آشپزی

روش دم کردن زعفران به همراه فوت و فن‌ها

زعفران یکی از ادویه های گران قیمت و پر مصرف در آشپزی ما ایرانیان است. از این ادویه در تهیه غذاهایی مانند ته چین، شله زرد یا شربت زعفران استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم روش دم کردن زعفران در سایت آشپزی مجله آرادبه شما آموزش می دهم با ما باشید.

تکنیک های تهیه زعفران

یکی از نکاتی که رنگ زعفران را بسیار خوب می کند، اضافه کردن یخ بعد از ریختن زعفران در آبجو است. این کار به زعفران شک می کند و رنگ بیشتری را باز می گرداند.

اگر ظرف درب دار ندارید، می توانید آن را پردازش کنید جوشیدن آن را در یک قوری کوچک درست کنید. پیشنهاد می کنیم از یک قوری شیشه ای کوچک استفاده کنید تا بتوانید داخل قوری را ببینید.

غذاهایی که زعفران برای آنها ثابت است

روش دم کردن زعفران

زعفران یکی از ادویه های گران قیمت و پر مصرف در آشپزی ما ایرانیان است. از این ادویه در تهیه غذاهایی مانند ته چین، شله زرد یا شربت زعفران استفاده می شود.

زمان آماده شدن 15 دقایق
کل زمان 15 دقایق
  • 1/4 یک فنجان آب جوش
  • 1 قاشق چایخوری زعفران آسیاب شده
  • 1 قطعه یخ
  • یک قاشق چای خوری زعفران را به 1/4 فنجان آب جوش اضافه کنید. برای اینکه زعفران کمی رنگ بدهد، یک تکه یخ (به اندازه قوطی کبریت) در کاسه قرار دهید.

  • درب قابلمه را ببندید و در محیط گرمی مانند کنار گاز قرار دهید تا زعفرانتان دم بکشد. سپس می توانید از زعفران پخته شده در هر غذایی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا