فیلم و موزیک

رفع مشکل رقابت در نقشه های تکراری بازی Valorant

اخیراً برایان چانگ از استودیو Riot توضیح داد که تیم توسعه موفق شده است مشکل دیرینه رقابت در کارت های تکراری Valorant را حل کند.

اگر تا به حال بازی شوتر و آنلاین Valorant را امتحان کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که برای اکثر حالت های این بازی گزینه ای برای انتخاب کارت وجود ندارد. این مدت طولانی است که بازیکنان را مجبور کرده است بارها و بارها با بازیکنان دیگر رقابت کنند. به تازگی استودیوی Wright Games در وب سایت رسمی بازی Valorant توضیحاتی ارائه کرده است که به حل این مشکل دیرینه اشاره دارد.

برایان چانگ از استودیو Riot در انتشار جدیدی در وب سایت تأیید کرد که بسیاری از طرفداران از سری مسابقات روی یک کارت ابراز نارضایتی کرده اند و این یک اعتراض موجه است. زیرا بازیکنان را بارها و بارها در معرض چنین رقابت ها و چالش هایی قرار می دهد. اما تیم توسعه برای پاسخ به این انتقادات و مقابله با این مشکل باید با چالش بزرگی مانند انتظارات بالای بازیکنان در ترکیب اصلی روبرو می شد. در نتیجه، حتی پس از انتشار چندین کارت پس از انتشار بازی، حدود 67 درصد از بازیکنان آمریکای شمالی تا مارس 2022 اغلب Valorant را روی کارت‌های یکسان و ثابت آزمایش کرده بودند.

محو شدن شخصیت در بازی Valorant

در یک نظرسنجی اخیر، بیش از یک سوم بازیکنان Valorant گفتند که چندین بار متوالی با یک کارت رقابت می‌کنند. برایان چانگ در پاسخ به این نظرسنجی گفت:

“ناامیدی یک احساس رایج است که وقتی با چندین بازی متوالی روی یک کارت روبرو می شوید به شما دست می دهد. این خیلی تعجب آور نیست. بازی کردن یک کارت تکراری به سرعت آزاردهنده می شود و نوع چالش هایی که در بازی با آن مواجه می شوید را محدود می کند. در نتیجه، ما می‌خواستیم مطمئن شویم که می‌توانیم انواع کارت‌های بازی را بدون به خطر انداختن کیفیت خواستگاری با تأثیرگذاری بر مواردی مانند زمان انتظار یا ایجاد تعادل در رقابت، بهبود بخشیم.»

چانگ در ادامه توضیح داد که Riot Studio جایگزین سیستمی شده است که بر اساس انتخاب تصادفی کارت های مختلف برنامه ریزی شده است. این سیستم می تواند امکان تکرار مسابقه روی کارت های یکسان و متوالی را بدون افزایش زمان لازم برای شروع بازی به حداقل برساند. استودیو رایت سیستم جدید را در آپدیت 4.04 به Valorant اضافه کرد که اعتراض بازیکنان به کارت های تکراری را به میزان قابل توجهی کاهش داد. چانگ گفت:

پنج شخصیت از Valorant

در هفته اول آوریل، هیچ بازیکنی با یک کارت پنج بار متوالی با یکدیگر مسابقه نمی دهد. یک نکته قابل توجه برای این پیشرفت مربوط به درصد بازیکنانی است که سه بار متوالی روی کارت مسابقه داده اند که به 0.06٪ کاهش یافته است (یک نفر از 1700 بازیکن). شاخص‌های دیگری نیز وجود دارد که ما همراه با کارت‌های متوالی آن‌ها را ردیابی کردیم، از جمله اینکه بازیکنان چند بار رقابت کارتی را تجربه کرده‌اند یا حداقل چقدر طول کشیده تا برای اولین بار وارد هر کارت شوند. از زمانی که اصلاحات 4.04 را انجام دادیم، هر دو شاخص به طور قابل توجهی بهبود یافته اند.

با توجه به کارآمدی این سیستم جدید، به نظر می رسد استودیو Riot در آینده نیز به استفاده از آن ادامه دهد. Valorant اکنون بر روی پلتفرم رایانه شخصی در دسترس است. با این حال، یک پست شغلی اخیر از استودیو رایت به عرضه احتمالی Valorant بر روی کنسول ها اشاره کرد.

در نهایت می توانید نظر خود را در مورد این خبر با آراد نیوز در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا