تکنولوژی

ربات های کلاه بردار؛ وقتی شیادان در لباس ربات انسان نما ظاهر می‌شوند

19.01.1401, 19:35

گاهی اوقات انسان ها از روبات های انسان نما برای به دست آوردن ثروت یا توجه استفاده می کنند. در اینجا 5 مورد از معروف ترین ربات های کلاهبردار جهان را معرفی می کنیم.

در دنیای تکنولوژی، ما همیشه شاهد دروغ و فریب بسیاری هستیم. زیرا افرادی که می خواهند پول زیادی به دست آورند در تلاش هستند تا اختراعات خود را به واقعیت تبدیل کنند. در میان این ترفندها ربات های کلاهبردار جایگاه ویژه ای دارند. با 5 مورد از مواردی که کلاهبرداران در پوشش ربات انسان نما ظاهر می شوند، مجله خبری آرادرا دنبال کنید.

کلاهبرداران از روبات های انسان نما سوء استفاده می کنند

اولین روبات پیشخدمت جهان در اوایل قرن بیستم ظاهر شد. این ربات به سرو غذا و تمیز کردن اتاق کمک می کرد و حتی می توانست همراه خوبی برای زنان مجرد باشد. از آن زمان، مهندسان در تلاش هستند تا روبات ها را به واقعیت تبدیل کنند، اما برخی از افراد نیز سعی می کنند تمام قوانین روباتیک را دور بزنند و از میانبرها استفاده کنند.

یک ربات کلاهبردار

برخی از این کلاهبرداری های رباتیک، مانند خانم هانیول در دهه 1960، در واقع تلاش های تجاری برای فروش کالاهای مختلف بود. اما دیگر کلاهبرداری ها توهم بیش نبودند. البته آنها با تمام ربات های لیست ما یک چیز مشترک دارند و آن این است که این ربات ها فقط کلاهبردارانی هستند که حرکات رباتیک و سرگرم کننده انجام می دهند.

ربات آلمانی برای کلاهبرداری

ربات روپرت ظاهراً توسط یک آلمانی به نام آلبرت کروزر اختراع شد. این ربات انسان نما مهارت های خود را در 12 ژانویه 1938 (22 ژانویه 1316) در هتل ساوی لندن به نمایش گذاشت. روزنامه نگاران آن زمان که روپرت را از نزدیک دیدند کاملاً متقاعد شده بودند که او یک ربات است و در ابتدا فکر نمی کردند که یک کلاهبردار آنها را بازی کرده باشد.

یک ربات کلاهبردار

در این نمایش روپرت می توانست سیگار بکشد، مشروب بنوشد، کلاه بگذارد و حتی رانندگی کند. حتی یک مقاله ادعا می کند که ساخت روپرت 20000 دلار هزینه دارد که با احتساب تورم حدود 400000 دلار است.

البته مشکل این بود که روپرت سرکشی بود که شبیه یک ربات بود و از حرکات یک مرد آهنین تقلید می کرد. توجه داشته باشید که در سال 1938، حتی فناوری تلویزیون هنوز در مراحل اولیه خود بود. بنابراین ساخت چنین ربات پیچیده ای با توجه به محدودیت های رباتیک منطقی نبود.

فروشنده متفاوت

نیویورکی هایی که در 17 می 1965 از فروشگاه EJ Korvettes عبور می کردند، متوجه چیز عجیبی در ویترین شدند: روباتی که آخرین ابزارها را نشان می داد.

یک ربات کلاهبردار

مشتریان می توانند گوشی را از بیرون بردارند و در مورد اقلام موجود در فروشگاه سوال بپرسند. ربات روبرتا نیز محصولاتی را به نمایش گذاشت. اما روبرتا چیزی بیش از یک کلاهبردار نبود که لباس ربات به تن داشت. به عبارت دیگر مردم یک ربات سرکش را دیدند.

خانم هانیول

روبرتا با خانم هانیول که چند سال بعد روی صحنه ظاهر شد تفاوت چندانی نداشت. روبات آبی که توسط British Pathe به عنوان اولین ربات زن جهان معرفی شد، می تواند بسیاری از وظایف انسانی را انجام دهد. این توانایی خارق‌العاده فقط به این دلیل است که او فقط یک کلاهبردار بود که لباس ربات بر تن داشت.

یک ربات کلاهبردار

ربات انگلیسی پس از اینکه اپراتور سر او را متصل کرد و جریان های الکترونیکی را تشخیص داد، از کمد بیرون آمد. سپس اپراتور چند دکمه روی کنسول را چرخاند تا خانم هانیول را زنده کند و مانند یک بچه پنج ساله شروع به راه رفتن و حرکت کند.

متأسفانه، ما هیچ آماری در مورد اینکه چند نفر در سال 1968 به این کلاهبرداری رباتیک ساده لوح اعتقاد داشتند، نداریم. اما از آنجایی که فناوری در اواخر دهه 1960 و حتی یک سال پس از فرود انسان روی ماه به سرعت پیشرفت کرد، افراد آن زمان نمی توانستند آنها را متهم کنند. از خیلی سریع بودن

مرد قلع

در 31 ژانویه 1934، مرد حلبی عجیبی در منطقه Stratham در جنوب لندن مشاهده شد. نگاه های حیرت زده افراد حاضر در عکس گویای همه چیز است.

یک ربات کلاهبردار

اطلاعات زیادی در مورد این عکس یا مخترع آن وجود ندارد و ما حتی نمی دانیم که این مرد با حباب چه چیزی را تبلیغ می کند و هدفش چیست. اما هدفشان هر چه بود موفق شدند. او توانسته توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند، در حالی که به راحتی می توان فهمید که او یک ربات واقعی نیست.

ربات با ماسک ایلان

آخرین مورد ربات های کلاهبردار مربوط به ایده ایلان ماسک است که در آگوست 2021 (اوت 1400) در تسلا کشف شد. آقای ماسک اعلام کرده است که ربات تسلا به واقعیت تبدیل خواهد شد و نمونه اولیه آن در سال 2022 آماده خواهد شد.

یک ربات کلاهبردار

وی بیانیه زیر را بیان کرد:

تسلا احتمالاً بزرگترین شرکت رباتیک در جهان است، زیرا اتومبیل های ما در واقع ربات های نیمه هوشیار هستند که روی چهار چرخ کار می کنند.

متأسفانه رسانه های بزرگی مانند CNN و Fox Business وعده های ایلان ماسک را به گونه ای پوشش دادند که گویی واقعی است. خبرگزاری ها حتی مشخصاتی مانند ارتفاع ربات تسلا (172 سانتی متر) را اعلام کردند و گفتند که سنسورهایی شبیه به خودروی تسلا دارد.

در مراسم اصلی، ایلان ماسک اعلام کرد آنچه مردم می بینند فقط یک انسان است که لباس ربات بر تن دارد. ما اکنون در اواسط سال 2022 هستیم و هنوز نمونه اولیه این ربات را ارائه نکرده ایم. بنابراین به جرات می توان گفت که ربات تسلا نمونه دیگری از کلاهبرداران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا