز خودرو افزایش صدای سیستم صوتی خودرو نحوه تغییر صدای اگزوز , صدای اگزوز ال 90 , مشکل صدای اگزوز , علت صدای انفجار اگزوز , افزایش صدای اگزوز , پراید , افزایش صدای اگزوز سمند , افزایش صدای اگزوز دنا , افزایش صدای اگزوز پژو پارس , تقویت صدای اگزوز پژو 206 , ژورنال ماشین , مجله مکانیک ,  آرادمجله خودرو نکات فنی خودرو آموزش مکانیک خودرو آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو تشدید کننده گازهای خروجی چیست

نصب سر تخلیه پر سر و صدا

راه رایج دیگر برای افزایش صدای اگزوز این است نصب سر تخلیه پر سر و صدا در برخی مدل ها علاوه بر افزایش صدای خودرو، از اگزوز نیز نور و گرما تولید می کند. سر تخلیه انواع مختلفی دارد. برای انتخاب نوع مناسب باید به صدایی که هنگام استارت زدن خودرو شنیده می شود توجه کنید.

برای تغییر صدای صدا خفه کن باید نوع صدای آن را در هنگام خرید در قسمت راهنمای محصول بررسی کرده و از فروشنده اطلاعات بگیرید. در ضمن هنگام خرید هدر اگزوز برای افزایش صدای آن باید به ظاهر آن نیز توجه کرد و با توجه به قطر اگزوز خودرو آن را انتخاب کرد. ابعاد ساراگوز به گونه ای طراحی شده است که می توان از آن برای تعدادی از مدل های خودرو استفاده کرد. وزن هدر اگزوز نیز باید به گونه ای باشد که به سبکی خودروی مورد نظر کمک کند. سر اگزوز معمولا در وزن های مختلف از 100 گرم تا یک کیلوگرم تولید می شود.

    رزوناتور 206 رزوناتور خودرو چیست اگزوز چیست اگزوز چیست اگزوز هوارد 206 انواع اگزوز حذف کاتالیست اگزوز عیوب اگزوز خودرو افزایش صدای سیستم صوتی خودرو نحوه تغییر صدای اگزوز , صدای اگزوز ال 90 , مشکل صدای اگزوز , علت صدای انفجار اگزوز , افزایش صدای اگزوز , پراید , افزایش صدای اگزوز سمند , افزایش صدای اگزوز دنا , افزایش صدای اگزوز پژو پارس , تقویت صدای اگزوز پژو 206 , ژورنال ماشین , مجله مکانیک ,  آرادمجله خودرو نکات فنی خودرو آموزش مکانیک خودرو آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو تشدید کننده گازهای خروجی چیست

سر اگزوز می تواند از فولاد، آهن، فولاد و غیره باشد. سر اگزوزهای فولادی معمولاً از آهن و مقداری کربن ساخته می شوند و انعطاف پذیری بالایی دارند. اما باید در نظر داشت که این نوع ساراگوس در مجاورت رطوبت زنگ می زند. اما سر اگزوز فولادی ضد زنگ بوده و در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد. علاوه بر این، از تیتانیوم برای ساخت سیستم های اگزوز و اگزوز نیز استفاده می شود. این فلز بسیار سبک است و قیمت بالایی دارد.

هدرها یکی دیگر از قطعات قابل استفاده در سیستم اگزوز خودرو هستند. نصب این قطعه باعث افزایش صدای سیستم اگزوز و افزایش قدرت خودرو می شود.

تغییر صدای اگزوز از طریق صدا خفه کن

انواع منیفولد چیست علائم خرابی دود و هوا چیست علائم خرابی واشر منیفولد کجا بسته است منیفولد سمند چیست منیفولد دود معرفی قطعات خودرو مکانیک مجله، کتاب برای مکانیک خودرو

یکی از روش هایی که می توان برای کاهش صدای اگزوز خودرو استفاده کرد صدا خفه کن و) این محصول می تواند گازها را مستقیماً به داخل اگزوز منتقل کرده و صدای آن را کاهش دهد. این فرآیند در اثر یک انسداد کوچک ایجاد می شود. صدا خفه کن ها در واقع گازهای خروجی را به داخل محفظه تنظیم می کنند و این باعث می شود صدایی آرام تر از اگزوز ایجاد شود.

مقاله ویژه: آموزش تعویض روغن موتور بهترین زمان برای تعویض روغن موتور خودرو

هنگام نصب صدا خفه کن از لنت هایی استفاده می کنند که صدا را در اگزوز جذب می کند. این عامل باعث تغییر صدای گازهای خروجی و کاهش آن می شود. این محصول امواج صوتی ایجاد شده توسط موتور را مجبور به عبور و جهش از یکدیگر می کند. گازهای خروجی از داخل محفظه ها از طریق صدا خفه کن عبور می کنند و صدای قابل شنیدن را کاهش می دهند.

روش های افزایش صدای اگزوز خودرو چیست ؟

نکته مهم هنگام تغییر صدای اگزوز

برای حذف کاتالیزور برای تغییر صدای گازهای خروجی باید توجه داشت که حذف این مبدل باعث افزایش انتشار گازهای مضر می شود. بنابراین قبل از حذف این مبدل باید به استانداردهای مربوط به وسیله نقلیه خود توجه کنید.

صدای اگزوز ماشین در بیاورید

روش های افزایش صدای اگزوز خودرو چیست ؟

3 روش برای صدای ماشین وجود دارد:

1- یا از فیلتر فن استفاده می کنند که صدای زیبایی می دهد.
2- یا با استفاده از پیچ و مهره از سوراخی در منبع اگزوز استفاده می کنند.
3- از هاوارد استفاده میکنن، به جای منبع اگزوز شما وصل میشه، علاوه بر صدا، 5 درصد راندمان موتور رو بالا میبره چون گازهای اضافی سریعتر دفع میشه.
مورد 1 نیز قدرت را 3 درصد افزایش می دهد اما مصرف سوخت را افزایش می دهد. صدا کمی بیشتر برای مسافران خارج می شود، بنابراین کمی لرزش دارد.

آراد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا