فیلم و موزیک

رد پیشنهاد ۱۰۰ میلیون دلاری تنسنت توسط خالق God of War

سازنده بازی های God of War و Twisted Metal ادعا می کند که پیشنهاد ۱۰۰ میلیون دلاری Tencent را به دلیل نگرش منفی خود نسبت به دولت چین نپذیرفته است.

دیوید جفیکارگردان اولین بازی God of War در یک مصاحبه پادکست Sacred Symbols از پیشنهاد قابل توجه شرکت چینی Tencent برای ساخت یک بازی با بودجه 100 میلیون دلاری می گوید. وی با اشاره به رد این پیشنهاد گفت: از من یک شرکت چینی خواسته بود، اما من گفتم متشکرم چون تنسنت هستید و کاری با شما ندارم.

این رفتار بدی بود زیرا فردی که با من تماس گرفت یک غربی بود و از طرف تنسنت با من مذاکره می کرد و من نمی خواستم آن شخص را شرمنده کنم. امیدوارم او به اندازه کافی چاق بوده و تجربه بیشتری به عنوان مدیر اجرایی نسبت به من داشته باشد. چون من خیلی صریح به او گفتم ببین، من نمی‌خواهم با چنین شرکتی و دولتی مثل آن تجارت کنم.

جفری در ادامه به افزایش سرمایه گذاری در استودیوهای صنعت بازی جهانی پرداخت و دلایل خود را برای عدم همکاری با دولت و شرکت مورد نظر توضیح داد:

“کشتن مردم را متوقف کنید. درست است که در مقابل چنین صحبت هایی مردم می گویند دست آمریکایی ها هم پاک نیست. این کاملا درست است، اما مشکل از خود ماست. همه ما بخشی از سیستمی هستیم که اگر واقعاً به آن اهمیت دهیم، می توانیم تغییر دهیم. اما در چین، اگر آنلاین شوید و چیز بدی در مورد پلیس یا دولت بگویید، یک روز شما را به راحتی در خیابان می برند و هیچکس نمی داند که آیا شما را هرگز خواهد دید یا نه. اما اگر شما یکی از اویغورها هستید، حتی لازم نیست این اتفاق بیفتد.

دیوید ژافه خالق بازی های God of War و Twist Metal

پس از انتشار این مصاحبه، جفی مکاتبات خود را با مدیر عامل تنسنت در میان گذاشت و توضیح داد که این پیشنهاد رد شده است. او علاوه بر بیان دیدگاه های خود در مورد دولت چین، گفت که ترجیح می دهد در یوتیوب صحبت کند و بازی ها را پخش کند.

تنسنت علاوه بر مالکیت رایت گیمز، خالق لیگ افسانه ها، 40 درصد از سهام اپیک گیمز را نیز در اختیار دارد. این غول فناوری چینی همچنین در Ubisoft، Crafton، Platinum Games، Polytonic Games، Marvelous Inc سهام دارد. و چندین شرکت بازی سازی دیگر.

اگرچه رابطه این شرکت با دولت چین به طور مستقیم بیان نشده است، اما به دلیل موقعیت خود به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های بازی های ویدیویی در جهان، رابطه نزدیکی با دولت چین دارد. Tencent همچنین صاحب WeChat، یکی از بزرگترین و محبوب ترین پیام رسان ها در چین است.

در نهایت، نظرات خود را در این مورد با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا