تکنولوژی

روسیه به همکاری‌اش در ایستگاه فضایی بین المللی پایان داد

روسیه همکاری خود با ایستگاه فضایی بین المللی را قطع می کند. اس همانند سازی بیا داخل، نگاه کن و لذت ببر!

خرید زمین در گلبهار مشهد

رئیس آژانس فضایی روسیه گفت این کشور قصد همکاری دارد[مشترک] پایان ایستگاه فضایی بین المللی دیمیتری روگوزین، رئیس Roscosmos در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که این کشور دیگر با شرکای مانند ناسا و آژانس فضایی اروپا در آزمایشگاه فضایی کار نخواهد کرد. او گفت یک جدول زمانی برای پایان دادن به پروژه های مشترک به رهبری روسیه تعیین خواهد شد.

روسیه همکاری خود با ایستگاه فضایی بین المللی را قطع می کند

پس از لغو برنامه‌ها و پرتاب‌های فضایی پس از حمله روسیه به اوکراین، ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) آخرین پروژه فضایی بزرگی است که روسیه در آن با این سازمان‌های فضایی همکاری می‌کند. اما از آنجایی که این مکان خانه تعدادی فضانورد است و مدار آن باید دائماً حفظ شود تا به زمین نیفتد، شاید مهمترین ایستگاه باقی بماند. به عنوان مثال، روگوزین تهدید کرد که تحریم‌ها می‌توانند این امر را مختل کنند و به “سقوط” ایستگاه “در زمین یا در دریا” منجر شوند.

با این حال، همزمان با ادامه جنگ در زمین، اکثر سازمان های فضایی درگیر در ایستگاه به طور معمول به فعالیت خود ادامه می دهند. به عنوان مثال، روسیه هفته گذشته، فضانورد ناسا، مارک وندهی را به سلامت به زمین بازگرداند، علیرغم شایعاتی که مبنی بر امتناع وی از این کار وجود دارد، و فعالیت ها در iOS و مدار آن به دور زمین ادامه دارد.

روسیه همکاری خود با ایستگاه فضایی بین المللی را قطع می کند
روسیه همکاری با ایستگاه فضایی بین المللی، ایستگاه فضایی بین المللی، ایستگاه فضایی، روسیه، تحریم ها، تحریم ها علیه روسیه، پایان همکاری با ایستگاه فضایی بین المللی،

روگوزین به تحریم‌های اعمال شده توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در فوریه واکنش نشان داد و پیشنهاد کرد که ایستگاه فضایی ممکن است بدون دخالت روسیه به زمین سقوط کند. همانطور که همکارم لورن گراش اشاره می کند، خروج روسیه از همکاری در ایستگاه فضایی پتانسیل ایجاد آسیب واقعی را دارد، زیرا ناسا برای حفظ موقعیت و جهت گیری ایستگاه فضایی بین المللی به روسیه متکی است.

ناسا روز پنجشنبه اعلام کرد روسیه در حال حرکت برای گسترش همکاری خود با ایستگاه فضایی بین المللی تا سال 2030 است، اما اظهارات روگوزین با پیش بینی ناسا در تضاد بود.

اوایل این هفته، مارک وندی هی فضانورد ناسا با موشک سایوز روسی با دو فضانورد به سلامت به زمین بازگشت. قبل از ورود او، ترس از چگونگی بازگشت او به زمین در بحبوحه جنگ مداوم روسیه در اوکراین وجود داشت.

بیشتر بخوانید:

در مورد این موضوع چی فکر میکنی روسیه همکاری خود با ایستگاه فضایی بین المللی را قطع می کند چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا